bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Yeni Nikon D40x + 10mp

Nikon d40X'in d40dan farkı

*10mp olması
*isonun 100'den baslaması
*3.0 fps foto çekim hızı

Kaynak: http://www.dpreview.com/news/0703/07030602nikond40x.asp

Tarih: 6 Mart 2007, 12:05 - İp: 88.***.**0.30
nicolayy
nicolayy (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkürler muratsen.

Tarih: 6 Mart 2007, 21:31 - İp: 85.***.**0.26
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

Geçenlerde elime bir tane Canon 400D geçti ve şok geçirdim
Hep bir Canon 30D sahibi olmayı düşlemiştim, şansıma Nikon D sahibi oldum, ancak gözüm hep Canon işareti oluştu ki.

Çok kötü bir Body yapmışlar.

Tarih: 6 Mart 2007, 21:33 - İp: 88.***.**2.222
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Osmanlı Sony A100 kit lensle birlikte 1750 YTL
Hatta bizim Penta listelerinde de var artık ve bayi alış fiyatımız 1557 YTL... Osmanlı ALmanyadan getirmeyecekse bi kıyak yapıp gelişinden verelim ona bi tane

Ben iddia ediyorum sadece özellik olarak değil fotoğraf kalitesi olarak da 400D D40 D80 vs makineler Alpha ile kapışamaz! çünkü onlarla çekilen işleri görüyorum ve devamlı olarak Canon ve Nikon kullanan arkadaşlarla kendi çektiklerimizi paslaşıyoruz (FK üyesi bir gurubumuz var) Hatta bir arkadaşımın Eos 400D'si ne zaman istersem elimin altında...
Kendimde buralara bol bol yükleme yapıyorum zaten...

Tarih: 6 Mart 2007, 21:35 - İp: 85.***.**9.219
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

topicler artık kendini tekrarlamaya basladı. Yeni renkler gerekir. Aynı sozleri duymaktan sıkıldım arkadaşlar.

Tarih: 6 Mart 2007, 21:39 - İp: 88.***.**0.223
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

4 markanın (olympusu da katarsak 5)8-10 modeli hakkında yaza yaza kuruduk kaldık Kontrast... ama haklısın esasen

Tarih: 6 Mart 2007, 21:44 - İp: 85.***.**9.219
erex
erex (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar,
ben nacizane hayatımın 23 yılını satış ve pazarlama ile geçirmiş bir kişi olarak görüşümü diğer bir topikde yazdığım yazıyı kopyalayarak yeniden ifade edeceğim:

1970 lerden beri Nikon-Canon rekabetini takip etmeye çalışıyorum.
Bildiğim Canon, Nikon' un tek fabrikada yapılan üretime karşılık 109 ayrı fabrikada yapılan parçaları birleştirmek yoluyla yarı hatta 1/3 fiyatına aynı kalitede makinayı üretmesiyle rekabeti başlattı. Nikon bunun üzerine lens kalitesiyle rakiplerinden ayrışmaya çalıştı ve hala öyle devam ediyor. Tabi şirketler büyüdükçe pazarlama stratejileri de değişiyor. Her ikisi de marka bağımlılığı yaratmaya çalışıyorlar. Bu arada iyi ürünler de geliştirmiş oluyorlar tabiki.
Ancak gerçek fark yaratan gelişimler hep diğer markalardan geliyor, çünki onlar büyük pazara girmeye çalışıyorlar. Dolayısıyla yenilikler de onlardan geliyor. Örnek FPS yi ilk artıranlar bu markalar değil, iki boyutta Shake Reduction u Minolta ilk geliştirdi (şimdi Sony satın aldı), 3 boyutlusunu ise Pentax. Ve her ikiside patent aldı (yani Canon ve Nikon un yeni bir Shake Reduction teknolojisi bulmaları gerekiyor ki çok zor). En iyi CCD sensor ü Sony yapıyor, CMOS sensor ü Canon değil Sigma geliştirdi.

