grafipek
grafipek (üye)
İstanbul / Meraklı

Yurt Dışından Makine Almak Ve 50 Mm Lens

merhabalar... 2 sorum olcaktı:

amerikadan sıfır nikon d700 getirteceğim...
ilerde herhangi bir sorun yaşarsam, Türkiyede makineyi yaptrmakta sorun yaşar mıyım? eğer bozulursa makineyi Amerikaya yollaman gerekir diye yorumlar almıştım, doğru mu acaba????

bir de 50 mm 1.8 lensi d700 ile kullanabilir miyim???

Tarih: 20 Nisan 2012, 00:24 - İp: 88.***.**8.244
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

Valla çok pahalı bir makineyi garantisi Turkiyede geçmeyecek şekilde yurt dısından almak cok mantıksız bir sey ...neden? parayı pesin veriyorsunuz...genelde nilkonlarda sorun cıkmaz ama elektronik alet olması nedeni ile sorun yasama ihtimallinizde var...geldi makine bozukk?dogru yetkili servise...orda garanti olmadıgı icin arızayı para ile düzelttireceksiniz..her tür arıza olabilir...basit veya kompleks...cok riskli...bence burdan alın spot alın...zaten dolar 1,8 olduktan sonra dısarı içeri cok farketmiyor...siz simdi 1000-1500 TL az vericem diye görmediğiniz makineye nasıl güvenirsiniz?
50 mm 1,8 lens DX ise uyar..ancak fullframe makinelere coğu lens uymaz , en iyi performansı az sayıda lens veya özel lens ile alırsınız...bol fotograflı günler...

Tarih: 20 Nisan 2012, 09:20 - İp: 88.***.**4.24
helen29
helen29 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhabalar,
Tamamen amator olarak fotograf cekmeyi seviyorum, makinalar hakkinda da hic bir bilgim yok. 750 Euro kadar butcem var ve yeni bir makina almak istiyorum. Nikon D5100 u dusunuyorum, ve daha guzel fotogralari bu makinanin uzerinde cekerek kendimi gelistrmeyi dusunuyorum. Cekecegim resimer daha cok manzara ve cocuklarin resimleri..Siz bu isin ustasi Profesyoneller bana tavsiyelerinizi siralarmisiniz LUTFEN.
Simdiden yardimlariniz icin tesekkur ediyorum.

Tarih: 23 Nisan 2012, 14:16 - İp: 80.***.**0.226
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

helen29, D5100 cok iyi bir makinedir hic dusunmeden alabilirsiniz. Eger mumkunse 18-105VR ile almaya calisin ama butce yetmezse 18-55VR da sizin isinizi uzun sure gorur.

Tarih: 23 Nisan 2012, 18:30 - İp: 190.***.**0.15
  • 1