sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Çalıntı Fotoğraf

avestahakan-Tıklayınız

çalıntı fotoğraf- tıklayınız

Çalınan Fotoğraf-tıklayınız

Fotoğrafın imza kısmı kesilmiş. Asıl sahibinin sitesinde kuveytli olduğu anlaşılıyor...

Tin eye sitesinden aratınca diğer (çoğu) fotoğraflarında başka sitelerden alındığı şüphesi var. Emin olamadığım için bariz belli olanı yüklüyorum...

Apaçık emek hırsızlığı var ortada ve bu kişinin bir fotoğrafı da üst bantta.

Fotoğrafı çalınan kişi sanırım bu:

http://www.flickr.com/photos/khalid-almasoud/4171974223/

Dip Not: artık galeriye eskisi kadar önem verilmiyor. Geçen Mustafa abiyle(panctom) konuşurken bundan bahsetmiştik. galeride bir çok çalıntı fotoğraf olabileceğinden bahsetmiştim. bizim konuşmamızdan önce eklenmiş bir fotoğraf. Kişinin profilinde öğretmen yazması da ayrı bir ironi.

Fotoğrafları sildi, kaçıyor sanırım... Bunu yapan eğer doğru ise bir öğretmen.

#sansabosa' tarafından 13.12.2009 23:54:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Aralık 2009, 23:23 - İp: 95.***.**0.52
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Yahu tarz belirtisi bile yok

örnek portfolyolara bakın lütfen birde şu üstteki saçma portfolyoya bakın..bariz belli oluyor zaten..
Alttakilerde bakınca direk anlaşılıyor bir insanın elinden çıktığı..

Tarih: 14 Aralık 2009, 01:00 - İp: 88.***.**4.100
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

görmemişin makinası olmuş, hatun ona poz vermiş
acaba o hatun ayaklarına da kapanmış mı merak ettim.
öğretmenmiş bir de..
terbiyesiz yalancı..!!

Tarih: 14 Aralık 2009, 02:02 - İp: 88.***.**1.10
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Kırmızı çarpıları niye koydun üzerlerine anlamadım ben..Alektrik gitti geldi demin zati..

Tarih: 14 Aralık 2009, 02:12 - İp: 88.***.**0.101
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

okey işaretli olanlarla çarpılar aynı anlamda. tek farkı birbirine yakın olmaları gerek bakış açısı gerek mekan gereksede aynı mekanlar..
bunları iyi örnek için verdim.
mesela portfolyosundan fotoğrafları silen şahısınkine baktığımızda her telden çaldığını gördüm.
Bunun böyle olması imkansız gibidir. Mesela ben ne kadar farklı çekersem çekeyim 100 fotoğrafta çoğunluğunda benim tarzımı ortaya çıkaracak fotoğraflar bulunabilir.
Yani 100 fotoğraf olsa benim. sizde baksanız içinden bana ait olmayan fotoğrafları aşşağı yukarı bulabilirsiniz. Çünkü insanlarda belli yönlere eğilme vardır.
kimisi ham(üzerinde oynanamamış) fotoğraf sever kimisi HDR kiöside siyahbeyazcıdır..
kimisi dramatik şeyleri çeker kimisi gizemli kimiside anı yakalar..
bunun gibi işte. Fotoğraf çalanın, "hertelden çalmış belli oluyor" dediğim buydu. Bizimkileride örnek olsun diiye vermiştim.
diğer bir konuda ekipman meselesi..
D90 18-200 le çekilmesi muhtemel fotoğraflar var çekilemeyecek fotoğraflar var..

Ben şahsen görseydim es geçerdim.. kaale bile almazdım.
sansabosa yı tebrik etmek lazım.

Tarih: 14 Aralık 2009, 02:23 - İp: 88.***.**4.100
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bende kamera dolu ama, kompakta var, eski like da var[dı] stok kareleri, nikonda var sony de,, hepsinin ışığı farklı olabiliyor ama tarz belli genelde..
kemannenney emmi kütahyada abi yusufçukta çeksene beyav demişti,seni mi kırarız dedik çektim az öz,, o karelerde o lenste iyi çkmış idi,evveli zamanda..

*mesela şabanın, de/ellisi belli,, renksel ve görsel olaraktan,arçelikli çektikleri belli zira..Zamborcanın da öyle,analokta çekiyordu eskiden, şimdi kanon 50D almış, ama tarzı belli,, pazaremminin hiç şansı yok,gene arıza çıkar diye foto çekmiyor psikolojik mantalite gereği ,yani..İrfanwievi de exiftini siliyormuş emminin,,öyle diyordu..

Tarih: 14 Aralık 2009, 02:32 - İp: 88.***.**0.101
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ben adının doğru olduğumdan bile şüpheliyim . Belki de evvelce siteden şutlananlardan biridir - başka bir nick altında ...

Uyeliği silinenlerin IP'lerine bakılsa ( o imkan varsa tabi ) çıkar ortaya ...

Tarih: 14 Aralık 2009, 04:07 - İp: 96.***.**6.106
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Üyelik iptal edilmiştir. Sevgili Arif (sansabosa), Çağdaş'tan boşalan "dedektif"lik kadrosuna atanmıştır.

Tarih: 14 Aralık 2009, 11:40 - İp: 78.***.**6.60
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 14 Aralık 2009, 17:54 - İp: 85.***.**8.126
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Çağdaş abinin yokluğunu aratmayacam tabi. hatta ve hatta geldiğinde üstü olabilirim

Tarih: 14 Aralık 2009, 18:35 - İp: 95.***.**0.52
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

sansabosa'nın avatarında dedektif yazıyor
hayırlı olsun efem

#panctom' tarafından 14.12.2009 19:32:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Aralık 2009, 19:31 - İp: 88.***.**5.200