konçi
konçi (üye)
İstanbul / Amatör

Sony A100 Mü, Nikon D80 Mi ?

Arkadaşlar bu iki makinayıda kullanan veya iyi tanıyanlar,hangisini almamı önerirsiniz.
Çok araştırdım ve işin içinden çıkamadım.

Sony A100
+ ları
Titreşim önlemesi, Kolay kullanımı,Renk kalitesi,D200 ile aynı sensörün olması,Dayligting sistemi,
- leri
Yüksek ISO da başarısız, Küçük vizör, LCD ekran gündüz yeterince parlak değil deniyor, Lens bolluğu az

Nikon D80
+ ları
Nikona has renk keskinliği, A100 e göre daha büyük vizör,Lens bulma sorunu yok deniyor.Dayligting sistemi,daha iyi ISO performansı

- leri
IS Titreşim önleme yok,Fazla pozlayıp kırmızı ve maviye çalan abartılı renk tonları var ve renkleri doğru pozlamıyor deniyor. Lenslerin pahallı olması

Aslında Canon 40D düşünüyordum. Fakat FORUMLARDA 40D yi kullananlar hem soft fotoğraf vermesinden hemde kullanımdaki bazı aksaklıklardan şikayetçiler.

Makinayı body alıp Lens Tamron 17-50 almak düşüncesindeyim.

Bu iki mainayı kullanmış veya tanıyan arkadaşlar sizce hangisi A100 mü - D80 mi

#konçi' tarafından 20.12.2007 20:44:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Aralık 2007, 20:41 - İp: 88.***.**1.40
konçi
konçi (üye)
İstanbul / Amatör

buffalo tşk..

Tamron daki "backfocus" u nasıl anlıycam. Yeni dslr alıcam da tam anlamadım. Veya A100 için günlük başka makul fiyatlı keskin bir lens vede tele tavsiye edermisiniz? Kit lensi o kadar iyi değil galiba.
Bence forumlarda makinaları kullananın görüşü önemli,Hayyamda satanların değil. Uzun süredir de araştırıyorum . Sizin şu an A100 kullandığınızı ve forumlarda tarafsız yorumlarnızı da zevkle izliyorum.

Sony nin yeni giriş düzeyi makinası hakkında link varmı? İnşallah makul fiyatlıdır. Ucuzlasın diye bekletmez bizi.

Tarih: 22 Aralık 2007, 00:09 - İp: 88.***.**9.95
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Sony nin yeni giriş düzeyi DSLR'si şubat ayında bekleniyor ama firma tarafından halen bir açıklama yapılmış değil.A100'ün üstüne inşa edildiği ve A100'ün bazı açıklarının giderildiği söyleniyor. Ama kesin bir bilgi de yok. Fiyatı 800-1000 dolar arasında olur diye tahmin ediyorum. Ama hepsi tahmin bunların .

Tamron 17-50 iyi bir objektif, kalitesi neredeyse kendinden 2-3 kat lenslerle yarışacak kadar iyi.
Ama backfokus denen soruna sık rastlanıyor. Yani objektif sizin odakladığınız yerden başka bir yere odaklanıyor.Kesin karşılaşırsınız demiyorum ama denk gelebilir.

Tarih: 22 Aralık 2007, 10:41 - İp: 88.***.**8.25