muratxcom
muratxcom (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Hala Dia Film Çeken Varmı?

Herkese selam merak ediyorum hala eskisi gibi dia çeken kaldımı. Piyasada tarihi geçmemiş dia film bulmak çok zor hatta yok gibi dükkanda elimizde kalan dialar bile geçen sene miadını doldurdu. Artık yüksek çözünürlükte dijital fotoğraf çekmenin zamanı geldi bence ya sizce...............

Tarih: 28 Mart 2007, 00:32 - İp: 85.***.**2.145
adem yener
adem yener (üye)
İstanbul / Amatör

var halada dia veya siyah beyaz çekimler yapıyorum
tabi ki eskiye nazaran azalma oldu
film konusuna gelince s%b olarak piyasada tüm istediğim filmleri temin edebiliyorum
dia olarakta velvi ve provıa da bulmak mevcut
ancak 50 asa olanları kalmadı
yok denicek kadar azaldı

Tarih: 28 Mart 2007, 11:58 - İp: 85.***.**2.166
abacus
abacus (üye)
Ankara / Amatör

Bende kullanıyorum dia, neden dersenizi fotoğraf kalitesinden ziyade, Elimde mekanik slr ve rf makinaların verdiği hazzı sürdürmek için. Çekip tararıyorum. Sonra dijital oynama yapıyorum. Dia biterse, negative filme geçerim, onlarda biterse artık rafa kaldırırım makinalari...

Tarih: 28 Mart 2007, 12:12 - İp: 195.***.**3.11
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Bende dia çekiyorum, bugün iki makarayı banyo ve tarama için verdim.

Tarih: 9 Nisan 2007, 21:22 - İp: 88.***.**9.174
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.fotokritik.com/kullanici/portfolyo.php?id=1310&pid=1818
bu şahane Afrika fotoğraflarını Alptekin bey dia olarak çekmiş.

Tarih: 13 Nisan 2007, 07:59 - İp: 85.***.**0.236
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Dia'yı (potitif) bırakalı bir hayli zaman oldu... ama hala negatif film çalışıyorum. nedeni ise high dynamic range meselesi yani çok yüksek renk ve ton aralığı.. ha gereklimi orası tartışılır..
bilmiyorum sizde benzer sıkıntılardan dolayı mı dijitale geçtiniz ama ben diyorumki bu gün makul fiyatlarda bir makine çıkartsalar bakım ve sarf malzemesi istemeyen ve bu makine negatif-pozitif filmleri şipşak banyo edip kullanıma (taramaya) uygun hale getirse dijitale hiç geçmem..
dijitalin tek cazip yanı "neticeyi hemen alabilmemiz"

Tarih: 17 Nisan 2007, 14:17 - İp: 88.***.**0.242
daqlon
daqlon (üye)
Yurtdışı / Doğa Fotoğrafçısı

Vallaha daha bu sabah slaytlarımı aldım, bulunduğum bölgede herkes digital kullanıyor (Kanada). Onun için 2 hafta bekliyorum. Biraz zor ama tadı bambaşka

Tarih: 19 Mayıs 2007, 08:21 - İp: 70.***.**6.208
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Vardır elbet

Tarih: 22 Mayıs 2007, 03:13 - İp: 88.***.**2.2
hakann71
hakann71 (üye)
İzmir / Amatör

Tarihi geçmiş dialar var elimde bunları kullanan kişiler var mı bilginiz varsa sevinirim....

Tarih: 27 Temmuz 2007, 10:30 - İp: 193.***.**8.144
ressam_m
ressam_m (üye)
Bursa / Amatör

ben hala dıa kullanıyorum ve bulabıldıgım kadar tarıhı gecmıs bayat dıa almıstım zamanında...sonuclarından cok memnunum..mukemmel dıyebılırım..renk ve kontrast acısından...son kullanma tarıhlerı de ocak 2002

hala sıyah beyaz ve dıa cekmeye devam edıyorum ve cekebıldıgım kadar da cekecegım ....

Tarih: 7 Şubat 2008, 22:56 - İp: 78.***.**9.108
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Ben de mi çeksem acaba

Tarih: 8 Şubat 2008, 10:36 - İp: 85.***.**3.38