surikata
surikata (üye)
İzmir / Amatör

Sony A58 Hakkında

sony fotoğraf makinesi hakkında bazı yerlerde olumlu görüşler var peki canon 650 d ile kıyaslarsak hangisini tercih etmeli amatörüm ve bir kere alabilirim makineyi desteğinizi bekliyorum

Tarih: 13 Temmuz 2013, 10:32 - İp: 213.***.**1.166
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Aynen katılıyorum sana badboy.. Hibrit CMOS gerçekten iyi işler çıkarıyor. Saydığın 3 makinede iso başarımı konusunda koltukları çok sağlam. Hatta buraya bir parantez açarak AF konusunda 7d'nin testlerde birincisi çıkması bir tesadüf değil. Yüksek mp'in bir pazarlama stratejisi olduğunu artık herkes biliyor. Özellikle Nikon'un giriş seviye makinelerine bunu taşıması tamamen pazarlama olayı..

Tarih: 15 Ağustos 2013, 22:50 - İp: 78.***.**6.209
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Nikon'u kötülemek istemem ama bir arkadaş benden 1700 TL bütçe ile dslr önerisi istedi. Nikon dan sakınmasını tavsiye ettim. Sebebi gövdede af motoru ve titreşim önleme barındırmadığından alacağı objektiflerde dikkatli olması gerektiği ve kesenin ağzını açmak zorunda olacağıydı. 18-55 ile yetinmeyeceğini adım gibi biliyorum. Tabi 18-105 VR ile birlikte D90'ı ayrı tuttuğumu özellikle söyledim. Hatta ilk önerdiğim makine D90 idi. Bunun dışında Canon'dan 650D ve 60D önerdim. Ama tabi 18-55 ten daha geniş aralıklı bir objektif bulması kaydıyla. Sanırım Canon'un 18-135 gibi geniş aralıklı kaliteli bir lensi vardı o olabilir bilemiyorum. Sony A58 de tabi 16-50 siyle birlikte önerilerim arasındaydı. Ama tabi 16-105 ona daha ugun olacaktır aralık olarak ama 16-50 nin değeri daha başka. Pentax olarakta K30 ve bulabilirse K5 önerdim.

Tarih: 16 Ağustos 2013, 01:30 - İp: 88.***.**7.190
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Maddi durumu iyi olan Nikon alsın. Ama sorunlu makineleri hariç. İyi araştırılmalı Nikon alırken. Konu harici Entry Level'de Canon 100d'nin 700d'yi geçerek tipa ödülü alması gerçekten enteresan bir durum oldu. Canon 6D'de semi-pro seviyede ödüle layık görüldü. Nikon'da d7100 orta seviyede hak ettiği ödülü aldı. Lens kısmında Sigma ödülleri süpürdü resmen 17-70 os hsm ve özellikle image kalitesine hayran kaldığım 35mm f/1,4 hak ettiği ödülü aldı. Sigma son dönemde tümüyle değişime girdi. Yeni yakışıklı yapısıyla al benili bir hali var.

Tarih: 16 Ağustos 2013, 10:11 - İp: 78.***.**8.96
surikata
surikata (üye)
İzmir / Amatör

a57 de karar kıldım herkese teşekkür ederim

Tarih: 17 Ağustos 2013, 11:33 - İp: 213.***.**1.166
denog
denog (üye)
İstanbul / Amatör

www.youtube.com/watch?v=hyGdpbr2JI8

Tarih: 16 Şubat 2015, 15:00 - İp: 85.***.**3.9
tekilaci
tekilaci (üye)
Adana / Stüdyo Fotoğrafçısı

Arkadaşım ben A58 kullanıyorum makina çok güzel ben alıştım daha önce 5d kullanıyordum o arızalandı ve yapılamıyor şimdi A58 kullanıyorum eğer ki güzel bir lensin olursa makina çok güzel ve kullanışlı birde kamera çekiminde 60p yazıyor ama 50p yani 50 kare yakalıyor hem kamera hemde fotoğraf çekimi için kullanıyorum . sony makinalar kamera özelliği olarak mükemmel bir çekime sahip bunu tartışmak bence yersiz olur ve fotoğraf olarakta fiyat ve kalite olarak bence sınıfında çok iyi bana göre tek dezavantajı uzaktan kumanda

Tarih: 18 Mart 2015, 02:43 - İp: 195.***.**5.22
denog
denog (üye)
İstanbul / Amatör

buyincoins sitesinden RM-VPR1 kabllolu uzaktan kumanda aldım.
aldığımdan beri fiyat biraz artmış: 4,89 dolar
fotoğraf ve video çekilebiliyor, işe yarıyor yani.

dx.com gibi sitelerde de yaklaşık 20 dolara yine kablolu ancak zaman ayarlı kumanda satılıyor.
onu da almayı düşünüyorum.

ayrıca pek anlamam ama a58 hoşuma gitti.
kullandığım lensler ucuz, iyi değil ama gövdede sabitleme özelliği olması gerçekten işe yarıyor.
daha önce canon, nikon, samsung un manuel ayarlı dijital makinelerini kullanmıştım, alakaları yok.

bir hobim olsun ama sıkılırsam da hala makine işe yarasın diyorsanız canon, nikon yerine bu makine alınmalı diye düşünüyorum.

Tarih: 11 Mayıs 2015, 22:22 - İp: 88.***.**4.90