mustiya
mustiya (üye)
Ankara / Amatör

Sony H5 de Kararsız Kaldım !!

arkadaşlar formları okudum sony h5 almayı düşünüodum ve kararsız kaldım. bu fiyata aLabileceğim (1150 YTL) daha iyi yada tavsiye ettiğiniz bi makina varmı yardımcı olursanız çok sevinirim.. formlarda hep canon nikon yazılıyo bende düşüncede kaldım. tamam bunlar dünyaca ünlü prof. makinalar bi nevi anlıyorum ama yanlış bi yatırımmı yapıyorum anlayamadım. bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Tarih: 2 Aralık 2006, 18:09 - İp: 88.***.**1.184
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

http://forum.netfotograf.com/dijital_kompakt.asp?msg_id=13297

Mustiya merhaba,Ben Canon da çalışıyorum sana yukarda verdiğim adreste H5 ile S3 ile ilgili epey bir tartışma var,İlk başlarda H5 in mükemmel olduğu S3 ün çok kötü bir makine olduğu söyleniyordu,ancak daha sonra topic düzeltildi, kendi çektiğim üzerinde hiç bir oynama olmayan fotograflarıda bu linkte görebilirsin.

Ben Canon almanı tavsiye ederim.

Taktir senindir.

Saygılarımla.

Tarih: 2 Aralık 2006, 18:38 - İp: 85.***.**3.100
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Sony makineleri çok sevmeme ve kullanmama rağmen (şu an Alpha kullanıyorum daha önce R1 ve öncesinde F717 kullandım) H serisine ısınamadım.Palstik kalitesi falan kötü ve oyuncak gibi bir makine... açıkcası sonuçları da beni tatmin etmedi. Ben senin yerinde olsam daha fotoğrafcı makinesi olan R1'e yönelirdim. 2. el olarak 1000 YTL yada Doğubanktan 1200 YTL civarında bulabilirsin.

SLR almayacaksan kesinlikle R1

Tarih: 2 Aralık 2006, 18:43 - İp: 85.***.**6.30
acemi38
acemi38 (üye)
İstanbul / Amatör

R1 için 1000 ytl ye 2.el düşünmeye veya 1200 ytl ye doğubanka gitmeye gerek yok teknosa sıfırını 809 ytl veriyor tabii kaldıysa gerçi bu satten sonra R1'e yatırım yapmak ne kadar mantıklı olur bilemem.

Ben eOs'a katılıyorum kullandığım ve memnun kaldığım için S3'ü tavsiye ediyorum.

TEKNOSA R1 LINK

Tarih: 2 Aralık 2006, 19:13 - İp: 81.***.**8.56
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Hemen Teknosayı ayağa kaldırdım ama stoklarda yok.... 809 YTL'ye R1 satılırken başka makineye bakılırmı yahu!

Tarih: 2 Aralık 2006, 20:29 - İp: 85.***.**6.30
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Piyasada 809 liraya Sony R1 bulmak mümkün değil. İmkansız. Var bu işte bişe.. Ama eğer öle bişe varsa dava ederim teknosayı

Tarih: 2 Aralık 2006, 20:37 - İp: 88.***.**0.221
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

diğer satıcı sitelerinde (ideefixe-hepsiburada) fiyat eskisi gibi bence bu bir yazım hatası yani 1809 yerine 809 yazdılar... Bu kadar büyük bir indirim mantık sınırları dahilinde gözükmüyor. Sony stok eritiyor diyeceğim ama o zaman da her yerde düşmesi lazım fiyatın.... ama telefonda ki müşteri temsilcisine en az on kere sordum bu fiyat doğrumu diye? mağaza fiyatı 899 YTL imiş ama internet fiyatı otomatikman %10 indirmli oluyormuş. fiyat doğru diyor!!! anlamadım gitti. Bulur bulmaz bi tane alıcam Sigma 17-70'e 800 YTL vereceğime bu fiyatsa alırım bir R1 geniş açılarımı onunla çekerim Sigmadan da 5 kat daha iyi performans verir, lens değiştirme derdi de biter.

Akşam akşam dellendim yine!!!!

Tarih: 2 Aralık 2006, 20:49 - İp: 85.***.**6.30
rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

yav arkadaşlar nedir bu sony R1 muhabbeti anlamadım alllaallaa kafayı yiycem gerçek mi bu yav.

Tarih: 2 Aralık 2006, 22:49 - İp: 85.***.**3.11
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

ellerinde yok ya şimdi makine. Dikkatleri topluyolar akılları sıra... Stoklara girdimi fiyatı 1800 olur yine meraklanmayın. İsteselerde satamazlar o fiyata bence. Haksız rekabetten dünyanın tazminatını öderler yoksa. Öle deilse bile öle olmalı... Gerçi gönül isterki her yerde 800 liraya satılsın.. Ozaman kim takar D-Slr makineyi.. Adda sony R1'e.. (tabi geniş vadede lens ıvır zıvır alamayacaklar için böle durum)...

Tarih: 2 Aralık 2006, 23:32 - İp: 85.***.**8.245
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

Bence olympus e-500 al çanta hediyeli 8 megapiksel DSLR makine üzerindede 14x45 lens var hediyesi ve fiyatı 1350 YTL 6 taksit bence DSLR al derim bende panasonic,Sony,Olympus bayisiyim bunlardan bir tane al istersen sana yardım edebilirim... Tşkler...

Tarih: 3 Aralık 2006, 13:30 - İp: 85.***.**9.97
mustiya
mustiya (üye)
Ankara / Amatör

ARKADAŞLAR HEPİNİZİN AZINA SAĞLIK ÇOK MAKBULE GEÇTİ YORUMLARINIZ.
eOs abicim verdiğin link gerçekten tam süper kaffurcuğmun değimiyle ama benim 6.5 saatimi harcadı öyle bi polemiğin içine düştümki çok sürükleyiciydi. oturdum okudum hepsini ve kararımı h5 den yana kullanmak istedim. yardımların için saolasın eOs tekrar teşekürler..

R1 konusuna gelince teknosaya gittim ewet böyle bi kampanya vardı ama bitti dediler ve yıkıldım o fiyata o makinayı karçırdığımı duyunca

Tarih: 3 Aralık 2006, 14:02 - İp: 88.***.**3.223