morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D70 Yorum İstegi...

Merhaba arkadaslar..
Ciddi ciddi iyi bir makine arayisindayim ve bana bilgisi olan degerli arkadaslarim Nikon D70' i yorumlayabilirler mi acaba...
Simdiden tesekkur ederim herkese..
Sevgilerimle, morcadi

Tarih: 11 Şubat 2006, 20:22 - İp: yok
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar, d70 hakkında bir çok yorum bulabilirsiniz. Forum aramaya d70 yazmanız yeterlidir..Bunun yanında ben de bir d70 kullanıcısı olarak memnunum. Benim tabirim ile aslan parçasıdır.

sevgiler

Tarih: 11 Şubat 2006, 20:37 - İp: 85.***.**1.130
silverian
silverian (üye)
İstanbul / Amatör

Slm,

Ben de uzun sure hesap kitap yapip, arastırmalar yapıp D70s aldim. 24-120 ed objektif de buldum temiz 2. el. Cok iyi sonuc veriyor makina. Thalassa nin super tabiri ile aslan parcasi(ben anokin ismini verdim kendisine )

http://www.nikon.com.tr/productitem.php?pid=710-9cc3e2c4e0

Bu link Nikonun resmi sitesi. urun bilgisine buradan ulasabilirsin. Ama kesinlikle canavar bir makina

slm,
Gokhan

Tarih: 11 Şubat 2006, 21:54 - İp: 85.***.**0.125
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba Silverian, yani Gokhan
Ismini "Gokhan" yazdim, ozur dilerim klavyem ing.
D70 ile ilgili sorunlar gorunuyo forumlarda, kafamda supheler uyandi... Tabii Nikon bu Fiyati ucmustur
Kafamda 3+1 makine kaldi, bakalim elimde hangisi olacak
FUJI S5900,
KONICA MINOLTA 5D,
CANON S2 IS,
NIKON D70.
Artik makinem elimde olunca guzel fotograflar paylasmaya calisacagim sizlerle...
Sevgilerimle, Emine...

Tarih: 11 Şubat 2006, 22:03 - İp: 85.***.**0.143
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar emine..
foruma hosgeldin..
....
d70'den ziyade d70s'i dusunmelisin bence..
eger ki ciddi ciddi ilgileniyorsan fotografcilikla ve lens degistirme ve tasima sana agir gelmeyecekse, dslr cok daha iyi..
ama heryere rahatlikla tasiyabilecegim bir makine olsun dersen, bence yeni cikacak panasonic fz7'yi bekle..

Tarih: 11 Şubat 2006, 23:48 - İp: 62.***.**2.10
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba Dadanagast...
Cok tesekkurler, "hosgeldin" icin Aklimdaki makineleri soyleyim sana da... FUJI S9500, KONICA MINOLTA 5D, CANON S2 IS, NIKON D70...
Bikac ay icinde alacagim iyi bi alet, panasonic e de goz atma sansim olabilir...Bakalim neler olacak ve elimde hangi makine olacak...Bunu zaman icinde gorecegim ve sizlere yansitacagim
Senin de bu dogrultuda yardimci olmani dilerim...
Tesekkur ederim
Sevgilerimle,morcadi

Tarih: 11 Şubat 2006, 23:57 - İp: 85.***.**0.143
bresson
bresson (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

sevgili morcadı ben pentax nikon canon sigma sd9 kullandım hepsinin birbirlerine üstün bi iki yanı var ama şu an en ilgi gören canon 350d önerebilirim body olarak küçük sayılabilir , ayrıca iyi bir lensle süper sonuçlar cıkartıyo. 8.2 mp ile 6,2 lik d70s in bir adım önüne çıkıyo ve bence whitebalance ayarı ve renk doygunlugu 350d birazdaha öne çıkarıyo fiyatında yaklaşık 200$ daha az oldugunu düşünürsek iyi bi alternatif bence aşagıda verecegim adresten sample image bakabilirsin belki fikir verir. camera 350d http://web.canon.jp/Imaging/eosdigital2/#01

sample images
http://web.canon.jp/Imaging/eosdigital2/eosdigital2_sample-e.html

bence bir incele .. bol fotograflı günler ..

Tarih: 12 Şubat 2006, 00:06 - İp: 85.***.**1.247
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba Bresson...
Cok tesekkurler canon larin bu konuda ne kadar iyi oldugunu ve piyasada bir o kadar da fazla tercih edildigini biliyorum...
Umarim sonunda kararsiz kalmam...
KONICA MINOLTA 5D DE DUSUNUYORUM, FUJI S9500 U DE
Hepsini incelemek icin bolca vaktim var, iyi bir secim yapmam lazim... Sonrasinda istanbul gibi bir sehirde kimse beni tutamayacak zaten, makinem elimde kendimi yollara vuracagim ... Fikir alisverisinde bulunalim ...
Sevgilerimle, morcadi

Tarih: 12 Şubat 2006, 00:26 - İp: 85.***.**0.143
elsober
elsober (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Öncelikle slmlar demek isterim.. öncelikle fotoğrafçılığın ne düzeyde onu bilmek lazım.Ve en önemlisi ne tür çekimler yapmak düşüncesindesin.Sana paranı iyi değerlendirebileceğin bir makine tavsiye edebilirim.Ama önce sorularıma bi cvp ver istersen.

Tarih: 12 Şubat 2006, 00:47 - İp: 81.***.**4.42
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

selam Bresson
Ben, manzara, insan, macro cekimi yapmak istiyorum...Amatorum... Tavsiyelerini beklerim...Tesekkur ederim
sevgilerimle, morcadi

Tarih: 12 Şubat 2006, 01:38 - İp: 85.***.**0.143
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili @morcadi; ben bir KM 5D kullanıcısı olarak elbette KM 5D önereceğim. Ama haklıyım da, onu da belirteyim. Gerçek bir fiyat/performans makinası, buna itiraz eden var mı, bak işte bunu sorgulamak lazım. Hani paranın gerçek karşılığı derler ya, ondan işte.
Sevgiler, saygılar...

Tarih: 12 Şubat 2006, 04:37 - İp: 85.***.**8.242