staticc
staticc (üye)
Ankara / Amatör

Slr Like Mı? Dslr Mı

hocam herkese iyi günler fotoğrafçılığa yeni başlayan çok hevesli insanlar için dslrdan başlamak çok yorucu olur makineyi alıp pişman olma durumu olablir mi
onun yerine slr like la başlamak aşama aşama gitmek mi mantıklı olur
yalnız çok aşırı heves ve istek oldudğu düşündğüm için en aznından arzu var bende direkt dslr den başlasam hata mı etmiş olur

şimdiden çok teşekkür ediyorum

Tarih: 20 Ocak 2009, 10:02 - İp: 88.***.**8.233
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu.
A300 le öyle herhangi bir zorlanma yaşamazsınız zira s6500 de de aynı ayarları yapacaksınız (diyafram, enstantane, iso). İkisinde de otomatik mod var tabi ancak iyi fotoğraf çekebilmek daha doğrusu istediğiniz fotoğrafı çekebilmek için ayarları kendiniz yapmalısınız, bu durumda like makina ile DSLR arasında kullanım zorluğu olarak bence bir fark kalmıyor.

Tarih: 21 Ocak 2009, 07:44 - İp: 78.***.**5.148
dadas2525
dadas2525 (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşım.fotoğraf işine ciddi merakınız varsa dslr kaçınılmaz.çünkü slr-like bi zaman sonra sizi tatmin etmeyecektir.am peşin söyleyeyim.dslr kullanmak kolay değil.özveri ister bakım ister birazda masraf ister lens vesaire.ama arasıra gezide toplantıda kullanacağım dersen kompakt veya slr-like yeterli olur bence.bende slr-like var(fz18) memnunum.ama imkanım olsa dslr ye geçerim.fakat gerçekten bu işi yapacaksan hakkını vermelisinki karşılığını alasın.ben devamlı makineye vakit ayıramadığım için dslr ye geçmiyorum.ilerde olur inşallah.

Tarih: 21 Ocak 2009, 09:14 - İp: 78.***.**3.19
staticc
staticc (üye)
Ankara / Amatör

ben elimden geldiği kadar ilgileneceğim inş umarım hayırlsıı olur ve güzel fotoğraflar çıkar ortaya teşekkür ederim ilgilenip cvp verme nezaketinde bulunan herkese

Tarih: 21 Ocak 2009, 11:06 - İp: 88.***.**8.233