clopiner
clopiner (üye)
İzmir / Amatör

Yeni Başlayanlar Ve Slr Makınalar

MERHABA ARKADAŞLAR
fotoğraf çekmeye meraklı bırıyım daha once bır sure kodak z712 kulandım.kendımı gelıstırmek ıstıyorum bu yuzdende kendıme ıı bır makına almak ıstedım.almayı dusundugum makına canon 350d. burada kafamı kurcalayan sorun bu mıkana slr oldugu ıcın acaba cekım yapmam ılk baslarda cok mu zor olur??yoksa hıc mı cekemem??
etrafımda kımsede bu tur makınalar olmadıgı ıcın deneme sasım olmadıgı ıcın bunları soruyorum cevaplayabılırsenız sevınırım....

Tarih: 3 Haziran 2008, 15:08 - İp: 85.***.**3.178
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Çekim yapmanız çok zor olmaz,hatta tersine keyifli olur ama ne var ki ilk başlarda iyi fotoğraflar elde edemezsiniz.

Eğer bir önceki makinanızda P,A,S,M modlarını karıştırdıysanız ilk aşamada bile çok şey yapabilirsiniz,çünkü mekanik aksam farklı olsa da aynı mantıkla çalışıyor bu makinalar.

Fotorğafçılıkta kendinizi geliştirmek istiyorsanız bir dslr edinin,ben öneririm.Ama para yönünden güçlü olmalısınız bugün 1000 ytl yarın bir 1000 ytl daha vermeniz gerekebilir(Lenslere,flaşlara,çantaya,tripoda) ya da yeni gövdeye.Masraflı yönleri var ama bence herşeye değer.

Kemeraltında İzmirin ünlü fotoğrafçıları var o dükkanlara gidip elinizde deneyebilirsiniz makinaları.

Tarih: 3 Haziran 2008, 23:59 - İp: 144.***.**0.150
clopiner
clopiner (üye)
İzmir / Amatör

cok tesekkur ederım mavı ızcı

Tarih: 4 Haziran 2008, 09:35 - İp: 85.***.**3.178
  • 1