bugrabugra
bugrabugra (üye)
Ankara / Amatör

Sony A300 İsterken A350 Geldi :)

Kompakt makineden slr makineye geçiş yapacağım ve bu iki makineden birini almayı düşünüyorum. Sizce hangisini almalıyım? Çok fazla bilgim yok fotoğrafçılığın detayları üzerine ondan dolayı sizlerin değerli görüşlerine ihtiyacım var. Bir çok siteye baktım fakat teknik verileri karşılaştırmaya gelince oldukça zayıfım. (dpreview , letsgo digital gibi sitelere baktım)

#bugrabugra' tarafından 08.05.2009 17:55:16 tarihinde düzenlendi.

#bugrabugra' tarafından 09.05.2009 23:01:51 tarihinde düzenlendi.

#bugrabugra' tarafından 06.06.2009 16:43:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Mayıs 2009, 17:54 - İp: 85.***.**4.9
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

a300 double kit lens al keyfine bak 800$

ilk etapta 16-80 gibi bir lense ihtiyacınız yok.

Tarih: 15 Mayıs 2009, 18:09 - İp: 78.***.**1.239
bugrabugra
bugrabugra (üye)
Ankara / Amatör

Bana da öyle geldi Carl Zeiss almak mesele değil de onun hakkını veremezsek ki ben veremem şu aşamada boşa para vermiş olacağım.Mayısın 25 i babam singapura gidecek ona getirteyim en iyisi a300 double kit lens.Birde bir şey danışmak istiyorum babama sony a300 double kit lens demem yetiyor değil mi yurt dışındaki satıcının ürünü anlaması için herhangi bir kod falan gerekmiyor dimi.Birde bana yanında getirmem gerekenleri yazar mısınız ? Mesela hafıza kartı , çanta , tripod , lenslere takılan parça lensi korumak için sanırım hood deniyor bunun gibi şeyler

Tarih: 15 Mayıs 2009, 23:04 - İp: 194.***.**8.22
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hood onemli bir aksesuar degil..
trıpodda aslında amator fotografcıların kullandıkları bir aksesuar degil.. iyi bir hafıza kartı ve makineyle cift lensi hatta belki 3. yada 4. lensleri koyabilecegin bir canta , yedek pil alman gereken oncelikli seyler.

Tarih: 15 Mayıs 2009, 23:09 - İp: 78.***.**1.239
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Double kit lens almaktansa Carl Zeiss almalısın bence.. Hakkını veremezsem diye bir olay yok. Aynı fotoğrafı daha kaliteli, daha keskin bir lens ile çekeceksin. Buda hevesinin artmasına sebep olacaktır.

Yok diyorsanki ben ciddi bir hobi olarak değil, arada sırada takılmak amaçlı foalıyorum makineyi o zaman kit lensli bir a300 al.. Uygun fiyata carl zeiss alabilme imkanın varsa bence kaçırma...

Tarih: 15 Mayıs 2009, 23:18 - İp: 88.***.**0.146
bugrabugra
bugrabugra (üye)
Ankara / Amatör

Gece çekimleri için tripod gerektiğini okumuştum bi yerde sizce de öyle değil mi ? Tripodu bir kenara bırakırsak hafıza kartı hangi marka almalıyım hangi özellikte bir kart almalıyım. Yedek pil ne için ve nasıl bir şey alacağım sony nin kendi orjinal aksesuarı mı bu? Battery grip denilen şey mi yoksa alete ek olarak takılan aparatı bahsediyorum.Birde hood lens koruması açısından gerekli değil mi yurt dışında ucuzken getirtmekte fayda yok mu? İleride iyi bir lens alırsam onaa da takamaz mıyım?

Tarih: 15 Mayıs 2009, 23:18 - İp: 194.***.**8.22
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

mehmet bu konuda sana katılmıyorum malesef.
makineyı kullanmayı bilmedikten sonra zeiss sadece pahalı camdır,kitten cok fazla farkını hıssetmezsın..
ilk etapta makineyle gelen kitler fazlasıyla yeterli ve kaliteli..

gece cekimi için tabıkı trıpod gerekli ama amator kullanıcılar cok tercih etmez tripod tasımayı.

hood lensı korumaya yaramaz,gunes ısınlarının lens flare yapmasını engeller,gerekli bir aksesuar degil,zaten 5-10 liralık bos plastik bir halkadır..lens capına gore degişir.

yedek pilden kastım makinenin içindeki pilin aynısından bırtane daha almandı. battery grip pahalı bir aksesuar ve tasıması daha zor.makineye takılı halide havalı dursada benım tercihim degil acıkcası..

Tarih: 16 Mayıs 2009, 00:00 - İp: 78.***.**1.239
bugrabugra
bugrabugra (üye)
Ankara / Amatör

CZ 750$ gibi bir fiyata sahip başlangıç için gerçekten pahalı.Çünkü çok amatörüm biraz kurcalamam işin içine girmem öğrenmem lazım bazı şeyleri. Bu yurt dışından alma işi nasıl olacak bilmiyorum babama yazılı kağıt vereyim en iyisi pilin ismini cismini hafıza kartının ismini cismini yazıp

Tarih: 16 Mayıs 2009, 00:21 - İp: 194.***.**8.22
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Buğra ben mesaj atmıştım babama :D:D güzel yöntem.. İşe yarıyor...

Tarih: 16 Mayıs 2009, 01:54 - İp: 88.***.**0.146
bugrabugra
bugrabugra (üye)
Ankara / Amatör

öyle yapayım bende artık. Aklıma CZ düştü ya double kit lens almayıp CZ alırsam 500$ fark çıkacak bana. Sitede 121 sayfalık "işte karşınızda sony a300" topic açılmış başladım en baştan onu okuyorum okudukça CZ lensin ne kadar güzel olduğunu görüyorum. Genel kanı iyi lensten yana hep

Tarih: 16 Mayıs 2009, 02:06 - İp: 194.***.**8.22
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ozaman kit lensle fotograf cekmek adlı panctomun konusunuda oku.. kesilnlikle tavsiye etmiyorum suanda bir cz lensi..
tabı kararda parada senın

Tarih: 16 Mayıs 2009, 03:27 - İp: 78.***.**1.239