levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

Www. Ereyon. Com. Tr Hakkında Bilgi ?

selamlar,
Uzun zamandır A100 almayı planlıyorum. Problem nakit almak istemem ama parayı toparlayamamam. Taksitle almaya da sıcak bakmıyordum.

Ancak dün akşam ereyon.com.tr de avantajlı olduğunu düşündüğüm bir fiyat gördüm. Çift lens ile beraber A100 , 87YTL * 24 taksit = 2088 YTL ye geliyor. Bu kiti abd den getirtsem 1250 YTL ye gelecek, tr den peşin alsam 1600 YTL civarında. Dolayısıyla bana uygun geldi 24 taksitle 2088 ytl ye almak..

1 nolu öğrenmek istediğim : bu siteden alışveriş edenler tavsiye ediyorlar mı ?

2 nolu öğrenmek istediğim : Sony nin bu ay açıklayacağı yeni modeller arasında A100 ün sınıfında bir model var mı? Yani A100 yerine başka bir model mi açıklarlar yoksa daha üst sınıf bir dslr ile D200 e filan mı rakip olmaya çalışırlar ?

tşkler,
levent

Tarih: 30 Mayıs 2007, 13:36 - İp: 213.***.**8.2
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Ben www.sanalbayim.com adresinden aldım.

Tarih: 30 Mayıs 2007, 16:36 - İp: 81.***.**7.49
makulmurat
makulmurat (üye)
İstanbul / Amatör

buffalo selam
bu yenı makıneler kac mp olacak bır bılgın varmı

Tarih: 30 Mayıs 2007, 16:42 - İp: 212.***.**3.10
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

O konuda net bilgi yok murat.
18mp olacak diyenler var, 22mp olacak diyen var.
13mp diyenler var.

ama biri d2x diğeri de yepyeni bir sensör kullanacak muhtemelen.

Tarih: 30 Mayıs 2007, 16:52 - İp: 81.***.**7.49
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Makulmurat,

MP olayi belki de en son kafaya takilacak mesele. Zaten sensor boyutunu arttirmayacaklarsa MPyi de dokunmasalar iyi ederler.

Meseleyi soyle anlatayim:

Eskiden, dijitalden once, 35mm butun makinalarin cozunurlulugu ayniydi, hepsi ayni filmi kullanirdi. Ama makinalarin kalitesi ayni degildi, iyi makinayi kotusundan ayiran 1000 cesit kriter vardi, ama bu kriterlerin hicbirisi filmin cozunurlugu degildi. O zaman da cok pahali makinalar vardi, ucuz makinalar vardi, ama kullandiklari film ayniydi.

Tarih: 30 Mayıs 2007, 17:05 - İp: 81.***.**5.159
ceyhuncetin
ceyhuncetin (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşlar merhaba yaklaşık 2 ay önce sony a100w aldım başlangıçta nikonmu canonmu arasında çok kaldım.Ama gerçekten fotoğrafı göz çeker unutmayın.Nekadar kötü makinalarla harika fotoğraf kareleri alınıyor.Bence en iyi sanatçıların makinaları önemli bilmek önemli değil.Bir çok makina en iyi teknolojiyi kendisine eklemek zorunda.Bence ne çekmek istiyorsunu bu önemli.Ama tekra yazıyorum.Fotoğraf makinası kayıt aracıdır.Çeken gözdür.

Tarih: 30 Mayıs 2007, 17:15 - İp: 85.***.**2.72