rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

Samsung Pro815

arkadaşlar samsung'un 815 modelini kullanan veya test edenvarmı acaba ben biraz kurcaladım biraz güzel göründü gözüme bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Tarih: 1 Mart 2006, 10:12 - İp: yok
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaşım ben elime alıp inceleyebildim sadece.Artıları 15 optik zoom,iyi pil ömrü(500 civarı) ve üsrre bulunan renkli dünyanın ilk bel çekimi izleme ekranı olması diyebilirim. Eksileri ise öncelikle çok kaba ve hantal görünümlü.Dpreview da testlerde bırak s9500 ü,400Iso da noise delisi olan fz 30 dan bile hatta bazı kompakt makinelerden dahi (casio p720) fazla kirlenmesi var.Ama Allah için gündüz çekimleri yani 400 iso dışı güzel fotoğraflar veriyor.Ancak 1400-1500 seviyesinde bir fiyata sahip ki amacın optik zoom ise panasonic fz30 çok daha iyi bir tercih.

Tarih: 1 Mart 2006, 12:09 - İp: 85.***.**3.27
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Yok kullanan veya test eden.
Yabancı belli başlı sitelerdede yok testi.
DCRP , steves digicam da yok testi. Halbuki eski.
Samsung Türkiyede bayağı ağır çalışıyor reklam konusunda sanırım.

Tarih: 1 Mart 2006, 13:46 - İp: 81.***.**8.233
rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

ben gecen kadıköyde natulis alışveriş merkezinde rastladım standı vardı makineyle foto çekip çıktı alıyorlardı, ama kullanan arkadaş malesef fazla bilgiye sahip değildi alıp biraz kurcaladım ama gerçekten ağır ve kaba dslr gibi objektif halkaları s9500 kinden çok daha sert dönüyor arkasını çevirdim o dane adamlar plazma tv koymuşlar ekran çok büyük komple arka taraf ekran yani, ama sadece dışını ve menüleri inceledim kullanan arkadaşa ıso ayarlarını falan gösterdim , bilmemesi tuhaf, ama ondan sonra makineyle ilgili kafamda sorular oldu merak ediyorum makineyi fotolarını gördüm ama 10X15 çıktı olarak iyi pc de göremedim tabi

Tarih: 1 Mart 2006, 14:18 - İp: 81.***.**9.169
alper1972
alper1972 (üye)
Zonguldak / Amatör

ben kullanıyorum..ve gayet memnunum

Tarih: 1 Mart 2006, 22:40 - İp: 85.***.**8.150
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

dpreview.com recommended (tavsiye edilir) payesini vermiş, ama bunu zar zor verdiğini, aslında makinanın vasat üzeri olduğunu belirtmiş. IS olmaması dezavantaj, yüksek kaliteli video çekim 30sn ile sınırlı vb..

Tarih: 2 Mart 2006, 00:45 - İp: 85.***.**5.25
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

rıza seni anlamıyorum kalkıp r1 dx 20d yorumlarına katılıyosun fıkır beyan edıyosun et yasak deyıl tabiki ama..
pro 815 gıbı dpreview da dusuk not almıs gayet vasat bı uretım kalıtesı olan samsung un ılk deneyımı bır makıneyı almayı dusunuyosun sensorune bıle bakmadın sanırım ...kalkıp r1 hakkında yorum yapıosun sole bole bence 400 daha fazla ver r1 al o kadar butcen yoksa fz30 al barı bızde fotograftan anlıyor dıyelım....
cok kızıyorum beyler boyle arkadaslarımıza ben d2x le r1 i karsılastırırken bısıler bılıyorumda soyluyorum

Tarih: 2 Mart 2006, 16:59 - İp: 85.***.**1.30
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Şu an gittigidiyor da birisi 900 ytl ye 2 haftalık s9500 satıyor.2yıl garanti,bir bak derim.

