vancenk
vancenk (üye)
İstanbul / Amatör

Niye Kimse Canon 50d Yi Konuşmuyor?

Makinalara bakarken 50D yi gördüm.Fakat forumlarda araştırma yaptığımda diğer makinalar kadar hakkında konu açılıp yorum yapılmadığını gördüm.
Gerçekten canon 50D bu kadar değeri görmiyecek bi makina mı merak ettim doğrusu

Tarih: 9 Ağustos 2010, 06:27 - İp: 78.***.**7.100
dakota57
dakota57 (üye)
İstanbul / Amatör

imaging resoirce isimli siteyi tavsiye ederim 1. ve 2. makineyi seçiyorsunuz aynı şartlarda çekilmiş fotolar geliyo iso 100 -12000 arası 50 d yi karşılaştırdım nerdeyse tüm makineler de cansız manken yüzü sarıya yakın tondayken 50 d daha pembemsiydi maalesef 40 d yi koymamışlar birde eğer site güvenilirse pentax-kx muhteşem bi makina yüksek isoda verdiği detayları neredeyse 5d mark 2 bile vermiyor sitedeki ustalarımızın buraya girip incelemesini rica edicem çünkü bende makina alma aşamasındayım

Tarih: 10 Ağustos 2010, 14:41 - İp: 88.***.**5.235
samettopal
samettopal (üye)
Ordu / Amatör

sony'i neden sattım??şöyleki fotoğraflarda renkler çok canlıydı fakat netlik konusunda pek tatmin etmedi (beni).alpha200 kullanıcıydım aynı kalitede fotoğraf alıp memnun olan arkadaşlarımda var tabi...bir başka konu istediğim tarz sıfır veya 2.el lens bulmakta zorlanıyordum.son olarak 1.85 boyutlarında biri olduğumdan makineyi kullanırken birtürlü rahat edemedim artık o yüzden en azından orta seviye bir makine alma kararı aldım.fotoğraf netliği,lens vs. bunları sorun yapmasamda makineye birtürlü alışamadım rahat edemedim en büyük sorun bu açıkcası.yoksa marka takıntısı ile orantılı bir durum değil.
dakota:hocam o siteyi neredeyse buradaki herkes biliyordur ve çoğuda doğruluğunu sorgular yani pek inandırıcı değil.çevremde k-x kullanan hiç görmedim ama diğer pentaxlar için gördüğüm ve duyduğum kadarı ile zaten en büyük sorunlarından biri iso diye biliyorum...

Tarih: 10 Ağustos 2010, 17:23 - İp: 78.***.**3.153
vancenk
vancenk (üye)
İstanbul / Amatör

Herkes 50d nin ıso perfonmasından dert yanıyor.12000 ıso lara çıkmazsak genede kalitesiz fotoğraf mı vericek ,o kadar yüksek ısolara çıkanda varmı acep

Tarih: 10 Ağustos 2010, 22:32 - İp: 78.***.**7.100
eray0755
eray0755 (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

merhaba arkadslar sony a100 kulandim sonra canon 40 d aldimm kullanamadim cok buyk ve karmasik geldi :S sonra onu satip sony a200 kullandimm simdi a200 de satip canon 50 d aldimm cok memnunum oncelikle belirtmek isterimki makinanin deklansore bastiginizda makinadaki gucu hissediyrosunuz . 50mm 1.8 kulaniyorum tamron 70-300 ve simdi tamron 11-16 almayi planliyroum canon 50 d den cok memnunum batarya sicakdan sanirm biraz erken bitiyor 500 kare de felan grip siparis verdim bakalim simdi nasil olucak alacaklara simdiden hayirli olsun gule gule kullanin isiginiz bol olsun

Tarih: 12 Ağustos 2010, 23:27 - İp: 94.***.**3.75