bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Yeni Nikon D40x + 10mp

Nikon d40X'in d40dan farkı

*10mp olması
*isonun 100'den baslaması
*3.0 fps foto çekim hızı

Kaynak: http://www.dpreview.com/news/0703/07030602nikond40x.asp

Tarih: 6 Mart 2007, 12:05 - İp: 88.***.**0.30
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

http://www.canon.com/camera-museum/camera/f_camera.html

canon neden çok satıyor?
yanıt yukarıdaki linkte.....

Tarih: 6 Mart 2007, 20:08 - İp: 88.***.**3.173
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

D40'dan farkları;

6 yerine 10MP,
iso 200-1600 yerine,iso 100-1600 ve 3200'e itilebiliyor.
Ve hafıza kartı dolana kadar 3 fps.

Makina bana kalırsa kit lensi ile 1500 ytl dolaylarında satılacaktır.Unutmayın,Sony A100 kit lensi ile 2000 ytl'ye satılıyor sanırım.Arada hiç olmasa olmasa 400-500 ytl fark var.

Ama K100D'ye iyi rakip olacaktır D40X

Tarih: 6 Mart 2007, 20:12 - İp: 85.***.**5.159
nicolayy
nicolayy (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili muratsen peki niçin bu ünlü fotğrafçılar "coşkun aral" filan nikon kullanıyor?bu adamlar bilmiyorlar mı işi?
tabi yanlış anlaşılmasın ama merak ediyorum.

Tarih: 6 Mart 2007, 20:12 - İp: 85.***.**0.26
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Muratsen sana katılmıyorum maalesef. Bizde canon ve inkona karşı olan insanlar iki markanın fiyatlarının ortalamanın çok üstünde olmasından .Yoksa kalitesiz falan olduklarından değil. Başka sebepler üzerinde durulmalı.
Sanırım büyük oranda objektifte etkili. Adamlarda orduya yetecek kadar objektif var.
Bufalo linkine baktım.Haklısın.
Bu arada link vermeyide öğren artık.

Tarih: 6 Mart 2007, 20:16 - İp: 85.***.**5.66
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Tahminimce eski analog makinaların başlangıcı taa 50 yılı aşan bir süredir vardı ve başlangıçta Canon,Nikon gibi devler,deneyimleri ve bilgileri ile ön safları tutmuşlardı,kimseler yanlarına rekabet etmeye yanaşamıyorlardı.
Sonra birgün dijital fotoğrafçılık devri açıldı ve sanki eski fotoğrafçılık resetlendi ve herşey sıfırdan başladı.Aynı bir oyunun bitip,tekrar başlaması ve herkese eşit haklar tanınması gibi.

Bu durum üzerine tüm firmalar yada birçoğu ellerinden geleni yapıp bu piyasaya girdiler.Zamanla rekabet arttı ve artık markaların aralarında milyonlarca ışık yılı uzaklık yok.Birbirlerinin nefesi,enselerinde.

Yani eskiden Nikon adı ile şimdiki Nikon adını duyduğunda insanlar,aynı derece etkilenmiyorlar,çünki artık yaklaşık kalitede başka ürünler var etrafta.

Tarih: 6 Mart 2007, 20:21 - İp: 85.***.**5.159
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

bi zahmet kopyala yapıştır işte pazarbey
aha da koydum buraya

canon 'u türkiye'de satan firmayla canon'u karıştırmamak lazım.

gerçi şu var, bunu hiç anlamıyorum, canon'un dünyanın belli başlı tüm ülkelerinde web sitesi var. kazakistan'da bile var.
ama www.canon.com.tr diye bir şey yok.
ana ithalatçının sitesi markanın sitesi olmuyor maalesef.

bir markanın sitesinde aldığınız ürün hakkında her şeyi bulabilirsiniz, firmware,yazılım ,belge, döküman vs...

www.hp.com.tr adresinde 10 sene önce satın aldığınız yazıcının yazılımını bulabilirsiniz. ama canon'da evrensel siteye başvurmak lazım.
ben çok yadırgıyorum bunu, tüketiciye ciddi saygısızlık bence.
özbekistan,pakistan,kazakistan kadar değerimiz yok...
www.canon.com adresinden kontrol edebilirsiniz,

tıklayınnnn

artık tavuk çiftliklerinin bile web sitesi var

Tarih: 6 Mart 2007, 20:32 - İp: 88.***.**3.173
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sende git o zaman tavuk al. apgreyd edersin. apgreyd ettikten sonra çiftsarılı yumurtluyorlarmış. Neden bu özelliği baştan koymazlar anlamıyorum. [>

Tarih: 6 Mart 2007, 20:38 - İp: 85.***.**5.66
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

ne yapayım tavuğu pazarbey
canon tavuk çiftlikleri kadar olamıyorsa ben ne yapayım

evet ,otomobil benzetmene katılıyorum pazarbey. bmw ve mercedes....

ama unutmamak lazım ,mesela bir de herkesin ağzı açık izlediği hasselbladlar,lecialar var.
sanırım onlara da ferrari ve lamborghini demek doğru olur.

audi bence sony olacak.

Tarih: 6 Mart 2007, 20:44 - İp: 88.***.**3.173
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

gerçi sen de azılı bir canon cu sayılırsın pazarbey

o kadar laf ettin h1'e. sonunda sen de sony ci oldun

allah bilir oto teybin de sony dir...

Tarih: 6 Mart 2007, 20:47 - İp: 88.***.**3.173
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

sevgili muratsen peki niçin bu ünlü fotğrafçılar "coşkun aral" filan nikon kullanıyor?bu adamlar bilmiyorlar mı işi?

Eos 350D-400D yada D40'mı kullanıyor profesyoneller? elbette adamların bir bildiği var! ama sen adamların bir bildiği vardır diye onların kullandığı ile sadece aynı marka olan ama başkaca nasiplenmemiş bir makineye hemde Emsallerinden fazla ödeyerek sahip olmaya çalışıyorsan... umarım anlatabiliyorumdur. Sorduğunuz sorunun cevabını zaten vermişim... ne demişim?:
"gider mükemmel kabiliyette, profesyonel kullanıma hitap eden sektör lideri makineler üretir bunları Dünyanın parasına satarsınız. Profesyoneller zaten işten para kazandıkları için umursamaz alırlar.

Hobi fotoğrafcısı, dar bütceli genç dimağlar "hani bana, hani bana!?" dediklerinde de .....
"

Bide Coşkun Aral şu anda yanılmıyorsam Panasonic kullanıyor (sponsor anlaşmasından dolayi) hemde SLR falan değil en son gördüğümde boynunda bir FZ30 asılı idi...

Tarih: 6 Mart 2007, 21:27 - İp: 85.***.**9.219