zeze-0
zeze-0 (üye)
İzmir / Amatör

Fotoğraf Bölümü Yetenek Sınavı.

Merhaba güzel sitenin güzel insanları
Sizlere bir şey danışmak istiyorum. Eminim çok yardımcı olacaksınız :D Benim fotoğrafla uğraşmam bu siteyle başladı, ne öğrendiysem burda öğrendim (veda konuşması gibi oldu ehehe). Ve şimdi son aşamada olarak gördüğüm bu yerde, yine bu siteden yardım alabileceğimi düşünüyorum.
Ben fotoğraf bölümü istiyorum. Malum yetenek sınavına giriliyor. Benim de fotoğrafla ilgili deneyimlerim analogdan ibaret (bas-çek yaptığım kompaktları saymıyorum). Zenit yashica minolta kullandım. Teknik bilgim çok yok ama bana yetiyor işte. Ama gel gör ki, bana yetiyor olması yetmiyor :D Daha fazlasına ihtiyacım var. Benim bu yıl o sınavı geçmem lazım. Bana sınav hakkında bilgi verebilir misiniz? Girenler varsa, ne tarz sorular soruluyor mesela? Mimar sinan veya marmara istiyorum. İlle de istanbul başka yer olmaz. Sınava nasıl hazırlanabilirim? Nelere çalışabilirim? Kaynak gösterir misiniz? Her lafınız yardımcı olabilir bana, lütfen esirgemeyin

Tarih: 15 Mayıs 2012, 14:24 - İp: 212.***.**6.206
evrendemir
evrendemir (üye)
İzmir / Meraklı

Merhaba,
Fotograf bölümüne girmek istiyorsanız öncelikle girmek istediğiniz okulun giriş için geçmiş yeterlilik sınavlarına girenler ile direkt irtibata geçin,
Kendinizi bu konuda genel hazırlamak isterseniz İzmir'de İFOD da bu sınavlara hazırlık kursları düzenleniyordu hala açılıyorsa mutlaka gidin,
Sınavda en çok karakalem çizimlerinin sıkıntı yarattığı belirtiliyordu,
Bana göre analoğ ile çekim ayarları ve tekniklerini profesyonel bilgiler geliştirin, film çeken rahatlıkla dijitalle çekebilir, dijital karanlık oda ise hatırladığım kadarıyla bugüne kadar eğitim aldığınız sistemlerin devamı.

#evrendemir' tarafından 15.05.2012 16:28:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Mayıs 2012, 16:23 - İp: 78.***.**9.212
zeze-0
zeze-0 (üye)
İzmir / Amatör

Teşekkür ediyorum.
Arayıp bulacağım artık fotoğraf bölümü okuyan birini :/
Sağolun.

Tarih: 16 Mayıs 2012, 09:44 - İp: 212.***.**6.206
oguzevcek
oguzevcek (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

mrblar gecen sene sınavlara gırdıgın ve kazandıgını umuyorum sımdıde sen bızı bılgılendır !! sınavda neler sordugunu en onemlısı cızım yapıldımı? ve neler oldugu hakkında bana bılgı verebılırmısın lutfen ????

Tarih: 16 Mart 2013, 21:41 - İp: 176.***.**7.110
  • 1