pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sony A 700 Mü, Pentax K20 Mi?

Efendim pentaks k20 yi satıp, yerine a700 almış bulunmaktayım. Basitçe aralarındaki fark ve birbirlerine göre avuntajlarını yazayım dedim. Arkadaşlar aydınlansın diye.
1-Ergonomi:
K20 bu bakımdan kesinlikle a 700 den çok çok üstün. A 700 ele oturmuyor. K20 ise ele nasılsa cuk diye oturuyor.
2-Sağlamlık:
K20 su geçirmez mağnezyum destekli gövdesi sebebiyle çok daha sağlam havası veriyor. Ele alıncada bunu rahatlıkla anlıyorsunuz zaten.
3-Hız:
A700 bu bakımdan k20 den daha iyi gibi geldi. HEm yazım hızı hemde focus hızı daha iyi gibi.
4-Fotoğraf kalitesi:
A700 benim görüdüğüm kadarı ile bu bakımdan çok daha iyi. Özellikle renkler hususunda çok iyi a700. Ayrınca dinamik range dedikleri husus yüzünden olsa gerek sony gölge karanlık ayrımında çok daha iyi neticeler veriyor. a700 hemen hemen her ışık koşulunda sorunsuz bir renk veriyor. Beyaz dengesi iyi.
5-KUllanışlılık
BU bakımdan henüz tam olarak denemek imkanım olmasada a700 ün menü sisteminin çok rahat olduğu söyleniyor. Ancak k20 de bana çok rahat geliyor. MEnüler ve tekerlekler çok rahat. Sony biraz daha az kullanışlı gibi.
6-Özel:
a700 çift kart slotuna sahip. Bu hem depolama hemde bazı özel sebeplerden dolayı çok ama çok iyi.
Pentaks bilinirliliği çok az olan bir marka. Sony bu bakımdanda iyi.
Ayrıca sony bu alanda geleceği olan bir makra havası veriyor. PEntaksta onu göremiyorum. Özellikle son dönem çıkan makinalar ve bazı lensler gerçekten iyilermiş.
7-Ektra:
K20 de olan her lense göre focus ayarı çok çok iyi bir özellik. Ayrıca piksel haritalama özelliği ile hot ve ölü piksel sorunu yok. Birde sensördeki tozları gösterebilmesi ilginç ve son derece faydalı.

Aklıma geldikçe yazmaya devam ederim.

a700

k20

#pazarbey' tarafından 29.07.2009 23:20:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Temmuz 2009, 23:17 - İp: 88.***.**6.89
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

bazarboy obcektifin dibine gelen bi düğme var onun ne işe yaradıını keşfettin mi

Tarih: 25 Aralık 2009, 09:41 - İp: 81.***.**9.219
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Ilık ılık taze taze
Tane tane yemyeşil
Bu dünyada iki türlü insan var,,
Pırasa sevenler ve pırasa sevmeyenler..

Bu dünyada iki türlü insan var
Anlamayanlar ve anlayanlar,

Pırasa pırasa
Mmmh lezzetli
Pirinçli pirinçli tatlı tatlı,

Et yiyenler ve et yemeyenler,,

Göremeyenler ve görebilenler,

Pırasa pırasa
Nefis zeytinyağlı
Limonlu mis gibi

Güzelliği tadanlar ve tadamayanlar
Sevmesini bilmeyenler sevebilenler
Pırasa pırasa

Babazula / Pırasa

Adam doğru söylemiş gali,pzremmi..!!

*Makara makinanı yatırma çek onlada,işleyen demir ışıldar emme,, motosikletin sağlam değilmi.?

Tarih: 25 Aralık 2009, 18:09 - İp: 88.***.**4.26
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Şu pilini bitirdiğimiz fujinin hafıza kartına bir baksana a be adam,ne kareler var içinde,, bari bir iki yüklesen baksak..Silindi deme silinmedi,silinse de geri alınıyor saniyede zira..

Tarih: 25 Aralık 2009, 22:03 - İp: 88.***.**4.26
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

MAkara ne düğmesi ilk senden duydum bakem bi.Yok düğme müğme.
Emmibey prasa istettiniz canıma. Ama hanım yatmakta hasta . Sonra yiriz gali.
KArtta işi yarar bişey yok ışık ve sovuk mukabili.

Tarih: 26 Aralık 2009, 16:36 - İp: 88.***.**0.112
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Geçmiş olsun pazaremmi belkayması olmuştur zira..Düzelir,şimdilik iğne ile kas gevşetici mukabili idare edecek bir müddet lokal zikredilme mertebesinde..

Fuji veya diğeri farketmez,soğuk moğuk çıksa da yolla ekle de bakam bari,o kadın artist idi dünyaca meşhur, merak ettim gali..Asaletli asaletli yürüyordu adamla zati o günü..BoDérék bilem geldi gitti ya emmi buraya oralara keza..
nerden bilcekki hem okyanus,değil mi.?Çıkmazki sokağa okyanus da,yağlı lastiği folloş olmuş de ikiyüzü ile çekerdi o da..

Tarih: 26 Aralık 2009, 22:47 - İp: 88.***.**7.118
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Yeni asıtıra araba çıkmış pzremmi, haftaya gidip bir inceleyeyim bari,,okyanus beklesin daha..

Tarih: 27 Aralık 2009, 12:55 - İp: 88.***.**8.91
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

toyotadan başkası alınmaz emmi.
sonatoda alınır aslında. 48 bin imiş ikibin motur dizeli. 5 litre yakar imiş. hemde tam 1660 kg.

Tarih: 27 Aralık 2009, 19:32 - İp: 88.***.**7.43
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Ne bilem valla kafam karıştı,her araba güzel aslında..
Böyyük bir SW araba almalı gali,SW yani..

Tarih: 27 Aralık 2009, 20:28 - İp: 88.***.**8.174
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

99-2002 arası
kango yada doblo
hususi
1.3 ve 1.5 motor

aranıyor (bana değil ama )