paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Nikon D7000

Nikon D90'ın yerini alacak makina , daha önceden tahmin edildiği gibi D7000 olarak açıklandı . D90 ile D300s arasında bir model olduğu belirtiliyor .

D90 gövde $750 civarına satılırken D7000'in fiyatı $1200 ( 18-105mm ile $1500 ) . D300s'in fiyatının bugünlerde $1450 olduğu düşünülürse , modelin ileriliği ve prosumer sınıfına yakınlığı anlaşılabiliyor .

TIKLAYIN

TIKLAYIN

TIKLAYIN

Tarih: 15 Eylül 2010, 08:58 - İp: 96.***.**4.180
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

gaijinin olumlu baktığı bişey okuyan varmı aceba.

Tarih: 16 Eylül 2010, 23:41 - İp: 78.***.**5.88
muharrem26
muharrem26 (üye)
Diyarbakır / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 19 Eylül 2010, 13:35 - İp: 78.***.**2.145
tytolga
tytolga (üye)
Adana / Meraklı

türkiyeye ne zaman geleceği hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar?? bide fiyatı ne olacak?

Tarih: 19 Ekim 2010, 20:26 - İp: 62.***.**2.84
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Ne dpreview nede imaging resource henüz tam review yayınlamadı .

yayınlanınca D7000 hangi kalitede image üretiyor göreceğiz.

D7000 in ilk fotoğrafları yeterli keskinlik ve yüksek iso'da detay vadetmiyor.

sadece gövdesinin kaliteli olması satın almak için d7000 e avantaj sağlamaz,
imaj kalitasininde en azından D90'dan iyi olması gerek .

Tarih: 20 Ekim 2010, 00:33 - İp: 94.***.**5.247
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Buradan takip ettiğim kadarıyla D7000 şimdiden çok büyük bir satış başarısı yakaladı . Sanırım sadece belirtilen özellikler bile uzun zamandır D90'ın yenilenmesini bekleyenleri tatmin etti . Şu ana kadar olumsuz bir yazı da okumadım.

Bu arada yine olan ona rakip seviyedeki Canon'lara olacak gibi . 60D , $1400'den satılmaya başlandığı halde , fiyatı daha 1 ayı doldurmadan $ 1150'ye indi .

D7000'i ön sipariş /pre-order ile almak için yazılanların bile eline tüm stoklar bittiği için ancak Kasım ortasından sonra geçecek gibi makinaları . Amazon.com , aylar önceden aldığı siparişleri vaktinde teslim edemediği için herkese $25 iade ediyor .

Hatta ( Hitler videolarını takip edenler bilir ) - bu konuda bir de video yapıldı . Gerçekten komik - D7000'ini yollamayan Amazon.com'a Hitler verip veriştiriyor .

İngilizce bilenler için :

TIKLAYIN

Tarih: 20 Ekim 2010, 00:56 - İp: 96.***.**4.180
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hitler:

-siparişimi iptal edip bir 4:3 panasonic alırım diyor

kadının biri aglayan diger kadını teselli ediyor

- korkma yapmaz,onlar cocuklar için

huahahahahhahahahaha koptum :D

sonundada "bana bir sony alpha sipariş edin" :D

Tarih: 20 Ekim 2010, 01:14 - İp: 92.***.**0.150
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D7000 imaj kalitesinde D90, D300, 60D, ve550D den daha iyi olsa bile ,

şu anda D7000 satın almayıp birkaç ay sonra çok daha ucuzlayınca satın almayı tavsiye ederim .

Tarih: 20 Ekim 2010, 01:19 - İp: 94.***.**5.247
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

Tabi bu arada Nikon D400s çıkarırsa fiyatta d 300s e yakın olursa D7000 alanlar şaşırabilir..Şaka bir yana güzel bir makinaya benziyor ama illaki bir ele alıp görmek lazım....Ben d80 i begenmedim mesal ama o da cok satmıs ole gorunuyo piyasada...görmek lazım bakmak lazım....

Tarih: 23 Ekim 2010, 17:40 - İp: 85.***.**6.13
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

d40 ların d3000 lerin satıldıgını dusunursek d80 satıs rekorları kırsa sasırmazdım.
d80 zamanına gore iyi bir makineydi bakmayın şimdi begenmiyoruz:D
rakibi 400d-450d idi dusunun...
nikon sanki hataları canona yaptırıp ona gore makine cıkarıyor gibi geliyor bana.

kendi hatalarını da ekleyerek :D

d80den sonra d90 gercekten bırkac basamak atlamaktı,d200den sonra d300 içinde aynısı gecerli.
arada degişen ne?

cmos sensor.
artık yapacak cok sey kalmadı gercekten.
d300den sonra cıkacak makine 1.3 carpanlı olmazsa nikon yerınde sayıyor derim acıkcası. d7000le govdeyi guclendirdi videoyu iyileştirdi ve megapikseli arttırdı.
d90 zaten bnm için mukemmel makine idi,şimdi bunlarla beraber bence sınıfında tartısmaız lider olur. sadece d90 kalitesinde fotograf verse yeter.
d300de ona gore sekillenmeli.
artık ekran 920k olmus, 456312435712 focus noktası olmus falan bunlar bir anlam ifade etmiyor. sensor boyutu artmalı bu sınıfın.

aynı sekilde canon 7d sonrası 8d yada 7d m2 cıkarırsa bununda 1.3 carpanlı olmasını bekliyorum.
cunku 60d-7d beraber sacma sapan bir ikili. yerinde sayıyor adeta,ustelik 1.3 carpanlı makineleri yıllardır varken yapıyor bunu...

Tarih: 23 Ekim 2010, 20:29 - İp: 217.***.**6.171
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Gaijin , D7000 teknik özellikleri açıklandıktan sonra , Nikon'un ilerleyecek yeri kalmadığı ve APS-C 'yi D300 gövdede bitirmesi gerektiği tartışmaları yabancı forumlarda çok oldu .

Ben şahsen APS-C pazarında prosumer bir gövdenin hala revaçta kalacağı görüşündeyim . Ortada bir dolu sebeple FF'ye geçmek istemeyen ileri/ çok ileri seviyede bir fotoğrafçı grubu var ki bu gup kendini aynı zamanda kendilerini ileri amatör/orta sınıf kullanıcılardan ayrıştırmak istiyor . Yani Nikon , hiç bir şey yapmayıp D7000'i alıp üzerine 2 tane enten püften düğme koysa ve adını D9000 yapıp bu weatherproof prosumer sınıfıdır dese , o grup - sırf kendilerini ayrıcalıklı hissettiklerinden $400-500 fazla verip gidip o modeli alır .

Üstelik APS-C'de rakiplerinin 5'er modeli filan varken , Nikon'un D3100 ve D7000 ile direnmesi pazar kaybı olur ( D90'ın yılbaşından sonra üretilmeyeceği , D5000'in de D3100 çıkmasıyla sürdürülmesinde mana kalmadığı düşünülünce )

1.3 crop faktörü hem Canon'u taklit olur , hem de çok kafaları karıştırır derim .

Bekleyip göreceğiz Dxxx prosumer APS-C gövdede Nikon'un neleri sığdırmaya başarabileceğini . Mpixel de belli olduğuna göre hayal etmekte zorlanıyorum açıkçası .

Tarih: 24 Ekim 2010, 05:21 - İp: 96.***.**4.180