fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Sony A700 Yeni Dslr

Sony'nin yarın detaylarını açıklayacağı makinenin ilk fotografları..
http://www.photographyblog.com/index.php/weblog/index/

Galiba balon değil.

Tarih: 5 Eylül 2007, 19:15 - İp: 85.***.**6.225
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Bir başka konu da, analog sinyalin yolunun kısaltılmış olması nedeniyle ve chip üzerinde (with on-chip column A/D conversion) analogdan dijitale çevrildiğinden daha temiz bir görüntüden bahsedilmiş. Bu da ilginç.

Cüneyt hocam ben A/D konvertörü ile işlemci mesafesi ne kadar kısa olursa o kadar gürültü azalması olur diye bir sene önce söylediğimde söylediklerim bir çok insana anlamsız gelmişti.

Makinanın içinde ne kadar mesafe olacak , bu ne kadar gürültüde etkili olur denmişti.

Demekki etkisi varmış.

O bilgiyi okuduğun topiği hatırlıyormusun.

Tarih: 7 Eylül 2007, 01:33 - İp: 88.***.**2.37
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

linkini vermiş zaten

Tarih: 7 Eylül 2007, 01:36 - İp: 85.***.**6.68
hbaykal
hbaykal (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Cuneyt bey,
DRO A100`de Nikon`dakinden farkli olarak hardware tabanliydi, A700`de de muhtemelen aynidir. Hi200`un karsiligi DRO ile saglanabilir tabi ama Lo80 icin tam bir karsiligi yok gibi gorunuyor.

Fotomodeller icin portfolye hazirlarken, Genc yuzlerde portre calisirken ve urun tanitim cekimlerinde Lo80`den bir hayli yararlandim. Tek tusla ISO`dan ulasmak iyi olurdu aslinda.. Ama dediginiz gibi, DRO sonuclarina bir bakmak gerek,

Bu arada ABD ve Kanada`da Eylul sonu, Diger bolgelerde Ekim baslarinda (Body olarak) satisa cikiyormus.

Kit lens ile satisi 31 Ekim veya 1 Kasim, Diger yeni lenslerin ise Kasim sonu ve aralik ayi baslarinda satisa sunulacagi soylenmis.
Fiyat 1400$ (ABD), Kanada icin 1600 Kanada Dolari (yaklasik 1500 ABD Dolari)

Turkiye fiyati ne olacak bakalim. Umarim Sony Turkiye A100`un ilk cikisindaki gibi makul bir fiyat politikasi izler.

O zaman (A100`u satmadan) A700 alabilirim belki. aksi halde Canonda oldugu gibi bircok kisi yurtdisindan garantisiz almak zorunda kalacaktir.

#hbaykal' tarafından 07.09.2007 01:46:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Eylül 2007, 01:41 - İp: 85.***.**4.106
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

altas tamam şimdi gördüm.

Tarih: 7 Eylül 2007, 01:46 - İp: 88.***.**2.37
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Evet Cüneyt Abi, sanırım o iso aralıklarını benim için koydular Ama dikkatinizi çekiyor mu, 320 yine var

Continuous advance diye bir şey gördüm drive modlarında.Ne işe yarayacak acaba?

@bitpire DR konusunda yerden göğe haklısın, dslr makinede en zorlandığım şey bu, iso filan gerçekten bahane. Fotoğrafın işine gökyüzü de girinceözellikle....

Tarih: 7 Eylül 2007, 08:42 - İp: 81.***.**7.49
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

DRO ne kardeşim.

Tarih: 7 Eylül 2007, 09:00 - İp: 88.***.**9.160
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Continuous advance diye bir şey gördüm drive modlarında.Ne işe yarayacak acaba?

Bildiğimiz seri çekim değil mi?
Yalnız bu modelde, seri çekim için yavaş ve hızlı seçenekleri var (CL 3 fps, CH 5 fps)

Tarih: 7 Eylül 2007, 09:05 - İp: 195.***.**1.17
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Evet şiimdi anladım, seri çekim için yavaş ve hızlı ayarı. Bu da iyi olmuş.

Tarih: 7 Eylül 2007, 09:08 - İp: 81.***.**7.49
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

DRO ne kardeşim.

Dynamic Range Optimization

Çok basitçe anlatmak gerekirse, yetersiz ve/veya aşırı pozlanmış bölgeler arasında, yetersiz pozlanan yerleri biraz açarak, aşırı pozlanmış bölgeleri de biraz kısarak o pozda mümkün olduğunca fazla detay verebilmek için bir orta yol bulmak.

Tarih: 7 Eylül 2007, 09:31 - İp: 195.***.**1.17
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

DRO için direkt makine üzerine konuşlandırılmış basit bir HDR de diyebiliriz

Tarih: 7 Eylül 2007, 09:37 - İp: 88.***.**1.144