lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Foto Öyküleriniz

Sevgili Fikret Bey sanırım bu sıralar çok meşgul.. Geçenlerde Buffalonun dile getirdiği ve kesinlikle açılmasının iyi olacağı bir fikir vardı..Foto Öykü bölümü diye..


Ordan esinlenerek ben açılsın demiyorum ama isterseniz varsa böyle öyküleriniz buradan paylaşalım diyorum..

Ve ilk olarak geçenlerde düzenlediğimiz bayrak kampanyasında toplanan bayarakların teslimi ile ilgili öykümü bu topikte sizlerle paylaşmak istiyorum.Sizler de elinizde varsa bu tür öyküleirniz buraya yazabilirsiniz.


ÇOK FARKLI BİR GÜN


Bugün çok farklı, çok anlamlı bir gündü..Onbeş gün boyunca süren bayrak kampanyamızda bugün itibari ile toplanan 144 adet bayrağı sahiplerine teslim etme günüydü..

Elbette hepsini bir günde dağıtmak mümkün değildi.Ama bizler en uzak ve şehit köyü olan Emirtolu-Bostanderesin’den başlamak istedik.Sayın Kaymakamımızın izinleri ile İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Celal KARADELİ, 75.Yıl Cumhuriyet YİBO müdürü Abdullah ÇÖRDÜK ve ben şöforümüz Ahmet REMZİ nin kullandığı araçla yola çıktık..Yola çıkmadan önce yanımıza gittiğimiz köylerde çocuklara dağıtılmak üzere kalem defter gibi kırtasiye çeşitleri ile kampanyamıza gönderilen bayrak, gerekebilir diye bayrak ipi –ki çok gerekti çoğu yerde- ve diğer ders araç gereçlerini de aldıkHava kapalı ve soğuktu.Hatta yukarıdaki köylere kar yağdığı rahatlıkla görülebiliyordu.Ancak bu soğuğa ve bu havaya rağmen içimizdeki çoşku, her tarafımızı saran o heyecan bizi sımsıcak tutuyordu.
Yol olarak en kestirme yolu seçtik.O da Durağan-Alaçam arasındaki kısmen asfalt yoldu. Gittikçe rakımımız arttı. Artıkça kar yağma başladı ve işte kar değmiş başını eğmiş çam ağaçlarının yanından geçtik hızlıca.Uzun bir yolculuktan sonra nihayet dağların arasında kaybolmuş, adeta saklambaç oynar gibi saklanmış Bostanderesi mahallesi görüldü..Köye iyice yaklaşınca daha 2 yıl önce kaybettiğimiz şehidimizin mezarı görüldü.Şehit Hüseyin YANIK şahadet belgesinde yazdığına ve abisinin anlattığına göre şehadet mertebesine 11 Ağustos 2005 yılında Tunceli’de operasyon dönüşü Anafatma denen yerde gece 1:40 sularında bir grup teröristle çıkan çatışmada ulaştı..Onun hikayesi de acı elbette tüm diğer şehitlerimiz gibi..Ama geride bıraktıklarınınkiler halen daha devam etmekte ne yazık ki...Neyse…Hani yerin mekanın öldükten sonra ne kıymeti vardır ki denir ama sanki bu söylenen burada gerçek değildi gibi geldi bana..Çünkü mübarek şehidimizin mezarı öyle güzel öyle sade ve öyle uygun bir yere konmuştu ki bir an içimden “misafirliğe geldiğimiz şu mekanında bizlere de yer açar mısın?” diyesim geldi.. Elbette sustum..Mezara bakındım kaldım.Ve neden sonra kendime geldim.Yavaşca selamların en güzeliyle selamlayarak yanına indik..Çevresinde bir tek onun etrafı mermerdi.Ancak üstünde belki de tam iki yıl önce konmuş yapay çiçeklerin bulunuyordu.Bu içimi burktu..Ama elbette yine sustum.Ve sonra işimize baktık.Yapacağımız iş belliydi...İşimiz kısmen solmuş, hafiften yırtılmaya başlamış olan bayrağı ve ipi değiştirmekti..Biz bu işleri yaparken mezarlığın güney kapısından giren köyün vekil öğretmeni Sabri Hoca ve talebelerinin o gelişi öyle güzel bir tabloydu ki..Adeta çocukların bu gelişleri, bu gülümseyişleri geleceğimizin de böyle olacağının

Tarih: 9 Kasım 2007, 21:49 - İp: 88.***.**4.99
nctenk
nctenk (üye)
İstanbul / Amatör

Helal olsun sana ve emeği geçenlere ne denirki,başka ihtiyaçlar doğduğunda aynen her zaman hazırız biliyosun,Gözlerinden öpüyorum seni Sefer kardeşim

