huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax-samsung Birlikteliği

Sony-Minolta işbirliğinden sonra şimdide samsung-pentax slr ortaklığı...

Tarih: 12 Ekim 2005, 12:59 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

dogru, okudum dpreview'de.. bakalim seneye neler cikartacaklar..
pro 815 ne zaman cikacak acaba? cunku gectigimiz ay icerisinde cikacak diye biliyordum ama hala daha piyasada yok..

Tarih: 12 Ekim 2005, 14:35 - İp: yok
ati2001
ati2001 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

iyi bir makinamıdır dadanagast.yani neye göre sordum bilmiyorum.genel olarak dfm arasındaki kıyaslamayı yapalilecek bilgin olduğunu düşündüm.

selamlar..

Tarih: 12 Ekim 2005, 19:57 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

aman arkadaşlar dadanagastınr iyi dedikleri birer birer yılıkıp gidiyor.Fuji 9500 , fz 30.Aman ha.Ne al diyorsa tersini yapın.

Tarih: 12 Ekim 2005, 20:29 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

valla pazarbeyin de dedigi gibi bana guvenmemek lazim.. nihat beye o kadar s9500 dedik, bak neler oldu..
ama pazarbey hatirlarsan, test sonuclarini beklemesini de tavsiye etmistim nihat beye.. ama beklemek istememisti..
benim ne sucum var allahaskina?..
...
ati, gorunuste cok iyi bir makine gibi durmasina karsin oncelikle test sonuclarini gormekte yarar var..
gecen ay cikacakti ama hala daha cikmadi ayrica.. bakalim neler olacak..
..
bilemiyorum dogrusu.. bir dslr cok daha iyi bir tercih olur diye dusunuyorum.. ama diger yandan bu makinelerin, tek paketle herseyi sunmasi da cok buyuk bir arti.. zevklere ve renk tercihlerine gore hareket etmek gerekir..
..(15x optik zoom'u olan bir makinenin lensinden fazla birsey de bekleyemiyorum dogrusu.. ve samsung bugune kadar hangi urunu ile dunyayi salladi ki?..tabii bu dediklerimi aman burkay duymasin.. )

Tarih: 12 Ekim 2005, 20:39 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Linkte 815'e ait bazı örnek fotolar var

http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fkr.dcinside8.imagesearch.yahoo.com%2Fzb40%2Fzboard.php%3Fid%3Dsamsung_g%26page%3D1%26sn1%3D%26divpage%3D6%26banner%3D%26sn%3Doff%26ss%3Don%26sc%3Doff%26select_arrange%3Dheadnum%26desc%3Dasc%26no%3D35940&langpair=ko%7Cen&hl=en&ie=UTF-8&oe=UTF-8&prev=%2Flanguage_tools

Amanın? bu link kaç metreymiş böyle yaaa

Sayfanın alt kısımlarında başka örneklere de girilebiliyor.

Buyutları küçük, iyimi, kötümü pek fikir vermedi doğrusu

Bu arada makina Ekim sonunda çıkıyormuş, burada merakla bekleyen cok insan var (ilgi çekmesinin en büyük nedeni zoom tabiiki, ön yargılı olmak istemem ama bu konuda sana katılıyorum Dadanagast, o aralıktaki bir zoom objektifin cok iyi sonuç vermesini beklemek zor .
Bbekleyip görelim bakalım nasıl birşeymiş,

Tarih: 13 Ekim 2005, 11:05 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

fotograflardaki shallow DOF bayagi iyi aslinda fotoman.. fotograflarda guzel bir contrast'lik var gibi geldi ayrica..
tabii o kadar kucuk boyuttaki bir fotograf icin, senin de soyledigin gibi birsey soylemek cok zor..
..hersey bir yana, cok etkileyici bir kamera oldugu da gercek..

Tarih: 13 Ekim 2005, 11:51 - İp: yok
  • 1