mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Sony Alphalarda Gövdeyapım Kalitesi

Ben önceleri Minolta sahibi bile değilken elime bir A100 almıştım ve vay bee ne güzel makina demiştim,elime tam uyuyordu.Mesela Canon 400d gibi komik değildi.

Aradan aylar geçti ve artık analog SLR sahibi olarak(Minolta) bir de bugün gittim Sony dükkanına önce elime A200 aldım(2 gün önce de A100 almıştım aynı gövde kalitesi) ve ne yalan söyleyeyim çok basit geldi,moralim bile bozuldu hatta lens yatırımı yaptığım bir markanın böyle bir gövdesi olması düşündürdü beni.

Sonra A700 aldım elime inanın Magnezyum-metal alaşımlı bir gövde hissi alamadım sanki A200 ün büyütülmüş hali gibiydi daha çok ve yine hayal kırıklığı

Performanslarına birşey demiyorum,hele A700 hakkında onlarca iyi yorum duydum ama çok yavan bir halleri var.

Ya bende bir sorun var herşeye kulp takıyorum ya da hakkaten bu gövdeleri yeterince hisli,yeterince sağlam yapmıyorlar(daha hafif,daha ucuz olsun diye).

Elimdeki Minoltaya(DYNAX5) dokunmak en iyisi.
Ten uyumu var aramızda.

Bir yol gösterin lütfen,illa Nikon'a mı geçeceğim iyi bir gövde için ?
Yoksa geleceği mi beklemeliyim ?
Dijital SLR dünyasında bunlar normal mi ?

Tarih: 1 Nisan 2008, 17:46 - İp: 144.***.**0.214
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kaça sattın arkadaşı bi uyaralım.

Tarih: 6 Nisan 2008, 23:34 - İp: 88.***.**7.43
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Valla makinanın yaşadığı herşeyi anlattım ona o yüzden gönlüm rahat 460 ytl ye saattım tüm setle.(kırık tripod,2gb kart,4 pil ve şarj aleti,kutu içeriği)

Tarih: 6 Nisan 2008, 23:35 - İp: 144.***.**0.144
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

2GBlik kart için 460 YTL biraz fazla değil mi ?

Tarih: 7 Nisan 2008, 00:25 - İp: 82.***.**0.194
deck
deck (üye)
Kocaeli / Amatör

gövde yapısı, ergonomi, duıygusal bağ d70s deyip susuyorum... Zaten topicte eskiymiş.

Tarih: 18 Haziran 2008, 17:49 - İp: 212.***.**0.54
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Ya sonuç olarak A200 aldım iyi kötü kullanıyoruz kabzası fena değil.Benim sıkıntım lenste çünkü lens parayla alınan bir meret.

Tarih: 2 Temmuz 2008, 02:14 - İp: 81.***.**4.34