sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Çalıntı Fotoğraf

avestahakan-Tıklayınız

çalıntı fotoğraf- tıklayınız

Çalınan Fotoğraf-tıklayınız

Fotoğrafın imza kısmı kesilmiş. Asıl sahibinin sitesinde kuveytli olduğu anlaşılıyor...

Tin eye sitesinden aratınca diğer (çoğu) fotoğraflarında başka sitelerden alındığı şüphesi var. Emin olamadığım için bariz belli olanı yüklüyorum...

Apaçık emek hırsızlığı var ortada ve bu kişinin bir fotoğrafı da üst bantta.

Fotoğrafı çalınan kişi sanırım bu:

http://www.flickr.com/photos/khalid-almasoud/4171974223/

Dip Not: artık galeriye eskisi kadar önem verilmiyor. Geçen Mustafa abiyle(panctom) konuşurken bundan bahsetmiştik. galeride bir çok çalıntı fotoğraf olabileceğinden bahsetmiştim. bizim konuşmamızdan önce eklenmiş bir fotoğraf. Kişinin profilinde öğretmen yazması da ayrı bir ironi.

Fotoğrafları sildi, kaçıyor sanırım... Bunu yapan eğer doğru ise bir öğretmen.

#sansabosa' tarafından 13.12.2009 23:54:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Aralık 2009, 23:23 - İp: 95.***.**0.52
sansabosa
sansabosa (Dedektif)

En son eklediği fotoğrafta çalıntı, diğerlerini de araştırıyodum, sildi fotoğrafları...

eklediği nü fotoğrafa ise, modelim olmayı istedi ve soyundu gibi bir yorumu vardı... Çok ilginç çok.

Tarih: 13 Aralık 2009, 23:56 - İp: 95.***.**0.52
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bu konuda öneri sundum hocam
buyrun link:
http://forum.netfotograf.com/onerileriniz.asp?msg_id=42299

Tarih: 14 Aralık 2009, 00:01 - İp: 88.***.**4.100
sansabosa
sansabosa (Dedektif)

Eskiden böyle değildi en geç bir günde anlaşılırdı ve kişinin üyeliği uçurulurdu. Şmdi çalıntı fotoğraflar fink atıyor. galeri artık önemini yitiriyor. sadece ve sadece tanıdıkların fotoğrafları izleniyor. galeri de foruma dönüşmüş durumda. KEşke böyle olmasa ama böyle.

Tarih: 14 Aralık 2009, 00:01 - İp: 95.***.**0.52
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Şizofren kişilıiker de var böyle biliyorsunuz - hayal ettiklerini gerçekle karıştırır ve yaşadıklarına inanırlar .

Ben böyle 2 kişiyle tanıştım ...Biri geçmişte havayolu pilotu olduğuna inanmıştı . Diğeri de kocasının jet pilotu olup , ABD'de astronot eğitimi aldığına . ( Nedense pilotlık revaçta )

Inşallah gerçekten ögretmen değildir de zararı bir tek kendinedir diye ümit edelim

Tarih: 14 Aralık 2009, 00:04 - İp: 96.***.**6.106
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Galeride ana galerideki 21 kare üzerine bakıp yorum yazma olayı başladı birde, hiç eski günlerde eklenmiş karelere bakan yok artık..[dün eklenen/bugün eklenen gibi vb..]
O 21 karede next next dönüp duruyor zira..Bir aşağı bir yukarı..Eskiden çekilmiş like, kompak gibi mak çekilmiş daha güzel kareler var arşivlerde pek güzel, unutulmuş izlenmemiş olarak duruyor.

Tarih: 14 Aralık 2009, 00:07 - İp: 88.***.**8.213
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Fotokronikte bir zamanlar uzaydan dünya gözüken ve astronotlu kare yükleyen üye bile vardı zamanında..

Tarih: 14 Aralık 2009, 00:08 - İp: 88.***.**8.213
sansabosa
sansabosa (Dedektif)

Kumköy hocam print screen yükyenlerde vardı hatırlarsınız . :D

Tarih: 14 Aralık 2009, 00:12 - İp: 95.***.**0.52
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Elimde makina ile dolaşıyordum , modelim olmayı istedi yorumuna bende çok güldüm. Hatta vayy be amma şanslısın diye yorum bile yapmıştım.

Tarih: 14 Aralık 2009, 00:13 - İp: 78.***.**9.247
sansabosa
sansabosa (Dedektif)

NAsıl bir ruh haline bürünüyorsa artık adam. kendini de inandrımış.

Tarih: 14 Aralık 2009, 00:24 - İp: 95.***.**0.52
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

-ne bileyim valla, 300 kb geçince mecburen exifti siliyorum bazen 289 kb insin diye..Pikasada fotoskape de fotoyu bozuyor bazen oradan yüklemiyorum pek,,çentik var orada exifti kaldır diye minik kutucukta..kimide unutmuş o çentiği öyle direk yüklüyor 1200 Kb olarak haberi yok birde..Gitti exifti tabiki.
Hele gece çekimlerinde ve uzun pozlama yapanlarda exift şart birkere öğrenme inceleme açısından, ..yazdık hep ama,uyan yok..napıcan sen exifti diyenlerde oluyor..Kendim için değil başkaları için olmalı diyorsun kişiye,anladıysa tabi.

Tarih: 14 Aralık 2009, 00:31 - İp: 88.***.**8.213