hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

Fotografcı Ne Anlar Kitaptan Mı_?

Sevgili ağabeylerim ablalarım kardeşlerim…
Karadeniz teknik üniversitesinde okuyan beş arkadaş olarak dedik vatana millete hayırlı bir işimiz olsun…ve gezen kitap kampanyası diye bir kampanya oluşturalım dedik…
Gezen kitap mı ?
Kamuya açık alanlarda dolaşan sahipsiz kitaplar bunlar. bizim tarafımızdan yakın zamanda yapılacak bir site sayesinde sizin tarafınızdan topluma bırakılan kitaplar…kitabın başında bir yazı olacak bu kitap gezen kitap, okuduktan sonra tekrar kamuya açık bir alana bırakın Internet den aktifle…gibi, bir numarası olacak ve alan kişi Internet den aktifleşecek…
örneğin ben pazarbey Kütahya dayım kitap bende avucunuzu yalarsınız kütüphaneme ekliyorum … üniversitenin
İçinde başlayacak bu uygulamada diğer şehirlerden de kitap eklenebilecek dini siyasi ve cinsel olmamak şartı ile zaten eklenecek kitap mail yolu ile önce bilgilendirilecek sonra onay alırsa eklenecek…sitede diğer ünilerden başkanlar seçilecek vs…sizce başarabilir miyiz…görüşleriniz

Tarih: 15 Ekim 2006, 12:51 - İp: 85.***.**7.210
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

amerikada yapılan ve bir insanın başlatığı bu uygulama sayesinde şuanda sitede 3 milyon kitap kayıtlı sitesine girip bakın türklerden bile kitap alan olmuş hatta amerkidan alıp Türkiyeye getirenler bile olmuş inşallah okuduktan sonra kamuya açık alana bırakmıştır...

Tarih: 15 Ekim 2006, 12:55 - İp: 85.***.**7.210
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

başlık espiriydi ama ciddiye alanlar oldu galiba...destek bekliyordum ama neyse tsk ederim...

Tarih: 15 Ekim 2006, 18:17 - İp: 85.***.**7.210
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Çok ilginç bir fikir.Böyle işlerde hep abd den çıkıyor nedense.Bakalım nasıl olacak bizde.Hadi hayırlısı diyorum.İnşallah amacına ulaşan bir etkinlik olur.Buradan bizimde çorbaya bir tuzumuz olur bakarsın

Tarih: 16 Ekim 2006, 03:06 - İp: 88.***.**0.238
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

abi süper olurda siyasi içerik yasak olcak şimdiden haberin ola...

Tarih: 16 Ekim 2006, 03:07 - İp: 85.***.**7.210
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Hayır yaa ne siyasisi.Kültür,folklor,edebiyat çeşitlemeleri olacak bendekiler.Haa siyasi elbette var ama konsepte aykırı diye yazmışın.O yüzden adını bile anmayalım.Bakarsın bu lafımada atlayan biri çıkar.
İyi ve güzel olan herşeyin yanındayım bunu bilmeni isterim.

Tarih: 16 Ekim 2006, 03:12 - İp: 88.***.**0.238
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

evet arkadaşlar inşaallah bu düşüncemizi en yakın zamanda hatta ramazan bayramı tatilini fırsat bilerek yürürlüğe koymak istiyoruz.

yakup un dediği 5 arkadaş içinden biri olarak sizden en azından bir kitap dahi olsa yardım etmenizi taleb ediyorum...

inşaalla bu etkinlik büyür de türkiyemize bi faydamız dokunmuş olur!!!

saygılar ve sevgiler....

Tarih: 16 Ekim 2006, 05:32 - İp: 85.***.**7.210
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

destek destek bu gençlere gaz lazım hadi milletttttttttt...az bi gaz yaaaaaaaa...olucak bu iş

Tarih: 16 Ekim 2006, 16:57 - İp: 85.***.**7.210
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

bu olayı farklı bir şekilde de uyguluyorlar. Okuduğunuz kitabı bittiğinde kitap kapağının içine tarih ve adınızı yazarak halka açık bir yerde bir bankın üzerine, bir otobüs koltuğuna v.s. bırakıyorsunuz. Alan kişide okuduktan sonra yine adını ve tarihini yazıp bırakıyor. TAbi bunu tanıtmak lazım önce, birde Türkiye de herhalde bıraktığınız kitap hurda kağıtçıları anında boylar. Bu sizin net üstünden kütüphane oluşturma fikri daha mantıklı...

Tarih: 17 Ekim 2006, 12:12 - İp: 81.***.**3.185
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Gene ne yapmışım ben yahu. Anlamadım ben bu kampanyayı. Foto sendeyi anlayıncaya kadar canım çıktı.Bide bunu bana anlatsanız.

Tarih: 18 Ekim 2006, 13:23 - İp: 85.***.**8.202
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

vakti olan birisi (1-2 gün kadar) pazarbey'e olayı bir anlatıversin

Tarih: 18 Ekim 2006, 13:55 - İp: 81.***.**3.185