shoparr_
shoparr_ (üye)
Eskişehir / Meraklı

R1 & S9500 ???

reklamcılık öğrencisiyim fotoğrafa meraklıyım zamanla geliştirmek istiyorum fotoğrafçılığı..bi makine almayı düşünüyorum..objektifi iyi kamera kaydı yapabilen diyafram ve örtücü ayarları zengin manuel kullanımı olan makro çekimde yapabilen bi slr like mı almalıyım yoksa istediğimde objektifini değiştirebileceğim daha profesyonel bi slr mi almalıyım karar veremedim..slr like makinelerde 2 makine ön planda sizlerin tavsiye ve fikirlerini merak ediyorum..slr olursa da fiyatı çok abartı olmayan en iyi tercih ne olur sizce??

Tarih: 2 Nisan 2006, 13:06 - İp: yok
bmadran
bmadran (üye)
Ankara / Amatör

Kingston karttan konu açılmışken şu soruyu da araya sıkıştırıvereyim :D

Markasını hatırlayamadım 150X hızında ki 1GB lık kartım sorun çıkardı ve D50 kartı formatlayamadı (büyük ihtimalle bir kart reader ile sorunu çözeceğim). O anda acil olarak makinayı kullanmaya ihtiyacım olduğundan gördüğüm ilk bilgisayarcıya girip Kingston marka SD kart aldım (1GB) Üzerinde hızına dair hiç bir bilgi yoktu, içime sinmese satın aldım...

Bir süre sonra seri çekim denemesiyaptım ve 150X kartımla aynı sonucu verdi. Nikon D50 nin kağıt üzerindeki performansı olan saniyede 2,5 kareyi yakalıyor ve hızda bir düşüş yaşamadan seri çekime devam ediyor.

Bu kartın dezavantjı ne olabilir? Ne zaman ortaya çıkabilir?

Tarih: 3 Nisan 2006, 09:55 - İp: 85.***.**5.86
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Geçenlerde bir arkadaş yazmış.Markası önemli olmayan bir kart,Canon A610 ile video çekimini kapasitesi kadar çekebiliyor,ancak kendine ait kingston da ise 1dk dan daha az bir süre çekim yapıp veri hızı ile ilgili sorun veriyormuş.Yani kartın video çekmek için hızı yetersiz kalmış.Bu yüzden aklımda kingston pek iyi çağrışım yapmadı.

Tarih: 3 Nisan 2006, 11:59 - İp: 85.***.**0.254
bmadran
bmadran (üye)
Ankara / Amatör

Anladım. Sanırım kartın hızının önemi video çekimlerinde daha ön plana çıkıyor. Açıklama için teşekkürler

#bmadran' tarafyndan 03.04.2006 12:36:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Nisan 2006, 12:32 - İp: 85.***.**5.86