ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Olympus E-510 Fotoğraf Çekmeye Devam...

Fotoğrafları olympus E-510 ile çekiyorum.Olympus almak isteyen arkadaşlara yardımcı olur diye düşünüyorum. Işığınız Bol olsun.

[/IMG]

[/IMG]

#ersel' tarafından 25.11.2009 12:14:15 tarihinde düzenlendi.

#ersel' tarafından 29.03.2010 09:23:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mart 2009, 20:58 - İp: 88.***.**8.65
elektronet
elektronet (üye)
Konya / Meraklı

İsmim Ali Kemal.
Burası eskiden krom magnezitin maden arama bölgesiymiş zaman içerisinde suyla dolmuş ve gölet halini almış.
Meram içinden alanya yoluna çıkıştan sağa dönüldüğünde yaklaşık 100mt ileride.
3. resimde 2 tabela var birisi elektroworld tabelası.
Tabelalar size yardımcı olur eğer gitmek isterseniz.
Biz bu çekimleri yaptığımızda suyun rengi kötüydü ancak bazen o kadar mavi oluyorki anlatamam.
Gitmek isterseniz araç ile girilmez tabelasını geçmeniz gerekiyor
ve yaklaşık 300mt. kadar yürümeniz gerekiyor gölete ulaşmak için.
Vuslat ormanları olarak da ilşiniyor öyle bir tabela görmüştüm.
Hocam aynı şehirdeyiz inşallah nasip olur beraberde gideriz.
Forum üyesi Ahfaruk ile çok eski tanışırız sık sık görüşürüz sizlede görüşürüz inşallah.
Helicam Çekimlerinden bahsettiğim yeri ve o günün çalışma fotoğraflarını bu linkten görebilirsiniz.

http://www.wifi-sistem.com/kablosuz-kamera-sistemleri/4778-helicamturk-test-calismalari.html

Selamlar.

Tarih: 6 Kasım 2011, 01:43 - İp: 78.***.**6.7
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

o maden arama bolgesini buyuk ihtimalle rahmetli babam kazdırmıştır .(MANYEZİT MADENİ) tanıdık gelmişti sahalar zaten .ama genelde onlar eski sahaları toprakla doldurturlardı işi bitince... . babam 1985 e kadar krom magnezit fab. maden bölümünün işletme müdürüydü (manyezit madeni)..Ahmet faruk beyin geçen yıl meram koprusu üzerinde bilmeden kazara fotografını çekmişim geçenlerde fotono1 e eklemiştim kendisi beni çekmişsin haberimiz olsaydı poz verirdim dedi boyle bir olay yaşadım ama henuz karşılıklı görüşemedik... İnşallah bir ara görüşürüz.... Ali Kemal bey...

#buzlucam' tarafından 06.11.2011 20:23:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Kasım 2011, 20:08 - İp: 85.***.**4.18
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

ya bua rada verdiğiniz linkten de bu çaışmanın fotoğraflarına baktım çok uğraştırıcı bir hobi olmuş , ilginç bir çalışma olmuş.... emek ister.... tebrikler ...

Tarih: 6 Kasım 2011, 20:33 - İp: 85.***.**4.18