rynr
rynr (üye)
İstanbul / Amatör

Banyo

herkesi saygıyla selamlıyorum,
Öncelikle çok yeniyim bu işte, arkadaşlarımdan, internet sitelerinden, kurcalıyarak öğrenmye çalışıyorum fotoğraf çekmeyi. Ancak hiçbir yerden banyo hakkında tam bilgi alamıyorum alsamda terimleri anlayamıyorum ya da yapılanları kafamda canlandıramıyorum. Banyo ' yu görsel olarak öğrenebilceğim bir yer var mı? Banyo aletlerini nerden temin edebilirim? Ya da herhangi başka bir tavsiyeniz var mı?

Tarih: 14 Eylül 2008, 17:02 - İp: 81.***.**7.132
rynr
rynr (üye)
İstanbul / Amatör

neden kimse cevap vermiyor. yanlış birşey mi yazdım?

Tarih: 17 Eylül 2008, 02:34 - İp: 85.***.**5.48
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

banyo derken hangisi acaba siyah beyaz mı renkli mi ,siyah beyaz derseniz sirkeciden malzemecilerden bir ya da iki 36 lık film yıkayacak tanklardan alın ,birkaç tane de spiral ,bir termometre ,eriyik banyoları koyacak birkaç bidon ve bir de mesür(sıvı miktarlarını ölçülü koymak için)aldınız mı tamam demektir , kodağın ya da patersonun hazır eriyik ya da toz kimyasalları eskiden satılırdı son durumu bilmiyorum,hazırlanışları ve kullanım ölçüleri ambalajların üzerinde yazar ,ısı-süre bağıntısına dikkat ederek filminizi banyo edebilirsiniz yalnız filmi spirale tamamen karanlık bir ortamda sarmalısınız ,filmi spirale nasıl saracağınızı satan arkadaşlar tarif ederler sanırım ;bir sıkıntı olursa yazın ...

#fotoasli' tarafından 21.09.2008 19:34:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Eylül 2008, 19:28 - İp: 88.***.**4.219
alpa_73
alpa_73 (üye)
İstanbul / Meraklı

fotoğraf kurslarından biri yardımcı olur sanırım. bilen bir arkadaşınız olsaydı sormazdınız .

Tarih: 9 Aralık 2008, 15:32 - İp: 78.***.**3.31
  • 1