talos
talos (üye)
Ordu / Amatör

Panasonic Fz35/38,nikon P100,canon G11

öncelikle herkese selam,bu ilk mesajım kompakt makinamı sattım,şimdi beni yarı yolda bırakmayacak,aldığıma pişman olmayacağım bir slr-like arıyorum.başlıktaki üç makina arasında kaldım.aslında sony HX1 de vardı ama onu eledim.ama sizlerin görüş ve değerlendirmeniz sonucunda bir karara varmak istiyorum.bu makinalar konusunda tam bir bilgiye sahip değilim.adı geçen makinaların seviye ve fiyat aralığında başka model önerilerinize de açığım

Tarih: 24 Haziran 2010, 17:25 - İp: 78.***.**6.152
talos
talos (üye)
Ordu / Amatör

Ozansan,artık sana sormadan makina almam.bu konuda çok tecrübelisin.benimde kafam daha çok karışmaya devam ediyor.ilk dijital makinem olan sony dsc w55 i fazla düşünmeden almıştım.bana göre fena değildi,ama gece çekimi,hareketli görüntüler gibi zorlu çekimleri yapamıyordum.bu makineyi sattıktan sonra da hala daha iyi bir makine araştırıyorum.önce slr-likeler dikkatimi çekti.ama bu forumda öğrendiklerime göre slr-like lere biraz temkinli yaklaşılıyordu.sonra iyi bir kompakt olsun dedim.onlarda bütçemi aşıyor.
peki ozansan bana tavsiye edebileceğin bir slr-like modeli varmı? veya g11 kadar pahalı olmayan iyi bir kompakt.bu aralar almam lazım,hala emanet makine kullanıyorum çünkü

Tarih: 3 Temmuz 2010, 21:05 - İp: 188.***.**7.78
zfrdmr
zfrdmr (üye)
İstanbul / Amatör

birkaç arkadaş hızlıca ciltlerce eseri pdf yapmak için aldık bu makinayı. bugün aldım epey para verdik. çok anlamam makinalardan ama cidden etkilendim. fotograf çekesim geliyor. niye o paraya slr almadık. onu öğrenmek için zamana ihtiyaç var ben o kadar iyi bir fotografçı olabilirmiyim bilmiyorum. saygılar..

Tarih: 19 Temmuz 2010, 23:28 - İp: 88.***.**3.137