slavezero
slavezero (üye)
İstanbul / Meraklı

Sonunda K10d Mi Aldımmm

evet arkadaşlar, abiler. yaklaşık bir aydan beri forumda cirit atıyorum, sizlerinde yönlenidrmesiyle ve yardımlarıyla verdiğiniz bilgiler doğrultusunda ilk makinem olan k10d ye kavuçtum, bugün gidip aldım. şuanda şarja taktım 8 saat duracakmış, burdan bana yardımda bulunan ve başlarını ağrıttığım camoka ve kad-ir abilerime, onixon ve sdtyrdkn ve smlzl arkadaşlarıma ve daha bir çok isimlerini sayamadğım abilerime arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, ilk makinem ve bu alanda hiç bilgim yoktu ve sizlerin sayesinde doğru bir iş yaparak k10d mi aldım, hepiniz sağolun. artık resim gezilerine vb. bende gelicem

makineyi Arasfotodan aldım, 1500 ytl (1250 nakit+250 tek çekim) bükeyden 2 yıl garantili, kitle beraber aldım, yanında da 2gb hafıza verdiler, ne kadar çamurluk yapsamda bi çanta vermediler napalım artık geri kalan ufak tefek malzemeleri de zamanla alıcam. sonunda Pentax ıma kavuştum [>:D

Tarih: 19 Aralık 2007, 16:18 - İp: 85.***.**3.226
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

bende makinamı (k100d super) ilk aldıgımda eline şeker verilmiş cocuklar gibi şendim gerçi hala pek birsey kaybetmiş sayılmam o heyecanımdan
sLaVeZeRo hayırlı olsun, cok iyi almışsın makinayı.
fotograflarını bekliyoruz.

Tarih: 19 Aralık 2007, 20:59 - İp: 85.***.**2.213
smlzl
smlzl (üye)
Yalova / Amatör

sLaVeZeRo hayırlı uğurlu olsun..sonunda ikimizde muradımıza kavuştuk anlaşılan.. benimde bugün elime ulaştı kargo..senin gibi oyuncak yerine oynuyom makina ile..

#smlzl' tarafından 19.12.2007 21:12:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Aralık 2007, 21:02 - İp: 85.***.**6.144
alikatip
alikatip (üye)
Ankara / Amatör

pentax ı severim,analog makinam pentaxtır ve hala kullanırım canavar gibi.digitalde de iyi oldupu söyleniyor.güle güle kullan,umarım güzel fotoğraflar yakalarsın...

Tarih: 19 Aralık 2007, 22:41 - İp: 88.***.**4.169
scandar
scandar (üye)
İstanbul / Amatör

sLaVeZeRo,

hayırlı olsun makinen kardeşim...darısı başıma inşallah

Tarih: 19 Aralık 2007, 23:23 - İp: 88.***.**6.188
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

K10D-100D ye kadar digitalde yoktu desek yeri.

Tarih: 19 Aralık 2007, 23:25 - İp: 85.***.**1.137
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

smlzl , sLaVeZeRo yeni makinalarınız hayırlı olsun,güle güle kullanın.

Makinalarını yeni alan arkadaşlar için firmware update in nasıl yapılacağını tekrar aşağıya yazdım.

"Firmware güncelleme hakkında
- Öncelikle işleme tam dolu pil ile başlamak şart.
- Çok karmaşık değil, önce yeni firmware dosyasını sd-karta kopyalıyorsun. Kartı makinaya takıp MENU düğmesine basılı tutarak kamerayı ON konumuna getiriyorsun. Çıkan menüden YES'i seçip güncellemeyi başlatabilirsin.
- Yaklaşık 90 saniyede işlem tamamlanacaktır.

Elbette güncellemeden sonra karttan firmware dosyasını silmek gerekiyor. "

Tarih: 19 Aralık 2007, 23:53 - İp: 88.***.**0.127
ekber_
ekber_ (üye)
İstanbul / Amatör

Hayırlı olsun Mustafa güle güle kullan...
Seni bir yanlıştan doğruya çevirdiğimden dolayı sevinçliyim. Çok iyi bir karar verdin...
Hadi bakalım artık derse başlayalım...
İlk çektiğin fotoğrafları göndermeye başla istersen...

Bu arada tüm Netfotograf ailesinin Kurban bayramını kutluyorum...

Tarih: 20 Aralık 2007, 10:00 - İp: 85.***.**1.189
utopia34
utopia34 (üye)
İstanbul / Amatör

Öncelikle herkese hayırlı bayramlar temenni ediyorum,

Onca farklı konu işleyen forumu dolaştım ama bu kadar yardımsever ya da ilgili, alakalı forum görmediğimi söyleyebilirim,

Arkadaşlar tüm verdiğiniz bilgi ve yardımlarınız için tekrar sonsuz teşekkürler,

Saygılarımla..

Tarih: 20 Aralık 2007, 10:11 - İp: 88.***.**9.18
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Slavezore güle güle kullan kardeşim.

Tarih: 20 Aralık 2007, 10:58 - İp: 88.***.**7.175
slavezero
slavezero (üye)
İstanbul / Meraklı

iyi dileklerinizden dolayı tüm arkadaşlar abilerime teşekkürler ediyorum, resimleri yükleyeceğim ama hepsini otomatik ayarda çektiğim için bi özelliği yok, daha manuel kısmına giremedim açıkcası, girdimde çıkamadım artık zamanla bakalım, ama birazdan yüklerim fotoları, görüşmek üzere.

İyi Bayramlar

Tarih: 21 Aralık 2007, 13:14 - İp: 88.***.**3.98