gunesayir
gunesayir (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon Mu Canon Mu?

SLR fotoğraf makinası istiyorum nikona göz attım ama karar veremiyorum .
tavsiyeniz var mı?

Tarih: 24 Ocak 2006, 01:04 - İp: yok
djembe
djembe (üye)
İstanbul / Amatör

Kendi isteği ile üyeliği silinmiştir.

Tarih: 27 Ocak 2006, 14:41 - İp: 85.***.**8.11
djembe
djembe (üye)
İstanbul / Amatör

Kendi isteği ile üyeliği silinmiştir.

Tarih: 27 Ocak 2006, 14:44 - İp: 85.***.**8.11
gunesayir
gunesayir (üye)
İstanbul / Amatör

bilgisayarda sorun vardı cevaplarınızı anca gördüm için çok teşekkürler...
evet bütçe olayı herşeyi değiştirdi ama ben onu baştan yazmayı unutmuşum neyse.. tavsiyelere göre yapıcaz bişeyler.
evet ille de nikon dicem ben.. 70-50 ye bakıyım da..

görkemkgo'cum, walla -nikonumu- alıyım zenit'i rafa kaldırcam ama hala yapamadım.

Tarih: 7 Şubat 2006, 23:29 - İp: 85.***.**9.28
daddario
daddario (üye)
İstanbul / Amatör

Hepinize merhaba;
Kısa bı arastırma sonunda bugun gıttım bı 350d aldım,,oncelıkle bana yardımcı olan herkese tesekkur ederim,,makına cok hosuma gıttı,,insanın cektıkce cekesi gelıyor...ilk şarjı 12 saat yapın dediler,bende dayanamadım battery griple idare ediyorum ama şaşırtıcıdırkı normal alkaline pille bıle cok ıyı goturuyor...

Eve geldiğimden beri kullanma kılavuzunu inceliyorum..Bunun yanında makina hakkında verebileceğiniz önemli tiyolar varsa bilgilendiriseniz sevinirim...

Sevgiler

Tarih: 7 Şubat 2006, 23:46 - İp: 85.***.**2.70
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Selam Güneş,

Yapamadığın iyi olmuş. Şurada D50 Body 492$'a kadar düşmüş. Bu internetten satış yapan biryer. Mağazalarda fiyatlar sanırım 550-590$ civarında. Makineyi ABD'den getirtme fikri gerçekten çok cazip olmaya başladı. Artan parayla iyi bir lens bedavaya gelir.

En kısa sürede Zenit'ini tarihin tozlu raflarına kaldırman dileğiyle..

Tarih: 8 Şubat 2006, 00:57 - İp: 85.***.**1.62
enginx
enginx (üye)
Antalya / Meraklı

merhaba..bu sorun için şöyle bir yanıt yapılabilir..her makinanında kendine göre üstünlükleri çok var..ama bir genelleme yaparsak göze batan en önemli özelllikleri..;
nikon;renk yakalama uzmanı..
canon;bir sürat uzmanı..hızlı çekimi üstün
tabi bu genel..modeller arasında ters bir durum söz konusu olabilir..
benim sana tavsiyem,kendim canon 300d kullanıyorum ama senin için güzel bir makina olabilecek;nikon d70s gayet iyi bir model..eğer buna yetişemezsen d50 yerine canon;350d yi öneririm..güzel fotoğraflara..

Tarih: 8 Şubat 2006, 23:54 - İp: 85.***.**8.231
emrahinan
emrahinan (üye)
Tekirdağ / Amatör

vallahi bence nikon , canon ve nikon un faklı modellerini kullandım, nikon bana daha iyi geldi.. ve başka bir açıdan bakarsak nikon lensler daha kaliteli oluyor....

Tarih: 1 Nisan 2010, 16:20 - İp: 92.***.**5.118
selena7
selena7 (üye)
İzmir / Meraklı

ben nikon alacağım ama karar veremiyorum nikon D3100 düşünüyorum sizce nasıldır

Tarih: 8 Ağustos 2012, 15:41 - İp: 85.***.**9.245
vwredbull
vwredbull (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba arkadaşlar, değerli fikirlerinize ihtiyacım var. Yeni bir konu açmak istemedim zaten defalarca açılmıştır bu konu Nikon'mu Canon'mu diye. Daha önce fujifilm HS10 mevcuttu fakat SLR bir makine olmadığı için yeterli verimi alamadık ve sattık. Uzun bi aradan sonra fotograf çekmek için bir makinenin olmayışı eksiklik yarattı. 2013 şubat ayında yaklaşık 2, 2 bucuk bin lira kadar bir para geçicek elime. SLR bir makine almak istiyorum Nikon'mu yoksa Canon'mu pek karar veremedim. Benim için önemli olan özellikleri sizlere paylaşmak istiyorum ve ona göre bir makine ve marka önerirseniz Sevinirim.

-Klasik arabalarla uğraşıyorum. Genelde yılda defalarca kamplar v.s oluyo ve bu durumu değerlendirmek için özel forograflar çekmek istiyorum.
- Ve yine Alıcağım makinede video kaydetme özelliği olsun istiyorum. Sonuçta 2 bin liralık bi para verip 2si bi arada olması daha önemli bi özellik olarak değerliendirmek istiyorum.
- Çekim hızının üst seviyede olması benim için önemli Uzak doğu sporuyla ilgileniyorum bunun için güzel kareleri yakalamakta zorlanmamak istiyorum.

SLR makine hakkında pek fazla bir bilgim yok. Fakat D 90 ve 600D arasında düşünüyorum şimdilik eğer daha farklı bi düşünceniz öneriniz olursa paylaşırsanız sevinirim.

Tarih: 9 Ağustos 2012, 14:49 - İp: 78.***.**7.104
theyapici
theyapici (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

daha modele inemediyseniz çoooook sürer

Tarih: 9 Ağustos 2012, 17:47 - İp: 78.***.**2.217