Canon ve Nikon tarafından yaratıldığına inandığım "pixel peeping" piksel merakı, yüksek ISO da düşük noise modası fotoğrafta detayların ikinci plana atılamsına sebep oldu. Full Frame haricindeki Canon ve Nikon' larda daha az noise için daha az detaya razı olunuyor.

Benim nacizane kanım, Canon-Nikon cephesinde "benim sensor üm/lensim/pikselim seninkini döver" şeklindeki rekabet devam edecek, ancak gerçek yenilikler ve iyileştirmeler diğer firmalardan özellikle Pentax ve Sony (Minolta mühendisliğini satın aldığından dolayı) den gelecek.

Yani uzun lafın kısası: gerçek bir profesyonelsek gidip Hasselblad, Mamiya yoksa Leica alalım.
Değilse hoşumuza giden, keyif alacağımız makinayı alalım. (point & shot kameraları kastedmyorum tabiki)

Fakat, fotoğraf makinalarının gelişimine gerçek katkıda bulunan araştırma ve geliştirmeye kaynak ayıran makinaları seçelim ki onlar bizlerin daha iyi makinalara sahip olmamız için çalışmaya devam etsinler. Pazarlama stratejileriyle daha fazla satış yapmaya çalışanları, her özelliği ayrı bir modele koyanları değil.

Tabi bunlar benim kişisel fikirlerim. Diğer görüşlere de saygı duyarım.
Diğerlerini alacak gücüm olmasına rağmen ben Leica, Kodak ve Minolta yı seçtim DSLR da ise Pentax K10D çıkmasaydı yine Minolta (Sony) A100 alacaktım.

Saygı ve sevgiler.

Tarih: 6 Mart 2007, 21:47 - İp: 85.***.**3.246
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bakılım audi sony mi pentox mı olacak. Yoksa samsung pentax ı tamamen kapatıp samsung olarak mı devam edecek.
Kontras git bence sen serbest kürsüde bir konu aç.Orası bayağı bir zayfladı. Desteğe ihtiyacı var.HEm böylece burayıda rahatsız etmezsin.

Tarih: 6 Mart 2007, 21:55 - İp: 88.***.**1.192
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

astarsız sozler bunlar abartılı muratsen bence cok ucmussunz a100 herzaman kı gıbı goklerde d80 in yanından gecemez bence...

bana gore 400d nın de tabii

tr de no sony pentax vs... hıc bı yerde aslında..

Tarih: 6 Mart 2007, 21:57 - İp: 81.***.**4.192
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

erex güzel bir tesbit bende hep takip ederim,ama sadece gazete'de ve populer alanlarda reklamlara bakarsak sadece 2-3 Marka vardır.

Bende çok Dslr kullandım ama kendime ilk DSLR alırken (evden çıkarken 1000ytllik bir like alma planı ile çıkmıştım) pentax'ı şeçtim hem teknojilerini vede ne kadar iyi bir işçilikle bir ürün ürettiklerini canlı canlı gördüm.

3D SR ve Waterproof (K10D) bir çok zor şartlar altında çekim yapan kişiler için bu fiyatlarda büyük artı.

Pazarlamacı firmalar her şeyi tüm özelliklerini ekleyip satarsalar,çok sık model model çıkarıp insanları tüketime zorlayamazlar.

Biz birazda reklam severiz.

Tarih: 6 Mart 2007, 22:02 - İp: 85.***.**4.114
serbes
serbes (üye)
Bursa / Meraklı

Sevgili Pazarbey,

Belki kehanet olacak ama uzun vade de Sony Nikonu geçer ve Canona yaklaşır diye düşünüyorum. (7-10 yıl gibi bir süreçte)

Pentax ise küçük ama sağlam kalmaya devam edecektir.

Tarih: 6 Mart 2007, 22:09 - İp: 85.***.**0.201