safakesberk
safakesberk (üye)
Adana / Amatör

Spot Dslr - Adana

Bu kavramlada ilk kez karşılaşıyorum,yurtdışı makinelere bu isim veriliyormuş.Garantisi yurtdışı olduğu için fiyatıda daha düşük oluyor. Adana'dan oturuyorum böyle makineler heryerde satılmıyor galiba,internetten alışveriş yapmanın da yabancısıyım yaşımda küçük.

Yurtdışı garanti koşulları ne oluyor,biraz açıklasanız. Teknosa gibi yerler TR garantili satıyor galiba yani o tarz yerlerden de alınmıyor değil mi? Adana'da tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

Tarih: 23 Mayıs 2010, 11:54 - İp: 88.***.**5.139
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Ürün her ne ise ( fotoğraf makinesi, objektif, tripot.....), ülkeye o ürünün resmi mümessili tarafından değil de diğer firma, mağaza yada şahıslarca getirilip satılıyorsa, bu ürüne spot ürün denir..Garantisini, satın almış olduğun mağaza, firma yada şahıs verir..Ürünün, Türkiye'ye resmi mümessili tarafından getirilmiş olanından herhangi bir farkı yoktur..güvenilirliğini ve dürüstlüğünü kanıtlamış mağazalardan aldığın sürece herhangi bir sorun yaşamazsın..

Tarih: 23 Mayıs 2010, 15:56 - İp: 94.***.**0.246
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Adana'da spot fotograf makinası satan bir yer var mı bilmiyorum ve sanmıyorum. Daha önce de araştırmıştık ama bulamamıştık.
İstanbul dışındaysanız, bazı alışveriş siteleri vasıtasıyla alabilirsiniz... güvenilir satıcılar mevcut...

Tarih: 23 Mayıs 2010, 18:50 - İp: 78.***.**7.145
delban
delban (üye)
İstanbul / Amatör

İstanbul'daki Hayyam Pasajı'ndan kargoyla alışveriş yapabilirsiniz. Güvenilir dükkan oldukça sorun olmaz. Ayrıca bildiğim kadarıyla aşağıdaki site Adana'dan hizmet veriyor:
http://fotografci.net/

Tarih: 23 Mayıs 2010, 19:45 - İp: 78.***.**9.140
muget
muget (üye)
Adana / Profesyonel Fotoğrafçı

ben çok araştırdım eğer garanti koşullarını düşünmezseniz çok da uygun fiyata mısır çarşısından alabilirsiniz çukurova elektronik ben alşveriş yaparken afad ın referansına güvendim iki ay oldu makinamı alalı çokda memnunum

Tarih: 23 Mayıs 2010, 21:55 - İp: 88.***.**9.217
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

süpermiş.. yalnız, hiç ürün yok siparişle mi çalışıyorlar acaba ?
iletişim bilgilerinde, sabit telefon ve adres olmaması da güven anlamında rahatsız edici...

Tarih: 23 Mayıs 2010, 23:51 - İp: 78.***.**7.145
  • 1