ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Olympus E-510 Fotoğraf Çekmeye Devam...

Fotoğrafları olympus E-510 ile çekiyorum.Olympus almak isteyen arkadaşlara yardımcı olur diye düşünüyorum. Işığınız Bol olsun.

[/IMG]

[/IMG]

#ersel' tarafından 25.11.2009 12:14:15 tarihinde düzenlendi.

#ersel' tarafından 29.03.2010 09:23:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mart 2009, 20:58 - İp: 88.***.**8.65
inans
inans (üye)
İstanbul / Amatör

örneğin Florasan ışığı altında bi kare alacam , flash yanıp sönüyor , yanıp sönüyor , yaklaşık 2-3 saniye arasında fotoğrafı çekiyor.

Tarih: 20 Nisan 2009, 22:00 - İp: 94.***.**3.177
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Af ışığı olmadığı için netlemeyi Flash ile yaptığı için geçikme ondan kaynaklanıyor olabilir. Oda normaldir.

Tarih: 21 Nisan 2009, 08:03 - İp: 85.***.**6.99
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

Tarih: 27 Nisan 2009, 09:01 - İp: 88.***.**1.26
maxiboy
maxiboy (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar selam bu topic e yazmam nekadar doğru bilemiyorum ama sizde olympus kullandığınızdan sormak istedim. Bende olympus a sempati duyuyorum ilk slr ımı alacam E420 ve E520 arasında gdip geliyorum bide Türkiye de objektif bulmanın zor olduğunu filan söylüyorsunuz tavsiyelerinize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

Tarih: 30 Nisan 2009, 12:17 - İp: 81.***.**4.82
inans
inans (üye)
İstanbul / Amatör

Olympus güzel bir marka bence ama türkiyede biraz önyargılı yaklaşılıyor. Tabi bir de ne istediğinizle ilgili bi durum. Ben 999'a e-510 aldım , çift lens ile birlikte. Biri hala ambalajında duruyor. Açma ihtiyacı duymadımm henüz , bi ara kullanırım ama şunun için söylüyorum ; lens sıkıntısı çekebilir miyiz diyenler var , yeni başlayan biri hemen farklı bir lense ihtiyaç duymaz , hatta çoğu kişi başladığı ile devam ediyor. Bence rahatlıkla satınalabilirsin. Arkadaşlarla makinaları tartıştığımızda en son geldikleri nokta şu ; ama bu canon (veya nikon).

Tarih: 30 Nisan 2009, 20:49 - İp: 94.***.**3.99
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşım kafa karıştıracak çok fazla birşey yok. bizler amatörüz ve sende söylüyorsun ilk dslr em olacak diyorsun. Eğer sempati duyuyorsan git al keyfine var. zaten alırken çift kit lesnle alırsın hem tele hem wide işini fazlasıyla görür. Lens işine gelince lens bulmak çok zor değil sadece pahalı. 50 mm 2.0 macro lensi gg de 850 ytl ama dpreview deki incelemeden image kalitesi 9.5 almış bir lens. bunlar daha çok örneklendirilebilir. Ben daha önce nikon d40 aldım. Ne oldu ondada lens sıkıntısı vardı. Diğer markalar lens konusunda biraz daha türkiye şartlarına göre şanslı olabilirler. Diyeceğim git al makineni fotoğraf çekmeye başla burayada yüklemey başla keyfini sür nedenler niçinler bitmez.

Tarih: 1 Mayıs 2009, 00:32 - İp: 88.***.**5.12
sereze
sereze (üye)
Karabük / Meraklı

Güzel fotoğraflar ama o kadar yakından çocuğunuzun yüzüne flaş patlatmayın bence. Görme bozukluğuna yol açabilir.

Tarih: 1 Mayıs 2009, 02:32 - İp: 78.***.**9.160
_zaknafein_
_zaknafein_ (üye)
İstanbul / Amatör

Ben e520 kullanıyorm ve makinamdan çok çok memnunum.Alırken 450d ile e520 arasında kaldım bi kaç olympus kullanıcısı sayesinde e520 almaya karar verdim..Aldığıma hiç de pişman değilim.
Fiyat performans açısından diğer markalara göre oldukça avantajlı.Ben yurt dışından getirttim.Olympus un şöyle de güzel bir yanı var uluslararası garanti veriyor.Ve Türkiyede teknik servis datapro bu garantiyi kabul ediyor, diğer markalardan sony de var bu ama götürün servise kabul etmiyorlar..
Peki fiyat ucuz diye kalitesiz bir makina mı tabi ki de hayır.Bi kaç canon nikon kullanıcısının demesine göre hareket ederseniz kalitesiz yargısına ulaşırsınız...
Lens konusuna gelince piyasada lens konusunda alınabilecek en mantıklı makina bence olympus.Çünkü diğer markaların çok mükemmel bir pazarlama tekniği var tamamen müşteriyi soymaya yönelik.Mesela bi canon da gerçekten iyi bir lens almak istiyorsanız en az 500 $ ı gözden çıkarmanız gerekli.Tamam 200$ a da lens var ama o lensleri alacağınıza hiç almayın daha iyi.Nitekim arkadaşım gecen sene 70-300 lens bakıyordu.Gitti 600 € ya almanyada canon 70-300 is usm lens aldı.Çünkü gerçek kaliteyi verebilecek tek uygun lens buydu.Ama olympus da boyle bişey yok siz bi lens alacaksanız o tektir.En iyi fotografcının kullanacağı lensle sizin almak isteyeceginiz mecburen aynıdır ve Zuiko lensler piyasadaki diğer lenslerin üstünde bir kaliteye sahiptir.Size fiyatı pahalı gelir ama başka bir marka alsanız da alacağınız eşdeğer lens aslında daha pahalıdır.
Türkiye de lens bulma sıkıntısı vardır diyorlar buna katılmıyorum.Fotozeynep.com da,gittigidiyor.com da ve sirkeci de bir tane dükkan var lensleri bulabileceginiz,ayrıca yurt dışında tanıdığınız varsa çok daha ucuza alırsınız ve garanti konusunda da sıkıntı çekmezsiniz.Ki siz 14-42 ve 40-150 alacağınız için çook uzun bir süre işinizi görür.
2.el lens konusunda da nasıl ki 2.el hiç bir cihaz almıyorsam lens de almama taraftarıyım.Çevrem de çok sorun yaşayan oldu çünkü.
Son olarak bana kalırsa e520 double zoom kit alabilirsiniz.e510 la arasında özellik olarak çok fark yok hem e510 u tr de çift lens daha kolay bulursunuz malesef e520 çift lens paket yok ülkemizde.
Saygılar...

Tarih: 1 Mayıs 2009, 12:10 - İp: 88.***.**6.42
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

_zaknafein_ arkadaşımın söylediklerine tamamen katılıyorum. eline sağlık arkadaşım.

Tarih: 1 Mayıs 2009, 22:23 - İp: 88.***.**5.12
maxiboy
maxiboy (üye)
İstanbul / Amatör

Tam canon 500D almaya karar vermiştim yazılarınızı okuyunca birdaha düşünme kararı aldım

Tarih: 4 Mayıs 2009, 23:35 - İp: 78.***.**7.202