staticc
staticc (üye)
Ankara / Amatör

Slr Like Mı? Dslr Mı

hocam herkese iyi günler fotoğrafçılığa yeni başlayan çok hevesli insanlar için dslrdan başlamak çok yorucu olur makineyi alıp pişman olma durumu olablir mi
onun yerine slr like la başlamak aşama aşama gitmek mi mantıklı olur
yalnız çok aşırı heves ve istek oldudğu düşündğüm için en aznından arzu var bende direkt dslr den başlasam hata mı etmiş olur

şimdiden çok teşekkür ediyorum

Tarih: 20 Ocak 2009, 10:02 - İp: 88.***.**8.233
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Merhaba;
Bu konu inanın defalarca tartışılmıştır. Forumu biraz araştırırsanız bu konuda çok faydalı öneriler ve bilgilere ulaşırsınız. Ben aşağıda sadece 3 tanesinin linkini vereyim ancak çok daha fazlası forumda mevcut.

Link 1

link 2

Link 3

Tarih: 20 Ocak 2009, 10:14 - İp: 78.***.**5.148
staticc
staticc (üye)
Ankara / Amatör

çok teşekkürler hocam

Tarih: 20 Ocak 2009, 10:45 - İp: 88.***.**8.233
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Estağfurullah hocalık ne haddimize, yine de teşekkürler tabi.
Linklerde cevabını bulamadığınız daha spesifik bir konu aklınıza takılırsa sorun tabi (mesela iki marka model arasında kalırsanız), mutlaka cevap alırsınız. Şimdiden hayırlı olsun diyelim.

Tarih: 20 Ocak 2009, 11:17 - İp: 78.***.**5.148
staticc
staticc (üye)
Ankara / Amatör

şimdi hocam ben gene hocam diyorumm ben dslr model olrak baya bi bakmıştım sony a300 de karar kımışlken dün bir arkdaşla konuştm bana dslr dan başlama seviye seviye git daha mantıklı olur demişti ama a300 ü de hayranım sürekli sonynin sitesinden üç boyutlu simulasyunu felan izlyrm makinenin sürekli okuyrm felan dslr like hiç bakmamıştım sizce benim bu heyacanım dslrden başlarsam gerekli motivasyonu sağlar mı bana ve hakkını veremesemde makinanin en azından kendimce bişiler çıkarır mym yada seviye seviye mi daha gerçekçi olur( bu arada baya bi konuştumm kusura bakmayın dslr like için önerebileceğiniz marka model var mı?9 teşekkür edrimm tekrar ilginiz için

Tarih: 20 Ocak 2009, 11:36 - İp: 88.***.**8.233
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Bence siz zaten gayet güzel bir seçim yapmışsınız. Arkadaşınız sizi yanlış yönlendirmiş. Kaldı ki Sony A300 çok beğenilen ve tavsiye edilen bir model. Makinanın hakkını vermek verememek diye birşey olmaz, en nihayetinde fotoğrafı çeken insandır.
Fotoğrafçılıkla ciddi anlamda hobi olarak ilgileniyorsanız, daha sonra çeşitli lensler de alır sistemimi geliştiririm diye düşünüyor ve bu konuda heyecanlanıyorsanız bence hiç like makinaya bulaşmadan direkt DSLR alın derim. Sony A300 de bence çok iyi seçim olur çünkü o fiyata gerçekten de süper donanım özelliklerine sahip.
Makinayı aldıktan sonra buraya daha fazla uğrayın, bilgilenin, bilginizi ve fotoğraflarınızı paylaşın, galerinize baktıkça nasıl da yol katettiğinizi göreceksiniz. İş makineyle bitmiyor asıl makinayı aldıktan sonra başlıyor mesele.

Tarih: 20 Ocak 2009, 11:55 - İp: 78.***.**5.148
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Bak yakın zamanda Sony A300 ve diğer bazı modeller arasında kalan arkadaşların topik linklerini veriyorum bir inceleyin bence

link 1

link 2

#t_yaman' tarafından 20.01.2009 12:09:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ocak 2009, 12:08 - İp: 78.***.**5.148
staticc
staticc (üye)
Ankara / Amatör

herkese merhaba arkadışımdan fujipix s6500 aldım slr like olarak bu makina bana dslra geçmem için gerekn asgari birikimi sağlayablir mi

Tarih: 20 Ocak 2009, 20:23 - İp: 88.***.**8.233
deck
deck (üye)
Kocaeli / Amatör

Para verdinizmi? denemek içinmi aldınız?

Tarih: 20 Ocak 2009, 21:54 - İp: 88.***.**6.2
staticc
staticc (üye)
Ankara / Amatör

deneme amaçlçı sömestr boyunca kullanmak için ödünç aldım

Tarih: 20 Ocak 2009, 23:20 - İp: 88.***.**8.233
staticc
staticc (üye)
Ankara / Amatör

teşekkürler t_yaman hocam cesaret verdiniz extradan bana biraz finepix s6500 fd ile bişeyler yaptıktan sonra a300 alıcamm gibi varsın zorlasın daha zorlasın hatta sonuçta ben haz duyucam o zorlanmadan da

Tarih: 20 Ocak 2009, 23:40 - İp: 88.***.**8.233