adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Kaliteli Flaslar

BENCE HERTÜRLÜ FLAŞLARLA CEKİM YAPILABİLİR YA SİZCE

Tarih: 17 Mayıs 2005, 18:30 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

#mete007' tarafyndan 16.12.2005 14:56:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Kasım 2005, 11:20 - İp: yok
erdinc027
erdinc027 (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba ben aranıza yeni girdim 2005 yazında hensel flaşlarımdan biri bozuldu ve tamire götürdüm usta ampullerin ömrü bitmiş dedi bende 2 flaşımın ampullerini değiştirdim(1000w) ve hocamın dediği gibi kelvinleri ölçtürmek lazım benim binlik flaşlar meherse 400w lık gibiymiş.saygılarımla

Tarih: 20 Kasım 2005, 15:29 - İp: yok
ozgurane
ozgurane (üye)
Aksaray / Amatör

afrikali dogru söylüyorsunda.mercedes var reno var.ehliyetin olduktan sonra kullanabilirsin ama bu ikisinide ayni kefeye koyamazsinki.yasadigimiz cag teknoloji cagi bunu bilmek lazim.isik güzel olduktan sonra zamandan tasaruf olacaktir.buda daha fazla is,daha fazla para anlamina gelir.yanlismiyim?cekilen resim kötü olduktan sonra analog yada digital baskida yada digital ortamda müdahalede kisitli olacaktir,ama resim güzel olduktan sonra bunu müsteriye huzur icinde vermek bence paradan daha önemli.ha eger maddi imkanlar kisitli ise eyvallah,orasida fotografcinin kendi kabiliyetine kalmis bir durum.ama ayakta kalmak istiyorsak,bulundugumuz mevcudiyeti inkar edemeyiz yani teknolojiyi.bundan 10 yil öncesi fotografcilara böyle sistemin cikacagini söylesen belki gülüp gecerlerdi kimse inanmazdida.ama görüyorsun hersey digitallesiyor.analog can cekisiyor.alan derinligi olsun pixel olsun sayisi olsun analogta ne varsa hepsi yakalanmis durumda.isiklar bu isin can damari.onun icin sormustum

Tarih: 20 Kasım 2005, 19:18 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

#mete007' tarafyndan 16.12.2005 14:57:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Kasım 2005, 22:40 - İp: yok
ozgurane
ozgurane (üye)
Aksaray / Amatör

mete saol cevabin icin.ama benim bulundugum yerde (almanyada) türklere yönelik cekim yapan 2 stüdyo adamlarda kalite sifir.eline makina alan fotografciyim diye giriyor bu piyasaya.ben kendi becerime ve kabiliyetime güveniyorum ama isik ve makina iyi olmadiktan sonra benim bu adamlardan pek farkim kalmayacak diye düsünüyorum.sana bir site ismi vereyim bu acik arttirma usuli ile satilan bir yer oradan fotograf malzemesi satilan yere girerek malzemelere bakabilirsin.www.ebay.de ne ararsan bulabilirsin.

Tarih: 22 Kasım 2005, 15:18 - İp: 80.***.**1.43