slavezero
slavezero (üye)
İstanbul / Meraklı

Sonunda K10d mi Aldımmm

evet arkadaşlar, abiler. yaklaşık bir aydan beri forumda cirit atıyorum, sizlerinde yönlenidrmesiyle ve yardımlarıyla verdiğiniz bilgiler doğrultusunda ilk makinem olan k10d ye kavuçtum, bugün gidip aldım. şuanda şarja taktım 8 saat duracakmış, burdan bana yardımda bulunan ve başlarını ağrıttığım camoka ve kad-ir abilerime, onixon ve sdtyrdkn ve smlzl arkadaşlarıma ve daha bir çok isimlerini sayamadğım abilerime arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, ilk makinem ve bu alanda hiç bilgim yoktu ve sizlerin sayesinde doğru bir iş yaparak k10d mi aldım, hepiniz sağolun. artık resim gezilerine vb. bende gelicem

makineyi Arasfotodan aldım, 1500 ytl (1250 nakit+250 tek çekim) bükeyden 2 yıl garantili, kitle beraber aldım, yanında da 2gb hafıza verdiler, ne kadar çamurluk yapsamda bi çanta vermediler napalım artık geri kalan ufak tefek malzemeleri de zamanla alıcam. sonunda Pentax ıma kavuştum [>:D

Tarih: 19 Aralık 2007, 16:18 - İp: 85.***.**3.226
utopia34
utopia34 (üye)
İstanbul / Amatör

sLaVeZeRo öncelikle makinen hayırlı olsun umarım sorunsuz kullanırsın.

Bende buradaki kimi arkadaşın yardımı ile K10D' de karar kılmış bir kullanıcıyım, ürünümü problemsiz kullanıyorum fakat benimle aldığın ürünün menşei konusunda bilgi paylaşabilir misin?

Benim ürünümde 2 sene garantili ve body' de "assambled in philippines" ayrıca lenstede "assambled in vietnam" yazıyor, farklı menşeiye sahip olan arkadaşlarımızda varsa bizleri bilgilendirebilir mi?

Ürünümü aldığımda Shutter sayısı 8000' den başlıyordu benimkisinde ve teknik servisi aradığımda mevcut versiyondan kaynaklanıyordur cevabı aldım.Neyse sonuç itibariyle doğru karar verdiğimiz kanaatindeyim.

Saygılar ve sevgilerle..

Tarih: 19 Aralık 2007, 17:14 - İp: 88.***.**9.18
camoka
camoka (üye)
İstanbul / Meraklı

sLaVeZeRo makinen hayırlı olsun. Zaman içinde ne kadar doğru bir tercih yaptığını daha çok anlayacaksın. Öncelikle El kitabını çok iyi oku. Bazı uygulamaları kısa kısa not al. Hata yapacağım diye korkmadan çek. Fotoğraflarını bizimle paylaş. Biz de bildiğimiz kadarıyla sana yardımcı oluruz.
İlk fırsatta bir çanta al. Zira çanta makine'nin her yönden koruyucudur.

Tarih: 19 Aralık 2007, 17:23 - İp: 88.***.**1.222
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Slavezero hayırlı ,uğurlu olsun.
bayram tatilinde iyi bir antreman yaparsın.
lütfen çektiklerini bizimle paylaş.
Mutlaka destek görürsün.

Tarih: 19 Aralık 2007, 17:41 - İp: 85.***.**9.197
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Çekilmemiş kareleri çekip paylaşman dileği ile

şarjdan alınca menülere göz atmadan kuralalra uygun şekilde 1.30 a yükselt.

Tarih: 19 Aralık 2007, 17:49 - İp: 88.***.**8.197
slavezero
slavezero (üye)
İstanbul / Meraklı

utopia34 arkadaşım öncelikle teşekkürler,

benimkinde de aynı şeyler yazıyor body ve lenste. shutter sayısı daha bilmiyom yeni aldım şarjda şuan zaten

camoka abi sağolasın, valla sizler olmasınız ben filtre bile alamam yav çağatay abinin elini bırak kulağını sıktım gene 1500 altına düşmedi adam yahu neyse aldım ve mutluyum sayenizde

kad-ir abi teşekkürler, yardımlarını asıl bu saatten sonra bekliyorum haberin olsun [>:D

Tarih: 19 Aralık 2007, 17:51 - İp: 85.***.**3.226
camoka
camoka (üye)
İstanbul / Meraklı

Ütopia34 Bizim makineler de flipinlerde montajlı. Şimdiye kadar gördüğüm bütün makineler de öyleydi. Bu konuda endişelenmene gerek yok. Pentax parçaları gönderip ucuz işçilik nedeniyle flipinlerde monte ettiriyor demek ki.

Tarih: 19 Aralık 2007, 17:53 - İp: 88.***.**1.222
onixon
onixon (üye)

forumda teknik kısımda firmware update başlığı vardı

8 saat diye birşey yok,pil dolmuştur.Lion Batarya çıkar gene tak bitti ilk seferlik.

Tarih: 19 Aralık 2007, 18:08 - İp: 88.***.**8.197
slavezero
slavezero (üye)
İstanbul / Meraklı

update başlığını gördüm ve 1.30 buldumda, nası latıcam makineye onu bilmiyom, bide bozmayalım ilk günden

pili çıkarıyom artık makineye takıcam

Tarih: 19 Aralık 2007, 18:15 - İp: 85.***.**3.226
onixon
onixon (üye)

zipten çıkaracan pc de dosyayı
kartın içine atacaksın

makineti usb den bağlayıp veya card reader ile

sora makineyi kablo ile bağladı isen çıkarıp kapayın

sore menu tuşuna basılı tutarken açacaksınız, diyecekki update ediyim mi
ok
deyip çekilip ellemeyeceksiniz 15saniye ile 1dakka arasında bitiriyor.

Complate dedimi kapatıp dosyayı pc den ve karttan sileceksiniz

Tarih: 19 Aralık 2007, 18:26 - İp: 88.***.**8.197
slavezero
slavezero (üye)
İstanbul / Meraklı

evet fotoğraf çekmeye başladım en sonunda, evdeki herşeyi çekiyorum tabi otomatik ayarda, valla çocukşar gibi oynuyom makinemle babam bile en sonunda hay senin makinene..... dicek diye korkuyom

-where is the my love?

-pentax is the my love (here)

[>:D

Tarih: 19 Aralık 2007, 20:36 - İp: 85.***.**3.226