toprakyayn
toprakyayn (üye)
İstanbul / Amatör

”doğa, Heyecan Ve İnsan” Yarışma“DOĞA, HEYECAN ve İNSAN”
ADRENALİN
DOĞA FOTOĞRAFLARI YARIŞMASI

ADRENALİN TIRMANIŞ ve DOĞA SPORLARI 10. YILINI KUTLUYOR
17 Kasım 2007

Türkiye’de doğa sporlarının yaygınlaşması ve bilinçli bir şekilde yapılabilmesi için faaliyet gösteren öncü ve kurucu markalardan olan ADRENALİN TIRMANIŞ ve DOĞA SPORLARI, onuncu yılını tüm doğaseverleri davet ettiği bir fotoğraf yarışmasıyla kutluyor.
Kent insanını doğada daha fazla ve daha bilinçli zaman geçirmeye teşvik etmek hedefiyle düzenlenen yarışmada, katılımcıların doğa sevgisini fotoğraf tutkusuyla buluşturması isteniyor.
Mutlu, güvenli ve doğayla barışık aktiviteler gerçekleştirdiğiniz anların kareleri yarışmanın konusunu oluşturacak. Yaş ve cinsiyet farkı olmadan herkesin doğada güvenli bir şekilde bulunabileceği, doğa sporlarıyla uğraşan insanların kent ve iş yaşamlarında daha mutlu ve üretken oldukları ve kaliteli malzeme kullanımının aktiviteleri daha eğlenceli ve güvenli kıldığını, fotoğraf sanatı ile belgelemek ve on binlerle paylaşmak yarışmanın en temel hedefi.

SEÇİCİ KURUL

Haldun AYDINGÜN – Dağcı / Yazar / Fotoğraf Sanatçısı
Bünyad DİNÇ – Dağcı / Fotoğraf Sanatçısı
Tunç FINDIK – Dağcı / Yazar / Fotoğraf Sanatçısı
Başar BİLGE – Gezgin / Fotoğraf Sanatçısı
Yankı TANSUĞ – Dağcı / Adrenalin Kurucu Ortak

ÖDÜLLER
ADRENALİN TIRMANIŞ ve DOĞA SPORLARI, yarışmada derece alan eserlerin sahiplerine vereceği ödüller ile doğada ve kentte, doğayla barışık bir biçimde yaşamayı sağlayan marka ve ürünlerin kullanımını destekliyor:

RENKLİ BASKI
(5.0 MEGAPİKSEL VE ÜSTÜ DİJİTAL FOTOĞRAF VE FİLM ÇEKİMLERİ)

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
Çevreci, sessiz ve ekonomik motoru ile hafta sonlarında sizi doğaya kaçıracak, kent içindeyse zaman kazandıracak, şirin bir araç:
KANUNİ CLASSIC 125 SCOOTER
Ve Salewa Scout 2 çadır
(ÖTV, diğer vergiler ve plaka masrafları kazanan yarışmacıya ait olacaktır.)

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ
Dünya şampiyonu TREK’den 600 YTL değerinde TREK 3700 dağ bisikleti, Marmot Minimalist Goretex Paclite ceket, Salewa Scout 2 çadır ve Lafuma Vercors ayakkabıdan oluşan bir set.

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ
Marmot Minimalist Goretex Paclite ceket, Salewa Scout 2 çadır, Lafuma Vercors ayakkabı ve Timberline sırt çantasından oluşan bir set.

5.0 MEGAPİKSEL ALTI DİJİTAL FOTOĞRAF

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
Marmot Minimalist Goretex Paclite ceket

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ
Lafuma Vercors ayakkabı.

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ
Timberline sırt çantası.

KATEGORİ DIŞI

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
Honda Güvenli sürüş motosiklet eğitimi.

Adrenalin ÖZEL ÖDÜLÜ
Ödüle uygun görülen 20 kişiye birer adet Black Diamond ION kafa feneri

YARIŞMA DETAYLARI
Yarışma ile ilgili tüm başvurular, www.adrenalin.com.tr adresinden takip edilebilir. 5.0 megapiksel altı kategori foto@adrenalin.com.tr adresine fotoğraflarını gönderirken, 5.0 megapiksel üstü ve geleneksel fotoğraf katılımcıları ise renkli baskı olarak, Adrenalin Doğa Sporları Mümin Deresi Sok. N39/A Sahrayıcedit – İSTANBUL adresine gönderecekler.

Fotoğraflar şu kategorilerde değerlendirilecek:
1)Renkli baskı fotoğraflar (5.0 megapiksel ve üstü dijital fotoğraf ve film ile çekilmiş fotoğraflar)
2)5.0 megapiksel altı dijital fotoğraf (E- posta yoluyla dijital olarak gönderilecektir)

Son Katılım : 12 Kasım 2007
Sonuçların Açıklanması : 16 Kasım 2007
Ödül Töreni ve Kutlama Partisi : 17 Kasım 2007
Detaylı bilgi www.adrenalin.com.tr adresinden temin edilebilir.

ADRENALİN HAKKINDA

ADRENALİN TIRMANIŞ ve DOĞA SPORLARI; 10 yıldır Türkiye Doğa Sporları sektörüne hizmet veren bir kuruluş ve 10. yaşını da fotoğraf sanatı ve doğayı buluşturarak kutluyor. Doğada güvenli ve mutlu zaman geçirmek için malzemenin önemini inanırken, doğa sevgisinin ve insan iradesinin de bu aktivitelerde ne kadar önemli bir yeri olduğunu da her fırsatta vurguluyor. Yeni, güvenilir ve dünya standartlarında malzeme temini için her zaman doğru adres olmayı hedeflerken, diğer yandan da doğa sporlarında bilgi ve eğit

Tarih: 20 Eylül 2007, 16:56 - İp: 85.***.**5.28