mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Yurtdışından(abd) Dslr Alımı

Merhabaaa üstadlar,aslında konu açmayı pek sevmiyorum ama herkesin yardımına ihtiyacım olduğu için böyle bir konuyu açtım.

Bugün aldığım habere göre arkadaşlarım Work&Travel ile Abd ye gidecekler.Ben de zaten pusudaydım güvendiğim birilerine bir makine aldırayım diye.S2 imle pek barışık olamayan ben şu diyeceğim modeller arasında bir seçim yapmak istiyorum ama modellerden çok aslında bu modellerin ABD den alınacak olmalarına dikkat ederseniz sevinirim.Yani hangisini almak karlı ve mantıklı olur.

Nikon D80 (Vizör,ayarlanabilir NR,çekici dizayn,bol tuş ile kullanım kolaylığı)

Canon EOS30d (İso performansı,birçok özellik daha...)

Pentax K10D (Water proof,raw kalitesi,samimi ve ucuz,kullanım kolaylığı,Titreşim engelleme)

Alırsam kit lensiyle mi alıyım body mi alıyım? Yoksa başka yapabileceğim şeyler var mı ?

Not: Bütçem herhalde fazla yükselemez bana D200 gibi modeller önermeyin.Modelden çok ABD den getirmenin hangi modeller üzerinde avantajı olabileceğini merak ediyorum.İlk dslr deneyimim olacak.

#mavi_izci' tarafından 10.06.2007 14:31:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Haziran 2007, 14:28 - İp: 81.***.**0.141
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar peki hiç body almadan ABD den sadece lens alsam bu yine mi çok sakat bir durum olur ? Lenslerde ne gibi sorunlar çıkabilir sıfır- garantisiz alımlarda?

Tarih: 18 Haziran 2007, 20:13 - İp: 81.***.**9.197
oyt
oyt (üye)
Yurtdışı / Amatör

Alengirli isler bence, yasadigin yerden al bir problem olunca rahat kavga edebil bayii ile garanti onemli

Tarih: 13 Temmuz 2007, 02:03 - İp: 78.***.**2.132
areena19
areena19 (üye)
Çorum / Profesyonel Fotoğrafçı

bence 1 ds mark 2 al derim. yurtdısı ve tr fiati ucurm var. ben onu aldırmayı dusunuyorum.... aama garanti falan sorun yasayacagımı tahmin ediyorum

#areena19' tarafından 15.07.2007 08:30:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Temmuz 2007, 08:29 - İp: 81.***.**3.227
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

mavi_izci garanti konusunda sana küçük bir hatırlatma yapayım.

Yurt dışından alacağın fotoğraf makinalarından sadece Pentax ın garantisi Türkiyede geçerli.O da 1 yıl ile sınırlı.Diğer markalarda garanti olayı yok.
Objektiflerde garanti olayı ihmal edilebilir.Ama onda da badcopy ile karşılaşma riski olabilir.

Tarih: 15 Temmuz 2007, 16:38 - İp: 88.***.**6.58
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

bence DSLR'lerde garantiye cok fazla onem verme, benim tavsiyem bu. elinden dusurmezsen, islatmazsan vs. bu makineler kolay kolay bozulmuyor, Caponlar yapmis zaten bu dediklerimden biri gelirse makinenin basina garanti bakmaz kullanici kaynakli hata diye. aradaki fiyat farki cok fazla. o paraya eger bozulsa bile cok rahat yaptirirsin makineni ki bu da dusuk ihtimal. mesela 1 sene once D50 aldim 900-950 YTL gibi bi rakama, garantilisi 1500 YTL idi o zaman.
karsinda kavga edecek biri olsa ne olacak sanki? saglam biryerden spot al. Istanbul Hayyam bu konuda guvenli. ayrica bazi yerler spot mallari uluslararasi 1 yil garanti suresince ariza yaparsa 20-30$ kargo ucreti karsiligi yurtdisina tamire gonderiyor. neyse anliyacagin bence cok daha avantajli. Tr'den garantili makine ve obj. almak mantikli gelmiyor bana. fiyat farki coook yuksek malesef.

Tarih: 15 Temmuz 2007, 17:48 - İp: 81.***.**7.8
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Sağolun gerçekten ilginiz için,Pentax gerçekten gövde garantisi veriyorsa iyiymiş.

Özellikle Canon ve sonra Nikon da Türkiye ve ABD fiyatları arasında uçurum var.Düşüneceğim...Parayı toplamak için de zamana ihtiyacım var zaten.

Tarih: 15 Temmuz 2007, 18:37 - İp: 81.***.**4.181