ogunata
ogunata (üye)
İstanbul / Amatör

Sonunda Makinelerimi Aldım :)

Merhabalar,

Yaklaşık altı aydır verdiğim uğraşlar,araştırmalar,kararsızlık, fikir değiştirmeler, çekilen o kadar stres ve uykusuz geceler sonucunda dijital makinelerimi aldım.Arkadaşıma (ABD'de) tam Nikon D70s kit siparişi vermişken alacağı gün bir anda fikir değiştirerek, aynı paraya Nikon D50 kit DSLR ve Canon Powershot A620 dijital fotograf makinesini almasını söyledim ve nihayetinde aldı.Bir önceki kararıma göre daha doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum.İnternette yaptığım incelemelerde Canon A620'nin sınıfının en iyi makinelerinden birini olduğunu öğrendim. Böylece hanımı da "Bak sana da bir makine aldık" diye ikna etmiş olduk
Şimdi makinelerin gelmesini dört gözle bekliyorum. Mayısın 3. haftası gelecek inşallah.Ben de bir amatör gözüyle izlenimlerimi sizinle paylaşmak isterim.

Tarih: 7 Mayıs 2006, 23:53 - İp: 85.***.**5.12
ogunata
ogunata (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkürler Magnat,
Evet ikisini de uzun süre araştırdım.Diğer taraftan ikisinin de SD kart ile çalışması avantaj oluşturuyordu. Aslında ilk fotografçılığa ve makine almaya merak sardığımda hayalimde Canon A620 vardı. O zamanlar DSLR'ciler tarafından zehirlenmemiştim tabi

Peki voltaj konusunda buradaki voltaja uygun adaptör benzeri birşey bulabilirim herhalde, değil mi?

Tarih: 8 Mayıs 2006, 12:00 - İp: 84.***.**0.227
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

adaptör bulursun elektrikçilerde ama biraz ağır oluyor,bende var bir tane 5 kg civarında

Tarih: 8 Mayıs 2006, 17:52 - İp: 85.***.**6.36
titanik
titanik (üye)
İstanbul / Meraklı

magnat adaptor konusunda yanlisiniz var,

fotograf makinalarinda adaptorler 110-240V arasinda calismaktadir. tek sorun olacak sey fis girisi, ama oda buyuk bir sorun degil 1-2 ytl ye fis girisi ceviricileri bulunabiliyor,

Tarih: 8 Mayıs 2006, 22:12 - İp: 128.***.**8.50
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Selam Magnat,

Sanırım sendeki adaptör çok yüksek güç ihtiyacı için birkaç kW'lık güç sağlayabilen baba bir alet. O alete fırın ya da soba takabilirsin gibi geliyor bana.

Ben de şu sıralar ABD'den gelecek 350D'mi beklediğim için adaptör konusunu biraz araştırdım. 30W'lık fiş çevirici ve adaptör Elektronikçilerde 10YTL'ye, 100W'lık olanı 17YTL'ye bulunuyor.

Selam Titanik,
220V uyumundan emin misin? Ben kullanım klavuzunda şarj cihazının çalışma voltaj aralığını göremedim.

Tarih: 10 Mayıs 2006, 21:39 - İp: 212.***.**0.176