muratxcom
muratxcom (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Hala Dia Film Çeken Varmı?

Herkese selam merak ediyorum hala eskisi gibi dia çeken kaldımı. Piyasada tarihi geçmemiş dia film bulmak çok zor hatta yok gibi dükkanda elimizde kalan dialar bile geçen sene miadını doldurdu. Artık yüksek çözünürlükte dijital fotoğraf çekmenin zamanı geldi bence ya sizce...............

Tarih: 28 Mart 2007, 00:32 - İp: 85.***.**2.145
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar merhaba,

Konu biraz eski ama yeni konu açmadan burada bir şansı deneyeyim dedim. Lomographic çalışmalar için dia ihtiyacım var. Normal çekimlerde genellikle s&b ya da negatif kullanıyorum ama cross prosess amaçlı dia arıyorum (ucuza). En son Murat Ekinci abimizden (yalan olmasın) 4TL gibi bir fiyata tarihi geçmiş dia almıştım. Ama buzdolabında değil açıkta satılanlardan. Onun sonuçlarını beğenmemiştim. Berbat olmuştu o filmler. Şu anda Pamuk Ticaret ve Kristal Foto gibi yerlerde bayatları 7,5 TL'den satıyorlar. Tazeler ise 10 TL üzerinde.

Sirkeci'de, tarihi en fazla 2008'de geçmiş, tercihen soğukta saklanmış ve en fazla 5 TL gibi bir fiyata dia satan bir yer bilen var mıdır acaba? Bulsam bir yerde topluca alıp kendim dolaba atacağım.

Şimdiden teşekkürler..

Tarih: 12 Nisan 2010, 16:56 - İp: 193.***.**7.122
luddite
luddite (üye)
İstanbul / Amatör

Sirkeci Yuvam Ticaret taze Elitechrome Extracolor 100 satılyor 8 lira

Tarih: 13 Nisan 2010, 04:02 - İp: 94.***.**6.204
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

İst da iseniz yuvama ve pamuka gitmeniz bir mail kadar yakındır..Akşam yediye kadar oradalar,size gerekli fiat ve bilgi verirler de..

-..diyalar 16 mukabili beher kutu mertebesinde..,diğeri sekiz mukabili,,öbürü de ikibuçuk yani,,kapalı kutu içeriği mertebesinde..
[Buzdolabı olayı var ,saklama şekli mertebesinde.]

Hepsi 53 lira mesela.

Tarih: 6 Temmuz 2010, 20:36 - İp: 78.***.**7.24
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

merhaba, benim de elimde iki tane 5 yıllık bayat sensia var. bu hafta sonu bulunduğum yere uzak bir yerde fotoğraf çekme niyetim var. "taze c41 den daha mı iyi sonuç alırım acaba?" diye bir soru var aklımda.. riske girsem mi? istediğim an gidebidiğim bi yer de değil..

#cinascinas' tarafından 22.07.2010 13:07:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Temmuz 2010, 13:06 - İp: 88.***.**8.169
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

Bence mutlaka taze C41 alın yanınıza. 5 yıllık dia ile yapacağınız çekimler iyi olursa da bonus olur yanına.

Tarih: 22 Temmuz 2010, 14:33 - İp: 193.***.**7.122
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

haklısınız sanırım. bulabilirsem iki formatı da kullanabilmek için yedek makina alayım yanıma. yada sensialar bayatlasın biraz daha teşekkür ederim..

Tarih: 23 Temmuz 2010, 10:10 - İp: 88.***.**6.29
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Elinizdekileri çekin bitirin ne tutuyorsunuzki daha..

Tarih: 29 Temmuz 2010, 20:17 - İp: 78.***.**9.32
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kumköy abi, burada d6 yıkayan yer yok. yoksa çoktan çekmiştim sensiaları.. filmler dia olunca değecek bir şeyler çekmek istiyor insan, banyo eden yer olmayınca da o değecek şeyleri kaçırma riskini göze alamıyor. ama yedek makina bulduğum zaman kullanmayı düşünüyorum o filmleri..

Tarih: 31 Temmuz 2010, 11:35 - İp: 78.***.**2.74
turanbaris
turanbaris (üye)
İstanbul / Amatör

glorfindel kardeş. Yalan olmasın, hayyama gir, en alt kata in, ali ustanın dükkanını dönünce 3. dükkan veya 4. dükkanda. Adını unuttum şimdi oradaki abimizin, 2 yıl bayat diaları 2 veya 2 buçuk liradan satıyo o abi. Tazeleride onda uygun fiyata bi git bak dene derim. Ben denedim pek fena olmadı yani sonuç

Tarih: 21 Mart 2011, 19:07 - İp: 78.***.**6.148
yevgenionegin2
yevgenionegin2 (üye)
İstanbul / Amatör

yeni tarihli dia bulunuyor, Sirkeci Pamuk Ticaret v.s. de, tarihi geçmiş almanıza gerek yok, başka şehirlerdekiler de tarihini telefonla teyit ettirip alabilirler.

Bana dia cihazı olarak ne tavsiye edebilirsiniz? 2.el dia cihazları sağlıklı olabilir mi?

Tarih: 11 Nisan 2011, 18:51 - İp: 88.***.**9.82