 

Tarih: 9 Kasım 2007, 23:48 - İp: 85.***.**0.203
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Sefer Hocam,

 

Tarih: 10 Kasım 2007, 01:15 - İp: 81.***.**9.197
nehirden
nehirden (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili Lazut!

fotoğraflara bakıp yazdıklarınızı okurken, bu 10 KASIM sabahı
hüzne,başka bir hüzün karıştı,içinde coşku olan. inanın çok duygulandım ve ağladım.orada olmayı çok isterdim ama oradaymış gibi yaşadım da aslında. küçük KARDELENLER yüreğimi başka bir titretti.

bu ULUS un, TÜRKİYE CUMHURİYETİ insanının bir BAYRAK altında nasıl toplandığının resmidir.BAYRAĞINA nasıl sahip çıktığının resmidir. ve bu aslında gösteriyor ki VATAN söz konusu olduğunda, canlarımızla gideriz MEMLEKETİMİZİN her köşesine.birlik ve beraberliğin resmidir bu..hala anlamayanlar bu küçük gördükleri müthiş büyüklüğü belki orada çektiğiniz fotoğraflara bakıp anlayabilirler!!

ve elbette ne gerekirse canlarımıza, her zaman hazır olduğumu belirtmek isterim..

bir kez daha kutluyorum sizi ve tüm hissedenleri..


saygı ve sevgilerimle

 

Tarih: 10 Kasım 2007, 08:16 - İp: 85.***.**5.153
ayg
ayg (üye)
İstanbul / Meraklı

SEVGİLİ SEFER ÖĞRETMENİM

GÖZ YAŞLARI İÇERİSİNDE "BAYRAK BELGESELİ" Nİ SONLANDIRDIM...

BEN VE TÜM KATILIMCILARIN UZAKLARDAKİ SESİ OLDUĞUNUZ İÇİN BİR KEZ DAHA ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUM...

YÜCE ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK' E SAYGI DURUŞUM ÖNCESİ, ONUN NESLİNDEN OLMA GURURU İLE...

SAYGILARIMLA...

AYŞE GÜLMEDİM

 

Tarih: 10 Kasım 2007, 09:01 - İp: 85.***.**1.88
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Sefer Hocam hani sana hep dediğim bir cümle var yine onu yazacağım

BU KOCA YÜREĞİNLE SEN VAROL

Yeni neslin sizler gibi eğitim neferi gönlü yüce insanların elinde olduğunu görmek umut verici...

 

Tarih: 10 Kasım 2007, 09:01 - İp: 81.***.**3.185
fatma cink
fatma cink (üye)
Sakarya / Amatör

Merhabalar Sefer hocam. Bayrakları yerlerine ulaştırmak için sarfettiğiniz emeği yürekten kutluyorum ve benim gönderdiğim bayrakların değişik köylerde dalgalanmasına vesile olduğunuz için de çok teşekkür ediyorum. Eksik olmayın
Fakir köyler sadece doğuda var diyenlere bu fotoğraflar tokat gibi birer cevap aslında. O köylerin pırıl pırıl çocuklarına da yardım etmek istiyorum. Eğer böyle bir organizasyon olduğunda haberdar ederseniz sevinirim. Şehidin eşine de çok üzüldüm gerçekten.
Kolay gelsin
Saygılar,selamlar

 

Tarih: 10 Kasım 2007, 09:22 - İp: 88.***.**7.183
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hocam ellerin dert görmeye. 25-30 bayrakta inşallah Pazartesi elindi olur. Kütahya barosu avukatları sağolsunlar çok ilgi gösterdiler. Biraz daha geniş vakit olsaydı çok daha iyi olacaktı ama bunada şükür. Allah hepsiden , hepinizden razı olsun.

 

Tarih: 10 Kasım 2007, 09:57 - İp: 88.***.**7.111
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

teşekkürler sefer hocam.. bizlere iyi birşeyler yaptırdığınız için, iyi birşey yaptığınız için.. teşekkürler hocam.. çok teşekkürler

 

Tarih: 10 Kasım 2007, 10:20 - İp: 88.***.**8.137
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

ellerin dert görmesin sevgili sefer hocam
Ülkemin daha nice Sefer Öğretmenlere ihtiyacı var

 

Tarih: 10 Kasım 2007, 12:56 - İp: 78.***.**6.36
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Çok güzel bir öykü. İzlerken ve okurken büyük keyif aldım. kategori oluşunca oraya da eklersiniz Sefer Hocam ...

 

Tarih: 10 Kasım 2007, 16:34 - İp: 88.***.**7.70