ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Sonya100-k100arasında Kaldım Xtolga

arkadaşlar kusuruma bakmayın çok soru soruyorum ama sony 100 ile k100d arasında kaldım bir türlü çıkamıyorum işin içinden. sony 100 ile k100d arasında 100$ gibi bir fark var yani ikiside bütçeme uygun ikisinide seçimim doğrultusunda alabiliyırum. xtolga arkadaşıma emekleri için çok teşekkür ederim onun bilgilerini çok fazlasıyla okudum ve faydalandım (www.fotoseli.com)ama bir türlü karar veremiyorum.bana yardımcı olursanız sevinirim. yapacağınız yorumlar vereceğiniz bilgiler için şimdiden çok çok teşekkürler ederim.

[>:D

Tarih: 30 Nisan 2007, 21:54 - İp: 88.***.**2.87
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Olan aklımıda aldınız. Hebelüp hübülüp
Bende k10d ile a100 arasında focus konusunda ahım şahım bir fark görmedim.
Ama k10d nin vizörü cam gibi.

Tarih: 3 Mayıs 2007, 13:09 - İp: 88.***.**2.163
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 3 Mayıs 2007, 13:19 - İp: 81.***.**9.156
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ben sonynın bodysıne ısınamadım onun dısında sorunum yok makinayla,ama yınede pentaxxx diyorum..pazarbeyı ise ancak ve ancak mikroskop alırsa rahatlar..s2 yi dayarsın ucuna mikrop bakteri fotografı cekersin..sitede bir ilke imza atarsın

Tarih: 3 Mayıs 2007, 13:22 - İp: 88.***.**7.144
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

Tolga bey,
İşte ben buna takılıyorum Sizin yazılarınızı okudum. Siz özetle K100d daha iyi demiştiniz. İç mekanda renkler daha canlı, dışmekanda iki makine aynı sayılır demiştiniz. Pentax ın kit lensi birazcık daha iyi demiştiniz. İkiside çok iyi makine ama K100d birazıcık daha iyi demiştiniz.

Hal böyleyken, aralarında da 150 USD fark varken, neden çoğunluk A100 diyor ?

Tarih: 3 Mayıs 2007, 13:41 - İp: 213.***.**8.2
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

Tolga bey,
İşte ben buna takılıyorum Sizin yazılarınızı okudum. Siz özetle K100d daha iyi demiştiniz. İç mekanda renkler daha canlı, dışmekanda iki makine aynı sayılır demiştiniz. Pentax ın kit lensi birazcık daha iyi demiştiniz. İkiside çok iyi makine ama K100d birazıcık daha iyi demiştiniz.

Hal böyleyken, aralarında da 150 USD fark varken, neden çoğunluk A100 diyor ?

Tarih: 3 Mayıs 2007, 13:41 - İp: 213.***.**8.2
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

levobjk, ben burda asla takım tutar gibi makine tavsişye etmiyorum. Bu iyidir mutlaka bunu alın, yok bundan şaşamayın gibi.

Adı geçen iki ürünüde inledim. İncelemekten kastım mağazada gidip makineye bakmadım. İki üründe 1 ay kadar bende kaldı. Aynı açılardan fotolar çektim. karşılaştırmalarını yaptım. Çalıltığım gazetedeki bu işten anlayan arkadaşlara da verdim onlarda inceledi ve ortaya aynı sonuç çıktı. Yazmış olduklarımda incelemelerim sonucunda ortaya çıkan sonuçlar. Ben sadece iki ürünü kullanan biri olarak görüşlerimi aktardım. Tercih ise size kalmış. Hangisini alırsanız alın hayırlı olsun.

Tarih: 3 Mayıs 2007, 14:10 - İp: 212.***.**0.50
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar www.megapixel.net te yapılan test sonuçlarında sony A100 genel toplam olarak 8.8 pentax K100d 9.4 puan almış.www.dpreviewdeki incelemede ise sony A100 genel toplam olarak 50 pentax K100d 49 puan almış.Hangisine inanacağız arkadaşlar. linkler aşağıda,

megapixel
sony Alpha 100
http://www.megapixel.net/reviews/sony-dslra100/a100-results.php

Pentax K100d
http://www.megapixel.net/reviews/pentax-k100d/k100d-results.php

dpreview
sony Alpha 100
http://www.dpreview.com/reviews/sonydslra100/page30.asp

Pentax K100d
http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk100d/page24.asp

Tarih: 3 Mayıs 2007, 14:18 - İp: 88.***.**0.46
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Ben sitemizdeki arkadaşların çektiklerine bakıyorum, daha inandırıcı benim için.

Tarih: 3 Mayıs 2007, 14:21 - İp: 88.***.**8.121
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

levobjk, ben burda asla takım tutar gibi makine tavsişye etmiyorum. Bu iyidir mutlaka bunu alın, yok bundan şaşamayın gibi.

Bende aksini düşünmedim hiç. Sadece bir makine diğerinden daha iyi(az da olsa) ve daha ucuzsa(100-150$), neden diğeri daha çok tercih edilir ve K10d , D80 ile mukayese edilir diyorum. K100d mi A100 mü diye başlık açılıyor hemen nerdeyse herkes A100 diyor. Karşılaştırılmaz bile deniyor vs vs..

Benim ve benim gibi aklı karışan pek çok yeni kullanıcı adayı var. Olaya hakim olmadığımız için gözden kaçırdığımız birşey mi var diye düşünüyoruz...

Tarih: 3 Mayıs 2007, 14:28 - İp: 213.***.**8.2
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

Bende aksini düşünmedim hiç. Sadece bir makine diğerinden daha iyi(az da olsa) ve daha ucuzsa(100-150$), neden diğeri daha çok tercih edilir ve K10d , D80 ile mukayese edilir diyorum. K100d mi A100 mü diye başlık açılıyor hemen nerdeyse herkes A100 diyor. Karşılaştırılmaz bile deniyor vs vs..

Benim ve benim gibi aklı karışan pek çok yeni kullanıcı adayı var. Olaya hakim olmadığımız için gözden kaçırdığımız birşey mi var diye düşünüyoruz...

Tarih: 3 Mayıs 2007, 14:28 - İp: 213.***.**8.2