skywide
skywide (üye)
İzmir / Amatör

Nikon D7000 İçin Lens?

Nikon D7000 almak üzereyim yanında 18-105 mm Lens veriyor, fakat benim değişiklik yapma şansım var lens konusunda.

Daha çok Portre, hızlı çekimler (Kuş gibi) ve Makro çekimler yapıyorum. Bu durumda almamın daha mantıklı olduğu bir lens önerebilir misiniz?

Tarih: 3 Mayıs 2011, 18:21 - İp: 78.***.**8.45
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

bir kuşa 20 metreden daha fazla yaklaşamayacağımıza göre

kuştan anladığımız ortak ölçü serçe ve kumru

[/IMG]

Tarih: 5 Mayıs 2011, 22:24 - İp: 94.***.**5.3
senereroglu
senereroglu (üye)
Ankara / Amatör

Pitpire, sizin mahallede kuşlar böylesine alfred Hickokun korku filmindeki gibi adamın üstüne konuyorsa fotoğraflarını çekmeyede gerek yok. Hatta verelim makinaları onlar bizi çeksin.

#senereroglu' tarafından 05.05.2011 22:54:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Mayıs 2011, 22:51 - İp: 78.***.**1.118
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Gerçekten beğendiysen işte ben şimdi senin beklentinin ne düzeyde olduğunu biliyorum. Beklentisi bu düzeyde olan birisi bana gelip sorsa hangi lensi alayım diye, ne alırsan al hepsi işini görür derim. İlkini sigma 17-70, ikincisini de sigma 70-300 ile üçüncüyü de 5x optik zoomlu bir kompaktla çektim.

Tarih: 5 Mayıs 2011, 22:56 - İp: 94.***.**5.3
senereroglu
senereroglu (üye)
Ankara / Amatör

İyiki kuşu havada uçuran sen değilsin.
Anladım ki bu site bana göre değil, önyargılı insanlarla, alaycı, üst perdeden konuşan, samimi plmayan tavırlar biz Ankara lılara göre değil arkadaş, bavulumuzu toplamak için site yöneticileri bizi fazla bekletmez umarım.

Her konuda herşeyi bilen çok değerli üstadlarımız bu ülkede o kadar fazla ki, Olimpiyatlarda 0 altın madalya ile tüm dünyanın içinde sonuncu yada sondan ikinci olup arkamıza bakarak gelirken, nereye kaybolurlar, merak eder dururum.

#senereroglu' tarafından 05.05.2011 23:11:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Mayıs 2011, 23:01 - İp: 78.***.**1.118
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Haydaa. Hocam naaptın sen, Ankara'dan girdin olimpiyatlardan çıktın. Kötü bir şey demedim, alınma bu kadar boş ver.

Tarih: 5 Mayıs 2011, 23:17 - İp: 94.***.**5.3
senereroglu
senereroglu (üye)
Ankara / Amatör

önemli değil. iyi günler

Tarih: 5 Mayıs 2011, 23:26 - İp: 78.***.**1.118
goksungokhan
goksungokhan (üye)
İçel / Amatör

Burada verilen tavsiyeler genelde lensi kullanmak isteyen arkadasin kullanim alanlarina gore yapilan tavsiyelerdir. Sizin cektiginiz ufo'nun boyutunu bilmem ama, arkadasin istedigi lens benim ihtiyacim olan 300mm'e tekabul bir lenstir.

Kalite acisindan 18-105mm. daha iyi sonuc verir dedigimi siz farkli algilamissiniz.
Nikon iki farkli lensi kombine bir hale getirip yeni bir piyasa olusturmustur.
55mm araliginda iki lensle cekeceginiz ayni isik sartlari ve ayni objeyi ele aldiginizda 18-105 18-200 den daha kaliteli sonuclar verecektir. (benim bahsettigim kalite farki.)

Arkadas su soruyu sorarsa 55-300mm mi yoksa 70-300 mm mi?
Benim bu soruya cevabim 70-300mm olacaktir. Neden 70-300mm. oldugunun cevabini siz verirseniz mutlu olurum.

Tarih: 6 Mayıs 2011, 23:18 - İp: 41.***.**0.34
kiziltug
kiziltug (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Bende konuya müdahele etmeden duramıycam iki usta söz söylemiş gaijin abimiz ve bit pire sonuna kadar haklılar... Eğer objektiflerde kararsızsan portfiloma bakabilirsin. Bahsi geçen objektiflerin çoğuile fotograflar var. Burada önemli olan şey ekonomin. Makro istiyorsan Nikon 105makro derim d7000 ile çok tatlı sonuçlar alırsın ki ben sonuçlara bayıldım. (bende d7000 kullanıyorum), kuş çekimi dersen 70-300 çoğu zamanlarda yetmeyecektir bu demek oluyorki 18-200 ile çekeceğin kuş balkonuna gelen serçelere ekmek atıp beklemen ile alakalı bir durum. Doğada iyi kamufle olmamışsan mümkün değil. Dİyeceğim odur ki ekomik durum el verirse kit üstüne 70-300 seni bir mühlet idare eder. Değilse biraz daha ucuza kaçıp gündelik için 18-55 üstüne sigma 70-300 apo dg ile üstediklerinin manzara, kuş, makro ve potrenin başlangıç olarak yeterli kısmını halledebilirsin.

Tarih: 7 Mayıs 2011, 21:59 - İp: 212.***.**1.194
skywide
skywide (üye)
İzmir / Amatör

Netfotoğrafı bu yüzden seviyorum işte, seviyeli çok düzgün insanları ve çok iyi fotoğraf paylaşımcılarının bulunduğu (Hem fikir hemde unutulşmaz karelerim) bir platform.

Değerli Netfotoğraf arkadaşlarım.
Maddi olanaklarımı olabildiğince sınırlı tutmak zorunda olduğumda şöyle yapmaya karar vermiş bulşunmaktayım.

Nikon D7000 + 18-105 mm VR Lens Kiti alıp, bir süre sonra 70-300mm Apo Sigma lensle olabildiğince kendimi geliştirip, daha sonra yine bir para biriktirerek daha profesyonel lens çözümlerine yönelmek olacak.

Saygılarımla herkese gönülden teşekkürler.

Tarih: 9 Mayıs 2011, 11:20 - İp: 78.***.**8.45