kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

Kablosuz Flaş Tetikleme

Merhaba,
Nikon SB-600 ve Metz ring flaşları D300s ile kablosuz tetiklemeyi başaramadım.
Makina üzerindeki flaş ayarı commander modunda Group A ve Channel 1 ayarlı. Built in flaş kapalı ve flaşlarda da ayarlar Group A ve Channel 1 de. Flaşlarda uzaktan kumandada olduğunu belirten S işaretide açık.
Neden tetiklenmediği konusunda bilgi rica ediyorum. Teşekkürler.

Tarih: 18 Temmuz 2011, 22:11 - İp: 78.***.**4.61
nephew
nephew (üye)
İstanbul / Meraklı

Elinchromun EL-Skyport Setlerine bakmanı tavsiye edebilirim http://www.paraflashmarket.com/detay.php?id=74

#nephew' tarafından 19.07.2011 12:31:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Temmuz 2011, 12:30 - İp: 85.***.**0.177
kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

Makinanında flaşlarında kablosuz tetiklenme özelliği var. Benim sorunum ayarları yapamakta. Yinede teşekkürler ilginize.

Tarih: 19 Temmuz 2011, 13:04 - İp: 88.***.**8.137
kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

Cevabı merak eden olursa; aynı zamanda tepe flaşıda açmak gerekiyormuş

Tarih: 19 Temmuz 2011, 19:42 - İp: 78.***.**4.61
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba, ben de Canon 7D kullanıyorum, Canon'da da flaşları kablosuz makine üzerinden tetiklemek istiyorsanız, dahili flaşı açmanız, veya harici flaşı hotshoe'ya takmanız gerekiyor. Ayarları ancak bu şekilde algılayabiliyor, ve diğer ışık sistemlerini tetikleyebiliyorsunuz.

Ama bazı fotoğraflarda, özellikle parlak objeleri çekerken, makinenizin flaşı objenin üzerinden nokta olarak yansıma yapıyor, dikkatli gözleri rahatsız edebiliyor. Eğer çektiğiniz görüntüde bu tür parlak bir obje yok ise sorun yok. Ben parlak objeleri çekerken, harici takılan flaş tetikleyici kullanıyorum..

Saygılarımla..

Tarih: 22 Temmuz 2011, 16:18 - İp: 180.***.**3.241
kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

Haklısınız kablosuzu tetiklerken dahili flaş da patlıyor. Ancak bir mandal var dahili flaşın üzerine takmak için o zaman ışık dışarıya çıkmıyor.

Tarih: 22 Temmuz 2011, 16:39 - İp: 88.***.**8.137
  • 1