cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Yurtdisi Nikon, Dıkkat !!!!

Gecenlerde bir arkadasim D200+18-200VR+SB600 siparisi verdi,bende paristen uygun fiyata bir takin buldum.

Fakat iki sonrasinda siparisini iptal ettirdi.Iptal nedenini de soyle acikladi.

" Nikon uluslararasi garanti kapsaminda Turkiyeyi devre disi birakmis,yurtdisi alimlarda ki uluslararasi garanti Turkiyede gecerli degil".Nedenini sordugumda da bana;

Turkiye ana distributorunun Nikon ile yaptigi anlasma boyleymis,kisacasi ben sizin malinizi satarin burada ama uluslararasi garanti Turkiyede gecerli olmayacak.

Eger dogru ise yurtdisi alimlarda Nikon icin garantiniz gecerli degil DIKKAT!!!Eger dogru ise bravo bizlere nasil tuketicigi .......... yapacagimizin bir yolunu bulmusuz,eger dogru ise Turkiyeden baska bir ulkede ben boyle bir sey duymadim.

Tarih: 29 Nisan 2007, 17:28 - İp: 195.***.**2.39
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

malesef doğru cancaner, eksik bile.

Tarih: 29 Nisan 2007, 20:30 - İp: 85.***.**0.61
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Yazik be hocha, adama 1 yil garantili tertemiz D200'u 850EU ya alacagiz ,garantisi gecmiyor diye dunya para odeyecek Turkiyede.Garantisiz de cok riskli,bunlar elektronik makina.

Ne demisler, Fakir tas yesin

Tarih: 29 Nisan 2007, 21:37 - İp: 195.***.**2.65
rainbow111
rainbow111 (üye)
İzmir / Amatör

yuh artık ya. iyice abartmışlar. hem dışarıya göre 1.5-2 kat fazla verdiriyorlar. hem de buradan o fiyatlara almayıp enayi durumuna düşmeyince mağdur ediyorlar.

Tarih: 29 Nisan 2007, 21:44 - İp: 88.***.**3.251
caganen
caganen (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar bence zaten bir karfo yada erkayalar yada v.s. olmamalı.

Nikon ve Canon gibi markalar kendileri gelmeliler Türkiye'ye.

Bıktım bu Türkiye distribütörlerinin kam emişinden.

Tarih: 29 Nisan 2007, 23:17 - İp: 88.***.**5.254
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

cancaner,

ben arkadaşının yerinde olsam 850 euroya garantisiz alırım. Türkiye'nin neredeyse yarı fiyatına. En kötü ihtimalle onarılmayacak şekilde bozulsa bile bir tane daha alırım. Hemen hemen aynı hesaba gelir. İkincisi de bozulmaz artık herhalde. Bahtsız deve bile o kadar bahtsız değildir.

Tarih: 30 Nisan 2007, 15:43 - İp: 213.***.**5.242
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Bitpire,

Bende senin gibi ayni teklifte bulundum,ama bu insanlar otel fotografcisi Antalya'da ve sezon icinde gunde 1000 kareye yakin fotograf cekecek bu makina.

Haliyle endise ediliyor,3 takim Canon 10D vardi agzi cok yandi,cok para odedi tamire.

Eski analoglar olsa tamam haklisin ama bu dijital cok nazik bizim islere uzun muddet dayanmiyor en az iki sene garantili almaliyiz ki bir seye benzesin.Iki sene sonra zaten makinalar mecburen degisecek,sistem boyle calisiyor Garanti bitti,makinayi degistir.

Kucuk bir ornek; Burada (Fransada) garantisiz makinanin A dan Z ye bakiminin yapilmasi 450 EU, var sen hesap et perde kirdik veya sensor degisecek.

Tarih: 30 Nisan 2007, 16:27 - İp: 195.***.**2.65
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

şöyle düşünelim,sayet uluslararası garanti geceseydi burda,kim dışarının nerdeyse 2 katı fiyatına btürkiyeden makine alacak ki.yani ben şahsen almam ama işte bişey sansı var denir ya bendede ondan var bozarım die gittik aldık garantiliyi burdan.
ama vergi politikalarında birşeyler yapmak gerekiyor.gerci sigmanın yanlış degilsem uluslararası garantisi var burdada.yani yurtdışından lens filan alınabilir

Tarih: 30 Nisan 2007, 18:44 - İp: 81.***.**1.62
easy
easy (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

bence yurt dışından almalı .TÜRK halkı kazık yemek için doğmamıştır. bu gibi düşünenlere bir cevap verilmelidir artık.satarken attıkları kazık yetmezmiş gibi birde serviste yolmak düşünceleri.

#easy' tarafından 30.04.2007 23:44:13 tarihinde düzenlendi.

#easy' tarafından 30.04.2007 23:48:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Nisan 2007, 23:41 - İp: 85.***.**7.12
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

nemru_T

Garantili almakla cok iyi yapmissin,bu makinalarin tamiri adamin ocagina incir agaci diker.

Yalniz belirtmek istedigim bu olay Nikon icin gecerli,diger markalar uluslararasi garantiyi nasil yapiyor bilmiyorum.Onlarin gunahina girmeyelim.

Eger avrupa birligine girersek gorecegim ben bu seker toptancilari.Marka gelip kendi satacak malini,simdi satamiyor cunku karinin yarisini devlete vermek zorunda.Islerini boyle aracilarla yapiyorlar.

Tarih: 1 Mayıs 2007, 00:11 - İp: 195.***.**2.65
melrock
melrock (üye)
İstanbul / Amatör

Bildiğim kadarıyla fotoğraf makineleri eğitim malzemeleri sınıfında değerlendirildiği için aslında gümrük vergileri sanıldığından çok daha düşük düzeyde. tabi daha iyi bilenler bunu teyid edebilirse çok iyi olur. bu durumda sorun aslında devlette değil direkt olarak distribütörde gibi.

Tarih: 1 Mayıs 2007, 00:37 - İp: 85.***.**2.119