ogunata
ogunata (üye)
İstanbul / Amatör

Sonunda Makinelerimi Aldım :)

Merhabalar,

Yaklaşık altı aydır verdiğim uğraşlar,araştırmalar,kararsızlık, fikir değiştirmeler, çekilen o kadar stres ve uykusuz geceler sonucunda dijital makinelerimi aldım.Arkadaşıma (ABD'de) tam Nikon D70s kit siparişi vermişken alacağı gün bir anda fikir değiştirerek, aynı paraya Nikon D50 kit DSLR ve Canon Powershot A620 dijital fotograf makinesini almasını söyledim ve nihayetinde aldı.Bir önceki kararıma göre daha doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum.İnternette yaptığım incelemelerde Canon A620'nin sınıfının en iyi makinelerinden birini olduğunu öğrendim. Böylece hanımı da "Bak sana da bir makine aldık" diye ikna etmiş olduk
Şimdi makinelerin gelmesini dört gözle bekliyorum. Mayısın 3. haftası gelecek inşallah.Ben de bir amatör gözüyle izlenimlerimi sizinle paylaşmak isterim.

Tarih: 7 Mayıs 2006, 23:53 - İp: 85.***.**5.12
pino_ccio
pino_ccio (üye)
İzmir / Meraklı

İlk tebrik eden olmaktan mutluyum kardeş.
İnşallah sağ salim gelsin kırkı çıkınca resimleri paylaşmaya başlarsın artık herhalde...

Tarih: 8 Mayıs 2006, 00:03 - İp: 88.***.**5.127
tırtıl
tırtıl (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba. Bence işin en zor bölümünü aşmış ve kararınızı vermişsiniz. Güle güle kullanın. Gözünüz keskin, ışığınız bol olsun. Kolay gelsin

Tarih: 8 Mayıs 2006, 00:07 - İp: 85.***.**2.241
ogunata
ogunata (üye)
İstanbul / Amatör

Sağol kardeş.Artık yeni stresim "acaba makinelerde bir sorun çıkar mı" üzerine.
Benim için asıl iş şimdi başlayacak.Fotograf makinesi kullanma konusunda hiç tecrübeli değilim.Umarım bu heyecanımı ve öğrenme arzumu kaybetmem ve ileride güzel fotograflar çekmeyi öğrenirim.Bu konuda özellikle bu sitedeki arkadaşların bilgi ve ilgilerine güveniyorum

Tarih: 8 Mayıs 2006, 00:09 - İp: 85.***.**5.12
tırtıl
tırtıl (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba. Kimse emeklemeden yürüyemiyor. Yürümeden de koşamıyor. Siz önce yeni yol arkadaşınızla birbirinizi tanıyacak, birbirinize ısınacak ve zaman içerisinde beraberce mükemmel işler yapacaksınız. Önce buna inanın gerisi kolay. Size bu konuda gözünüz ve hayal gücünüzden başka kimse yardımcı olamaz. Kolay gelsin

Tarih: 8 Mayıs 2006, 00:49 - İp: 85.***.**2.241
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Merhaba ogunata.İyi bir tercih yapmış ve D50 almışsın.Hayırlı uğurlu olsun.Güzel günlerde kullanman dileğiyle...

Tarih: 8 Mayıs 2006, 00:55 - İp: 85.***.**7.22
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Çok iyi bir tercih, En azından sen fotoğraf çekerken eşin sıkılmayacak. A620 de iyi tercih. Bu makinede de manuel ayarlar var. Her iki makine de sınıfına göre kullanışlı.

Tarih: 8 Mayıs 2006, 08:00 - İp: 85.***.**5.98
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

darısı başıma.. hayırlı uğurlu olsun...

Tarih: 8 Mayıs 2006, 08:08 - İp: 212.***.**8.45
ogunata
ogunata (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.

Darısı almak isteyenlerin başına.İnşallah bu işi kıvırırım da devamını getiririm. Açıkçası umarım,internetteki ilan sitelerinde gördüğüm "sıfır kadar temiz, evden dışarı çıkartılmamış, zaman yokluğu sebebiyle kullanamadığım, bana karmaşık geldi,ABD garantili" şeklinde bir ilan vermek durumunda kalmam

Tarih: 8 Mayıs 2006, 09:33 - İp: 84.***.**0.227
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Çok zorda kalırsan bir fotoğrafçılık kursuna gidersin veya fotoğrafçıların haftasonları buluşup birlikte gerçekleştirdikleri organizasyonlara katılırsın.Bu sayede çevrenden bilgi edinmiş olursun.

Tarih: 8 Mayıs 2006, 10:45 - İp: 85.***.**4.27
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

hayırlı olsun makinelerin, ikiside sınıfının en iyilerinden,güle güle kullan.

yalnız amerikadan gelcek makinenin sarj aleti buraya uymaz,110 voltla çalışır.

Tarih: 8 Mayıs 2006, 11:38 - İp: 85.***.**6.36