erencan23
erencan23 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Sony Dslr A500 L Almak İstiyorum

selamlar sony dslr A500L almak istiyyorum, görüslerinizi bekliyorum...

Tarih: 7 Mayıs 2010, 18:47 - İp: 94.***.**5.95
akobaros
akobaros (üye)
İzmir / Amatör

Selam....

3 sene once Mustafa nın ve ocaklılar tavsiyesi ile aldığım A100 den sonra A300 (ki bu bunda da Mustafa etkilidir) ve şimdi a500 kullanmaktayım. Bu arada yurtdışından alışveriş şansım olduğu için ikinci el burada satıp aynı fiyata üst modelleri aldım.

Mustafa ya bende katılıyorum. aradaki fiyat farkı bence LCD çözünürlüğü ve saniyedeki çekim sayısında için değerlendiilebilir. Ama sanırım benim çin ihtiyacım olmayan özellikler.

A500 herseyden eklenen teknik gelişmelerin yanında body nin alt modellere kıyasla büyümesi ele daha oturan bir makine olmasını saglamış. Mustafa senin 16*80 ile birlikte güzel bir kombinasyon olacagı kesin. LCD cozunurlugu yeterli derecede tatmin edici.
Bu arada sony 18*250 lens ile kullanıyorum a500 u ve yeri gelmişken belirtmek isterim burada cok konuşuldugu gibi sadece '18*70 in biraz daha iyisi' diye degerlendirilecek bir lens degil. Ya da cok yazıldıgı gibi ' o aralıkta distortion olmamasına imkan yok' diye onyargılı olmamak lazım ilgilenenler icin kücük bir bilgi. Mustafacım eger almak istersen 19 unda usa ya gidiyorum her zaman yardımcı olurum biliyorsun. BH de 650 dolar idi en son. Acıkcası makinelerin gercek fiyatlarını da bilmek buradan alışveriş yaparken üzmüyor degil.

herkese iyi haftalar

Tarih: 9 Mayıs 2010, 20:21 - İp: 78.***.**5.75
erencan23
erencan23 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

tesekurler yorumlariniz icin.... biraz daha genis bilgi verebilseniz, negatif veya pozitif yonleriyle

Tarih: 9 Mayıs 2010, 22:30 - İp: 94.***.**2.112
akobaros
akobaros (üye)
İzmir / Amatör

Öncelikle fotograf cekmekten büyük keyif almanın yanı sıra bu işten para kazanmayan biri olarak ilk etapta bir kullanıcı için fiyat performans ilişkisini göz önünde bulundurduğumu belirtmem lazım .
Sony nin hakkında genel olarak birşeyler yazmama gerek yok sanırım çünkü sitede uzun zamandır sony hakkında yazan cizen arkadaslar var ki bana da faydaları cok olmuştur.

Ancak öncelikle şunu belirtmek isterim benim belirttiğim fiyat performans olayı makinenin yurtdışında satılan fiyatı üzerine. Siz de öncelikle işin ekonomik boyutunu hesapladıysanız bu fiyat üzerinden aynı fiyata karşılık gelen makinaları karşılaştırmışsınızdır doğal olarak. Tekrar yazdığım için kusura bakmayın burda da yüzlerce kez yazıldı bu fiyat aralığında alacağınız her marka sizi tatmin edecektir. Ama a500 dediğim gibi fiyat performansının çok çok üzerinde. Eger daha önce sony kullandıysanız eskiye gore body üzerindeki tuşların yer degiştirdiğini görebilirsiniz ki bu iyi olmuş. Ne tür fotograf cekmek istediğinizi bilmiyorum ancak iso karşılaştırması ilk modeli a100 ile kıyaslanmaz bile. A100 kötü mü hayır dediğim gibi benim icin bir kullancı profiline göre yeterli bir model bile. Benim için fazlası olan bir model a500 ama size ''sakın başka makineyi düşünmeyin'' deme hakkını vermez tabiki. Dediğim gibi bu makineye ödeyeceğiniz fiyatı düşünün ve ayni fiyatı diger marka modeller ile kıyaslayın. Ve burda sony expert leri cok onların da görüşlerini almayı ihmal etmeyin....

Tarih: 9 Mayıs 2010, 23:11 - İp: 78.***.**5.75
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

sony ler iyi renkler veriyor.

Tarih: 9 Mayıs 2010, 23:17 - İp: 88.***.**9.191
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

vay kimleri görüyorum burada

nasılsın barbaros

hayırlı uğurlu olsun yeni makinen
görmek ve denemek için can atıyorum.
seni bir ziyaret etsem artık

Tarih: 9 Mayıs 2010, 23:18 - İp: 88.***.**2.133
akobaros
akobaros (üye)
İzmir / Amatör

mustafacim ne zaman istersen.
bence gel bir iki cekim yap bu vesileyle ilgilenenlere daha detayli bilgi verecek biri olsun.

Tarih: 10 Mayıs 2010, 00:25 - İp: 78.***.**5.75
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

süperrr

6 aylık inşaat ve tadilat dönemimiz bitti, yoğunluğu atlattım.
neden olmasın

bu 2-3 gün içinde bir gelmek istiyorum, ok??

Tarih: 10 Mayıs 2010, 00:31 - İp: 88.***.**2.133
erencan23
erencan23 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

karar verdim sony a500 L aliorum, siparis ettim, )))

Tarih: 10 Mayıs 2010, 22:31 - İp: 94.***.**2.112