miracle75
miracle75 (üye)
İstanbul / Amatör

Dijital Fotoğrafçılık Kursu

Arkadaşlar merhaba..
dijital fotoğrafçılıkta kendimi geliştirebileceğim ve profesyonelliğe geçişte bana yardımcı olacak iyi bir fotoğraf kursu arıyorum..elimdeki makinanın tüm özelliklerini anlayabilmem ve kullanabilmem için (nikon 8800) önereceğiniz ve gittiğiniz güzel bir kurs varsa benide bilgilendirirseniz çok sevinirim..
saygılarımla

Tarih: 14 Eylül 2006, 12:35 - İp: 213.***.**4.166
adem yener
adem yener (üye)
İstanbul / Amatör

46 yıllık deneyimli İFSAK'ın 141. dönem temel fotoğraf seminerleri 40'ar kişilik iki ayrı grup olmak üzere 07 Kasım Salı ve 11 Kasım Cumartesi günü başlıyor. Salı günleri 19:15 - 21:15; Cumartesi günleri 11:15 - 13:15 saatleri arasında yapılacak ve 8 hafta sürecek olan seminerlerde ;

1. Fotoğraf Makinesi I (Gövdeler ve Örtücü Hızı, Fotoğrafta Hareket Etkisi)
2. Fotoğraf Makinesi II (Objektifler, Net Alan Derinliği)
3. Fotoğrafta Işık ve Kullanımı
4. Filtreler ve Yardımcı Cihazlar
5. I. Pratik Uygulama Eğitimi
6. I. Pratik Uygulama Değerlendirme Toplantısı
7. Çekim Teknikleri
8. Kompozisyon
9. II. Pratik Uygulama Eğitimi
10. II. Pratik Uygulama Değerlendirme Toplantısı
11. Karanlık Oda (Uygulama ve Teorik)
12. Fotoğrafın Evrimi ve Geleceği
dersleri işlenecektir.

ben ifsaka bakmanı öneririm oldukça kaliteli ve uzun süredir bu işi yapan firmadı

buda eğitim programları
http://www.ifsak.org.tr/documents/egitimcizelgesiveform.xls

Tarih: 14 Eylül 2006, 23:40 - İp: 85.***.**5.44
sadan1
sadan1 (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

selamlar kurs olayını ne yaptınız .benimde araştırmalarım var.bu arada üniversitelerin foto klüplerinide araştırmanı oneririm

Tarih: 28 Eylül 2006, 14:39 - İp: 85.***.**9.118
gothicdoll
gothicdoll (üye)
İstanbul / Amatör

ifsak gerçekten iyi ama fiyatlarını bulamadım. bir fikri olan var mı?

Tarih: 15 Mayıs 2007, 22:18 - İp: 85.***.**5.134
galataf
galataf (üye)
İstanbul / Firma

İletişim:
www.galatafotografhanesi.com
www.fotografvakfi.org
Tel: 0212 243 71 87 - 292 19 39

Eğitmen: MEHTAP ORGUN
Gün ve Saatler: Pazartesi / 19:00-22:00
Süre: 4 Hafta / 12 Saat
Fiyat: 200 YTL + KDV

ATÖLYE İÇERİĞİ
· Dijital fotoğrafta kavramlar (byte, pixel, raw, ccd vb.)
· Dijital kamera fonksiyonları, tanıma - hâkim olma
· Kamera uyumlu görüntü işleme programları
· Photoshop’a giriş
· Dijital fotoğrafta renk yönetimi
· RGB, CMYK, Grayscale çalışma yöntemleri
· Histogram, curves, renk-ton düzeltmeleri
· Fotoğrafta maskeleme teknikleri
· Seçili alanlarla bölgesel değişiklikler
· Dijital rötüşlama
· Filtreler
· Katmanlarla çalışma
· Layers, Channels, Paths
· Dijital manipulasyon

İletişim:
www.galatafotografhanesi.com
www.fotografvakfi.org
Tel: 0212 243 71 87 - 292 19 39

Tarih: 4 Şubat 2008, 20:13 - İp: 85.***.**0.168
evrensel
evrensel (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 29 Nisan 2009, 16:53 - İp: 81.***.**5.20
evrensel
evrensel (üye)

Uyarı

2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 15 Şubat 2011, 05:17 - İp: 188.***.**4.219
evrensel
evrensel (üye)

Uyarı

Tarih: 15 Şubat 2011, 05:25 - İp: 188.***.**4.219
av.ozguryilmaz
av.ozguryilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

ders ortamı süper olmakla birlikte iki haftada bir bedava geziler düzenlenmekte (KARTEPE dahil), kurs ücretinin 100-150 lira arası olduğu da düşünülürse bence BASAD fotoğrafçılık için tek geçilir..

tabii her şeyden önemlisi "ÜNSAL DURUKAN" ders veriyor bunu da unutmamak lazım..

Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD) İstanbul Cad. No:38/BAKIRKÖY

bu arada Ünsan DURUKAN'ın telefon numarası 0 532 440 5090
http://www.facebook.com/groups/basadfoto/ ... hocama selamımı iletirseniz çok sevinirim..

#av.ozguryilmaz' tarafından 19.10.2011 23:51:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Nisan 2011, 00:41 - İp: 78.***.**2.210
  • 1