kratos
kratos (üye)
Ankara / Amatör

Yurtdışı Alışveriş

Mrb
Yakın zamanda arkdaşım amaerikaya gidecek. Kendisinden ricam üzerine bana da bir d300 alıp gelecek ama bir kaç gün kalacağı için siparişi buradan vereceğiz amerikaya vardığında makina kalacağı yerde hazır olacak.

kendisi circuitcity ve bestbuy sitelerinden daha önce alışveriş yapmış bir sorunla karşılaşmamış

benim aklıma takılan soru acaba satıcı firmanın makinayı çin malı yada tamir görmüş olan bir ürün gönderir mi gönderirse bunu nasıl anlarız ve bir kaç gün içerisinde ne yapabiliriz

ya da sizin tavsiye edebileceğiniz böyle bir sorunla karşılaşmayacağımız bir site var mı?

#kratos' tarafından 30.01.2008 00:44:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Ocak 2008, 00:41 - İp: 88.***.**5.96
leadera
leadera (üye)
İzmir / Amatör

Ben D80 aldım Ebay den set halinde store warranty var 1 sene. Bir problem çıkmadı. 3-4 sene önce de yine Ebay den powershot A95 almıştım. Onda da bir problem çıkmadı. Ebay iyi zaten firmaların feedback leri % 99 larda geziyor. Yalnız sana birkaç püf noktası söyleyeyim belki biliyosundur ama bir hatırlatma olsun. Birincisi Kargoyu sigortalat ürünün %2.5 - % 3 ü falan çünkü kargoda bir şey olursa karşılamıyo dükkanlar. Ben 30 dolar sigorta parası verdim. O kadar para verdikten sonra da riske atmaya değmez diye düşünüyorum. İkincisi örneğin arkadaşın New york a gidiyorsa ve New york dan bir dükkandan alırsa % 8.375 tax vereceksin. Yani takriben D300 e 150-160 dolar tax ödeyeceksin. Örneğin Floridadan alıp New york a gelirse bu tax i vermezsin. Ben New york tan aldım Philadelphia adresi verdim ve tax ödemedim. Hoşçakal

Tarih: 30 Ocak 2008, 11:56 - İp: 88.***.**2.118
kratos
kratos (üye)
Ankara / Amatör

teşekkür ederim

Tarih: 30 Ocak 2008, 16:53 - İp: 88.***.**6.199
  • 1