morpurple
morpurple (üye)
Ankara / Amatör

Sony A300 Bu Fiyat Nasıl?

Merhaba yine ben..Artık alıyorum makineyi hayırlısıyla ankarada bi satıcıdan bi ay önce amerikadan getirdiği henüz sadece 100 kare çekilmiş a300 makine + 18 70 kit lensi + 4gb extreme III hafıza kartını 1150 liraya alıcam sizce mantıklı bi iş olurmu yoksa vazgeçiyimmi? çarşamba buluşcaz kabul edersem alcam ürünü ne dersiniz?

Tarih: 29 Haziran 2009, 20:32 - İp: 78.***.**2.232
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

canta 30 lira tripodu zaten kullanmayacaksın,filtreler dandiktir buyuk ıhtımal..
hafıza kartı dısındakıler (onunda markasını bilmiyorum) onemli degil BANA GORE

Tarih: 30 Haziran 2009, 00:27 - İp: 78.***.**3.149
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

2 GB CF kart, ekran koruyucu sticker, hama UV filtre... nasıl iyi mi?

Tarih: 30 Haziran 2009, 00:45 - İp: 88.***.**1.125
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

iyiymiş, 60-70 lira falan eder heralde hepsi..

Tarih: 30 Haziran 2009, 01:20 - İp: 78.***.**3.149
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

iyi para 11 ay tr garantisini gözardı etme, 300 çekimde daha ...
sen bana alsana bi makina çağdaş... ben bu işi beceremicem. sen al, bana söyle, ödeme kısmını ben halledeyim

Tarih: 30 Haziran 2009, 01:35 - İp: 88.***.**1.125
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

peki 300 cekimdeki makine niye satılık?

Tarih: 30 Haziran 2009, 01:40 - İp: 78.***.**3.149
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

sen 2-3 işi bir arada yapıyormuşsun, ben bu kangren olmuş halimle, hiçbirşey yapamıyorum. delirecem az kaldı deli topiğinden bir huni aldım bile

Tarih: 30 Haziran 2009, 01:42 - İp: 88.***.**1.125
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

nakde sıkışmış... öyle yazıyor açıklamada.. başka niye olabilir misal?

Tarih: 30 Haziran 2009, 01:44 - İp: 88.***.**1.125
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

mesela makineyı alırsın, ama tost makinesi kullanmak için bile 3 aylık egitime ihtiyacın oldugu ortaya cıkar ve satarsın..

alırsın içindeki filtre ve yedek batarya bile almanı saglayacak fotograf askının yogurtlu iskenderin gazı oldugu ortaya cıkar satarsın..

alırsın, makinede problem cıkar,garanti yapmaya yanasmaz,satarsın, sonra sattıgın adam e bunda olu piksel var diyince bir iki pikselden bişey olmaz ölenle ölünmüyor der aldıgınla kalırsın vs..

300 fotografı ben bi gunde tek seansta cekiyorum..
paraya sıkısmaysa satma nedeni, paraya bizzat bu makineyı aldıgı için sıkısmıstır arkadas..
iki gun once turkiye garantili makine alacak harcamayı yapacak ekonomide olup iki gun sonra paraya sıkısmak, beklenmedik bir kotu durumuda getiriyor gerci akla...

not: turkiyede garanti 2 yıldan baslıyor, o 11 aylık garantı bana ya makine dukkan garantili, yada makine 13 aylık izlenimi verdi..
(13 ayda 300 fotograf ceken adamın filtre alma nedenini ocakliların ak sakallı dede yazısı cok guzel acıklıyor gerci..)

counter 10.000 gorup sıfırlanmıs olabilir anlayacagın..(daha kotusu 20.000)

neyse makineyı alır iyi bir servise goturur, temiz raporu alırsan, gercek cekim rakamını ogrenırsen ve verilen bilgiler dogruysa almamak için bi neden goremiyorum..
iyi fiyat..

Tarih: 30 Haziran 2009, 01:52 - İp: 78.***.**3.149
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

sağol ya ben de bu gibi ihtimaller ve hatta daha fazlası (ödeme konusundaki güven problemleri gibi) yüzünden 2.el alamıyorum. bunca zaman, makinasız kalma sebebim temelde ,bu ! cesaret edemiyorum yani.
neyse madem, peki A200 le A300 'e ne dersin ?
900 'e A200 mü ? bekleyip 1100'e A300 almak mı ? ikisi de sıfır olacak.

Tarih: 30 Haziran 2009, 02:05 - İp: 88.***.**1.125
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tek fark liveview, benım işe yarayabilecegini dusundugum bir ozellik,enazından kendi cekimlerimde..(makro otoportre) olmazsa olmaz degil ama faydalı..
aradaki farka degip degmeyecegi senın kendi tercihine kalmıs, ben 200 lira verirdim bu fark için,sen bu fark için 200 lira cok dersen buda normal..
fark 250-300 lira olsa degmez derdim...

gittigidiyor gibi sitelerde guven sorunu yasamam acıkcası,kurnaz bır yaklasımla urunu 3 gun deneme sansın var onay vermeden once..bir sorun olup olmadıgı 3 gunde zaten anlasılır,sorun yoksada cıkma ıhtımali oldukca dusuk aslında..
ozellikle dslr-likelar için..

ama tanımadıgım birdaha ulasabılecegım garantisi olmayan birinden bende mal almam..
buda haklı bir çekince..
oyuzden urunu servıse goturup temiz oldugunu onaylatmadan alınmasını onermem.

al sana cok sey soyleyıp aslında hıcbısey soylememe uzerıne kısa bir ders.

Tarih: 30 Haziran 2009, 02:44 - İp: 78.***.**3.149