stanblove
stanblove (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon D7100 Kullanıcıları

merhaba arkadaşlar d7000 deki sensörde yağlanma, back focus vb. sorunlar hala devam ediyor mu? Lütfen markacılık yapmadan cevaplayınız.

#stanblove' tarafından 01.11.2013 00:29:09 tarihinde düzenlendi.

#stanblove' tarafından 17.11.2013 15:13:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Kasım 2013, 00:27 - İp: 88.***.**1.129
greenature
greenature (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba, dslr seçiminde benzer kararsızlığı bende yaşamıştım. bende d7000 için çok fazla araştırmalar yaptım ve kararımı başka bir marka ve modelde verdim. eğer tüketici olarak sıkıntı yaşamamak ve teknik olarak her şeyin yolunda gitmesini istiyorsanız d7000 güncellenmiş modeli olan d7100'ü değerlendirebilirsiniz. 3 yıl once tanıtılmış ve bu sene ağbeyi piyasaya sürülmüş, artık eski model olarak isimlendirilen d7000 için riske girmek anlamsız. spot ürün alımında da kesinlikle çok dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. saygılarımla.

Tarih: 1 Kasım 2013, 21:03 - İp: 78.***.**2.149
stanblove
stanblove (üye)
İstanbul / Meraklı

garantili yada güvenilir birinden 2. el alabilirm. nikon servisini aradım bitakım kişilerin uydurması dediler. sensördeki tozlanmayı yağlanma şeklinde yorumluyorlarmış tozlanmada normal bişy zaten zamanla olabilecek bi durum. kafam çok karışık

Tarih: 2 Kasım 2013, 09:28 - İp: 78.***.**0.177
st.petersburg
st.petersburg (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhabalar, ben 1 senedir filan kullaniyorum D7000 i. herhangi bir yaglanma vs arizasi yok sükür, ama back focus olayi icin sikintim yok diyemem, en son D90 i bu sebepten satmistim. bunda da ayni sikintim var acikcasi.Aldigim magazaya goturdum, bi-kac deneme cekimi yaptilar, normal gorunuyor hersey, bende bu sikintiyi, makina netlemeyi yaptiktan sonra, kendimi biraz geriye cekerek cozuyorum. saygilarimla...

Tarih: 2 Kasım 2013, 14:36 - İp: 178.***.**4.245
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Teknoseyir.com sitesinde bu konu gündeme getirildi. Ama bu işin uzmanları D7000 deki yağlanma problemini nedense önemsemiyorlar. Buyrun okuyun. Siz karar verin. TIKLA

Tarih: 2 Kasım 2013, 18:10 - İp: 151.***.**3.74
stanblove
stanblove (üye)
İstanbul / Meraklı

forum sitelerinde tozlanmayı yağlanma diye aksettiren şahıslar da varmış tabi

Tarih: 3 Kasım 2013, 17:27 - İp: 176.***.**9.96
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Bir arakdaşım yeni aldı, öyle bir soruna rastlamadı. Sanırım ilk versiyonlarında vardı ki bu kadar çok gündeme geldi.
Nikon D7000 bence gayet hoş sonuçlar veren düzgün bir gövde, bence hoş bir seçim olmuş.

Tarih: 4 Kasım 2013, 00:54 - İp: 176.***.**5.80
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

servisler malum nedenlerden doğruyu aksettirmiyor yağlanma sorunu var . kısık diyaframda görürsünüz.Bunlar toz vs değil tozu vs i anlayacak kadar fotoğraf geçmişimiz bilgimiz var çok şükür. macro çekiminde sorunlara yol açıyor çünki alan derinliğini artırmak için yuksek f değerleri kısık diyafram gerekiyor.. Yok diyen bu konudan ya anlamıyordur yada nikonla bağlantısı vardır. yağlanma sorunu bitmiyor benim shutter (perde) 49500 de kırılana kadar bitmedi. zamanla azalır söyleminin boş olduğuda ortada. Shuter yağlanmasını yolaçtığı en büyük problem bu yağların ısınan sensörde çok kötü kuruyup yapışması ve normal temizlemelerle çıkmaması bu yüzden servislerde dahi temizleme zorlamaları neticesi sensörün ve low pass filterın sık sık çizilmesi problemi ortaya çıkıyor. low pass filter cam olmadığı için çok cabuk cizilebiliyor. Servisler bu konuda kesinlikle gerçekleri söylemeiyor üstünü kapatmaya çaışıyor hatta bu konuda yeminli gibiler... fotoğtraf kalitesi iyi olan bir makina ama bu makinada bu sorunlarada var . ve benim shutter 50 bini görmeden dağıldı. Alacaksanız alaın fakat bilerek alın.. servislerede boşuna sormayın çünki taraflılar!!!

tekrar yazıyorum fotoğraf kalitesi olarak denilecek hiçbir şey yok mükemmel fakat bu teknik sorunlar herşeyi berbat ediyor..

#buzlucam' tarafından 04.11.2013 11:31:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Kasım 2013, 11:10 - İp: 188.***.**0.114
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

buzlucam arkadaş, Teknoseyir'deki yazınızı okudum. Çok güzel yazmışsınız. başta yönetimden Murat Gamsız bey olmak üzere orda insanları malesef yanlış yönlendiriyorlar. Yazınız iyi bir cevap olmuş.

Tarih: 5 Kasım 2013, 11:04 - İp: 151.***.**3.74
stanblove
stanblove (üye)
İstanbul / Meraklı

D7100 de bu tip sorunlar yaşayan var mı?

Tarih: 5 Kasım 2013, 13:30 - İp: 78.***.**0.177
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

tEŞEKKÜR EDERİM Ercan bey, niyetimiz bir markayı kötülemek değil kendiminde kullandığı bir markayı ve modeli sebepsiz yere neden eleştireyim, karşılaştığım bir durum olmasa yazmam. Kendim karşılaştığım gibi çevremde de aynı modelde bu sorunları gördüm ve görüyorum malesef bu durumda hala şöyle böyle demek manasız.. stanblove D7100 ü kullanmadım internette araştırabilirsin sorunu varmı ben kullanmadığım için yorum yazmama gerek yok..

#buzlucam' tarafından 05.11.2013 19:40:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Kasım 2013, 15:25 - İp: 78.***.**1.8