bugrabugra
bugrabugra (üye)
Ankara / Amatör

Sony A300 İsterken A350 Geldi :)

Kompakt makineden slr makineye geçiş yapacağım ve bu iki makineden birini almayı düşünüyorum. Sizce hangisini almalıyım? Çok fazla bilgim yok fotoğrafçılığın detayları üzerine ondan dolayı sizlerin değerli görüşlerine ihtiyacım var. Bir çok siteye baktım fakat teknik verileri karşılaştırmaya gelince oldukça zayıfım. (dpreview , letsgo digital gibi sitelere baktım)

#bugrabugra' tarafından 08.05.2009 17:55:16 tarihinde düzenlendi.

#bugrabugra' tarafından 09.05.2009 23:01:51 tarihinde düzenlendi.

#bugrabugra' tarafından 06.06.2009 16:43:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Mayıs 2009, 17:54 - İp: 85.***.**4.9
bugrabugra
bugrabugra (üye)
Ankara / Amatör

Teşekkürler yorumlarınız için.Uv filtrenin iyi bir marka olup olmadığını hatta uv filtrenin tam olarak ne işe yaradığını bile bilmiyorum.Sizce bu marka iyi midir?

Tarih: 6 Haziran 2009, 18:03 - İp: 85.***.**8.145
bugrabugra
bugrabugra (üye)
Ankara / Amatör

?

Tarih: 7 Haziran 2009, 11:12 - İp: 85.***.**9.233
bugrabugra
bugrabugra (üye)
Ankara / Amatör

Acil bir şekilde türkçe kullanma kılavuzu bulmam lazım ama bulamıyorum bu konuda da yardım istiyorum.Şİmdiden teşekkürler

Tarih: 8 Haziran 2009, 02:51 - İp: 81.***.**1.53
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

[email protected] adresine mail gönderip isteyin.

Tarih: 8 Haziran 2009, 08:44 - İp: 88.***.**3.75
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Öncelikle Sony A350 hayırlı olsun, güle güle kullanın.

A300 le arasında çok da büyük fark yok ama tabi ikisi arasından yine de A300 tercih ederim. Sebep de elbette ki iso performansı, ayrıca A350 nin MP avantajını görebilmek için lensin de 14 MP i çözebilecek kalitede olması gerekiyor yoksa pek anlamlı olmaz bu fark. Ama makine güzel tabi, fazlasıyla memnun edecektir sizi.

Aldığınız hafıza kartını bence elinizde tutun, satmayın boşuna. Eğer aldığınız fiyata zarar etmeden satabiliyorsanız olabilir tabi. Genelde 4 GB kartı kullanın, önizlemede fotoğraf ararken daha kolay oluyor sonunu başını bulması. Ancak bir geziye çıksanız ve sürekli RAW çekseniz (hani bence gerek yok ama sadeece RAW çalışan çok) 4 GB hemen dolar, o zaman ek hafızaya ihtiyaç doğabilir.

UV filtreniz gayet kaliteli bir marka UV filtre güneşten gelen zararlı ışınları filtre edip filmde renk bozulmalarını engelliyordu ancak dijitallerde bu faydası yok oldu çünkü sensörlerdeki kaplamalar bu işi görüyor. Bu durumda UV filtre sadece lensi korumak için kullanılıyor (aslında lensten insan gözüne gelen ışığı da filtre ediyor ama güneşe direkt bakmıyorsak bu ne kadar gerekli tartışma konusu). İyi marka olduğundan, fotoğraf kalitesine etkisi az olur ancak kapalı ve içeriden ışıklandırma olan mekanlarda çıkarmanızı tavsiye ederim, ışık yansılamalarından dolayı fotoğrafın olur olmadık yerlerinde garip ışık yansımalarına neden olabiliyor. Normal kullanımda lensinize takılı kalsın, koruma iyidir

Tarih: 8 Haziran 2009, 09:42 - İp: 78.***.**5.148
bugrabugra
bugrabugra (üye)
Ankara / Amatör

Teşekkürler bilgileriniz için çok yardımcı oldunuz.Bir an önce kullanım kılavuzuna ulaşıp su gibi içmem gerekiyor özellikleri ondan sonra sürekli çalışmak.

Tarih: 8 Haziran 2009, 12:18 - İp: 88.***.**1.100