Tarih: 2 Mart 2006, 18:41 - İp: 88.***.**2.151
alper1972
alper1972 (üye)
Zonguldak / Amatör

sn mimarca,
ne kadar kolay değil mi bir makina hakkında kübradan atıp tutmak, kaç tane fotoğraf çektin acaba bu samsung ile , yada makinayı hangi sınırlarında test ettin çok merak ediyorum. lafım sana değil sadece senin gibi düşünenlere aynı zamanda ...nasıl oluyorda bir firmanın yapmış olduğu milyonlarca dolarlık arge çalışmasını bir kalemde silip atabiliyorsunuz anlamıyorum...sadece samsung için konuşmuyorum ..diğer tüm sermayeleri milyar dolarların üzerinde olan firmalar için konuşuyorum...dpreview da yapılan değerlendirme tamamen profesyonelce yapılan bir değerlendirmedir...adamlar makinanın tüm özelliklerini düşünerek puan veriyorlar...o tüm özelliklerden senin için önemli olan ne ise onları seçer ve en uygununu alırsın....zaten kendileri de diyorlarki "değerlendirmenin tamamını okumadan karar vermeyin"

bir çok yorumlar yapıldı bu makina hakkında...çoğu insan yorum yaparken kağıt üzerindeki teknik detaylar ışığında düşündüklerini yazıyorlar...ama nedense kimse her malın bir alıcısı olabileceği mantığını kabul etmek istemiyor..

genelde en büyük yanlış dslr benzeri bir makinaya bu kadar para vereceğime dslr makina alırım mantığıdır. bu herkes için doğru değildir..neden mi? çok basit.. eğer dslr makina alacaksanız sadece fotoğraf çekmek ile yetinmek zorundasınız...eğer video çekmek isterseniz ayrıca bir masrafta daha bulunmanız ve her iki makinayı da yanınızda taşımanız gerekecektir. dslr makina aldığınızda objektiflerinin de dslr makina kadar para tuacağına hatta bir zaman sonra asıl masrafın lensler olduğunu da göreceksinizdir... amacım kesinlikle dslr makinanın dezavantajlarını sunmak değildir...elbetteki dslr makinaların fotoğraf kalitesi ve kullanım zevki tartışılmaz...slr benzeri makinalar ile kıyaslanamaz bile...ama kişilerin önceliklerini belirlemek ve ona göre makina alımı yapmaları gerekir. örneğin ben hem tele zoom hem geniş açı olsun hem de video çeksin böylelikle her gittiğim yere rahatlıkla götürebileyim ve istediğim videoyu yada resmi çekebileyim diye slr benzeri bir makina tercih ettim....bunlar panasonic, samsung ve fuji idi...ben samsungu seçtim...bu diğerlerinin kötü olduğu anlamına kesinlikle gelmez...hepsi de güzel makinalar....sadece bir takım özellikleri beni cezbetti...başka insanları başka makinaların özellikleri cezbedecektir.şunu da unutmamak gerekir çok ama çok prof. değilseniz orada yazan çoğu özelliği kullanmıyorsunuz bile...önceden de belirttiğim gibi önceliklerinizi belirleyin ondan sonra makina alın.....

Tarih: 2 Mart 2006, 20:19 - İp: 85.***.**8.150
belcore
belcore (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar bende pro815 aldım bir amatör olarak yeni yeni öğrendiğim ayarları uygulayıp güzel sonuçlar elde ediyorum. tabi bu benim görüşüm bu arada alper in haklı olduğunu söylemem lazım ve pro815 hakkında bana biraz yardımcı olursa memnun olurum
bu forumda bilgilerini bizlerle paylaşan tüm arkadaşlara da teşekkürler

Tarih: 4 Mart 2006, 17:40 - İp: 81.***.**0.190
alper1972
alper1972 (üye)
Zonguldak / Amatör

belcore,
elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım elbette... zaten sen de farkettiysen çok kolay bir kullanım menüsü var aslında..takıldığın bir şey olursa mesaj atarsın

Tarih: 5 Mart 2006, 01:07 - İp: 85.***.**8.150